Skocz do zawartości

Laguna II - czy jest "niefakapogenna" wersja?


prezes

Rekomendowane odpowiedzi

Hello smile.gif

Czy istnieje w Lagunie II wersja niskiego ryzyka? Czy na miano takiej zasługuje 1.6 z najuboższym wyposażeniem, w ogólnym dobrym stanie technicznym?

Auto na max rok/20kkm, więc miło by było, gdyby w tym okresie wydatki na cokolwiek poza benzyną/olejem/filtrami nie wyniosły więcej, niż 2kPLN. Czy przy takich założeniach warto szukać w/w auta? Wiem o czujnikach ciśnienia w oponach, o kartach (wymiana baterii), a wybuchający silnik, panel automatycznej klimy i przetwornice ksenonów nie obejmują wersji, która mnie interesuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hello

> Czy istnieje w Lagunie II wersja niskiego ryzyka? Czy na miano takiej zasługuje 1.6 z najuboższym

> wyposażeniem, w ogólnym dobrym stanie technicznym?

A ten dobry stan to wynika z czego?

Bo np u mnie, jak kupowałem auto wszystko zdawało sie być OK.

A np. musiałem wymienić np drążki kierownicze, końcówki, opony, klocki, sworznie wahaczy, bo wszystko to wyszło po zimowej eksploatacji...

> Auto na max rok/20kkm, więc miło by było, gdyby w tym okresie wydatki na cokolwiek poza

> benzyną/olejem/filtrami nie wyniosły więcej, niż 2kPLN. Czy przy takich założeniach warto

> szukać w/w auta? Wiem o czujnikach ciśnienia w oponach, o kartach (wymiana baterii), a

> wybuchający silnik, panel automatycznej klimy i przetwornice ksenonów nie obejmują wersji,

> która mnie interesuje...

Jak się sypnie to się sypnie. Każde auto może zdefektować i nie ma reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ten dobry stan to wynika z czego?

> Bo np u mnie, jak kupowałem auto wszystko zdawało sie być OK.

> A np. musiałem wymienić np drążki kierownicze, końcówki, opony, klocki, sworznie wahaczy, bo

> wszystko to wyszło po zimowej eksploatacji...

> Jak się sypnie to się sypnie. Każde auto może zdefektować i nie ma reguły.

Jasne, wyjść może w każdym. Ale LII ma opinię auta szczególnie awaryjnego - interesuje mnie to, czy podstawową wersję mogę potraktować tak samo, jak auto typu Astra G - jak nie rdzewieje, jak nie stuka, dobrze się prowadzi i nie kopci, na szarpakach wyjdzie ok, to pakiet startowy (płyny, filtry, rozrząd, ew hamulce i kilka gumek) i jedziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jasne, wyjść może w każdym. Ale LII ma opinię auta szczególnie awaryjnego - interesuje mnie to, czy

> podstawową wersję mogę potraktować tak samo, jak auto typu Astra G - jak nie rdzewieje, jak

> nie stuka, dobrze się prowadzi i nie kopci, na szarpakach wyjdzie ok, to pakiet startowy

> (płyny, filtry, rozrząd, ew hamulce i kilka gumek) i jedziemy.

w przypadku uzywki, to zawsze jest wrozenie w fusow...

Popsuc moze sie wszystko albo nic grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uwazam, że wersja beznynowa, nie wiem czy 1.6 były dostępne ale 2.0 benzyna nie powinna sprawiac

> kłopotow. No i oczywiście wystrzegać sie dobrze wyposażonych wersji w te wszystkie hands free

> itd.

O, jakaś rzeczowa wypowiedź wink.gif No nic, pójdę do jakiegoś komisu przejechać się jakimś zajechanym egzemplarzem żeby mieć punkt odniesienia i zobaczyć, czy mi to odpowiada - jeśli tak, to zacznę poszukiwania smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O, jakaś rzeczowa wypowiedź No nic, pójdę do jakiegoś komisu przejechać się jakimś zajechanym

> egzemplarzem żeby mieć punkt odniesienia i zobaczyć, czy mi to odpowiada - jeśli tak, to

> zacznę poszukiwania

bierzesz pod uwagę phII ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kłopotow. No i oczywiście wystrzegać sie dobrze wyposażonych wersji

ale to właśnie te dobrze wyposażone wersje dają komfort jazdy i prowadzenia. oczywiście, jak wszystko działa smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O, jakaś rzeczowa wypowiedź No nic, pójdę do jakiegoś komisu przejechać się jakimś zajechanym

> egzemplarzem żeby mieć punkt odniesienia i zobaczyć, czy mi to odpowiada - jeśli tak, to

> zacznę poszukiwania

Kupić gołą wersję laguny to tak jak wsadzić sobie palec w tyłek i wmawiać, że uprawia się seks zlosnik.gif Laguny są super, a czym więcej wyposażone to tym bardziej są super. smile.gif Nie bój się awaryjności, szczególnie benzyn. W sumie diesle też są niezłe, ale kalkuluj, że więcej elementów ma prawo paść w takim aucie. Ogólnie bardzo fajne auto, komfortowe smile.gif Ja już przerabiałem LI, teraz mam LII, następne będzie LIII, ewentualnie C5 smile.gif Rok temu popełniłem grzech i zamieniłem francuza na japońca i po kilku miesiącach wróciłem do Laguny. Więcej takich grzechów nie zamierzam popełniać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz sie zdziwić jeśli chodzi o l3 zupełnie inne zawieszenie. Nie jest takie kanapowe

Słyszałem o tym, podobno też fotele straciły na wygodzie. Mówi się trudno, po deskowatym japońcu, jakiś przejażdżkach skodzinami i tak Renata zapewnia nieporównywalny komfort smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słyszałem o tym, podobno też fotele straciły na wygodzie

dokładnie tak. ja jednocześnie jeżdżę L2 i L3. komfort jazdy jest wyższy w starym modelu. L3 jest sporo sztywniejsze i ma twarde fotele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie tak. ja jednocześnie jeżdżę L2 i L3. komfort jazdy jest wyższy w starym modelu. L3 jest

> sporo sztywniejsze i ma twarde fotele.

Ja mam w L3 raczej kiepskie fotele. Podparcie wlasciwe plecow w zasadzie nie istnieje (pomimo wszelakich regulacji). boje_sie.gif. Dluuuuuga jazda to mordega (tak powyzej 8 godzin) grinser006.gif

Ale bryczka jest rewelacyjna. 270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w przypadku uzywki, to zawsze jest wrozenie w fusow...

> Popsuc moze sie wszystko albo nic

Kolega miał nówkę z salonu, w której przez 60 tkm przejeżdżone na gwarancji posypało się tyle rzeczy, że opis zająłby książkę telefoniczną. One niestety były kompletnie niedopracowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.