Skocz do zawartości

Zgłoszenie szkody z AC przez ASO


Alfi

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko mam, ponieważ pierwszy raz zgłaszam szkodę przez serwis.

Tydzień temu udałem się do ASO, aby zapytać o wycenę i chciałem zgłosić szkodę do PZU. Jednak w ASO powiedzieli że oni się wszystkim zajmują i mnie nic nie interesuje, myślę OK. Porobili zdjęcia, spisali zgłoszenie itd.

Dziś równo tydzień minął a nadal nie mam tel z serwisu co na to PZU.

Czy to tak ma wyglądać? Kiedyś zgłaszałem szkodę ale osobiście i szybciej to trwało (dostałem kasę na konto z PZU)

Mam jeszcze czekać czy dzwonić do ASO i pytać co oni cudują? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Różnie to bywa. Przy niektórych szkodach ASO miało odpowiedź w ciągu 1-2 dni, a czasem kosztorys

> był weryfikowany tydzień. Zadzwoń do ASO i zapytaj jaki jest status sprawy.

To nie jest duża szkoda, przytarcie na parkingu, dlatego dziwi mnie takie zwlekanie sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanko mam, ponieważ pierwszy raz zgłaszam szkodę przez serwis.

> Tydzień temu udałem się do ASO, aby zapytać o wycenę i chciałem zgłosić szkodę do PZU. Jednak w ASO

> powiedzieli że oni się wszystkim zajmują i mnie nic nie interesuje, myślę OK. Porobili

> zdjęcia, spisali zgłoszenie itd.

> Dziś równo tydzień minął a nadal nie mam tel z serwisu co na to PZU.

> Czy to tak ma wyglądać? Kiedyś zgłaszałem szkodę ale osobiście i szybciej to trwało (dostałem kasę

> na konto z PZU)

> Mam jeszcze czekać czy dzwonić do ASO i pytać co oni cudują?

Zależy jakie ASO. Są takie, co mają zgodę na samodzielną wycenę i wtedy nic nie dzwonią tylko po prostu robią i jak jest gotowe to odbierasz auto i jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie jest duża szkoda, przytarcie na parkingu, dlatego dziwi mnie takie zwlekanie

Po prostu zadzwoń zlosnik.gif Tak jak pisałem, może jeszcze weryfikują lub już zweryfikowali i furę Ci lakierują. Jest sezon urlopowy, więc może się to trochę przedłużać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy jakie ASO. Są takie, co mają zgodę na samodzielną wycenę i wtedy nic nie dzwonią tylko po

> prostu robią i jak jest gotowe to odbierasz auto i jazda.

też tak myśle , że auto może się już "robić" i zadzwonią żebyś odebrał gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nadal czekają na odzew z PZU

W moim przypadku człowiek z ASO wypełniał zgłoszenie do PZU od ręki przy mnie (online'owo), więc zaraz po wyjściu z ASO dostałem maila, że zgłoszenie dotarło do ubezpieczyciela.

BTW. Jeśli to obcierka parkingowa to może nie rób. Ja zrobiłem i żałuję smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W moim przypadku człowiek z ASO wypełniał zgłoszenie do PZU od ręki przy mnie (online'owo), więc

> zaraz po wyjściu z ASO dostałem maila, że zgłoszenie dotarło do ubezpieczyciela.

> BTW. Jeśli to obcierka parkingowa to może nie rób. Ja zrobiłem i żałuję

Przy mnie też wypełniał, i kazał czekać icon_rolleyes.gif

Dlaczego żałujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oddalem do ASO , podpisalem upoważnienie , i po 5 dniach auto zrobione , zero kontaktu z

> ubezpieczalnia . Nie zgodzilem sie na podpisanie o mozliwej doplacie roznicy , miedzy

> kosztami serwisu a wycena ubezpieczyciela .

Widać trafiłem na jakieś dzikie ASO angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.