Skocz do zawartości

Pierwszy przegląd - szybkie pytanie.


tdon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Odbyłem w sobotę pierwszy przegląd gwarancyjny auta - po przebiegu 15 kkm. Uprzejmy pan wypełnił mi książkę i przyłożył stosowny stempel na stronie 17 książki gwarancyjnej. Po powrocie do domu zorientowałem się, że nie wypełnił karty corocznego przeglądu nadwozia (strona 23), choć widziałem że obchodził auto dookoła i starannie mu się przyglądał.

Czy powinien to wypełnić w ramach standardowego przeglądu ???

W warunkach gwarancji czytam, że zachowanie 6-letniej gwarancji na perforację wymaga corocznych przeglądów - zatem co jest grane ?

Niedopatrzenie ???

Usługa dodatkowo płatna ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niedopatrzenie ???

> Usługa dodatkowo płatna ???

A zlecałeś przegląd blacharski?

Zwykła OT wypada po 15kkm (lub roku) a przegląd blacharsko-lakierniczy po roku. Daty tych przeglądów niekoniecznie są te same.

Ja nie płaciłem nigdy za przegląd b-l (był 'gratis').

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widziałem że obchodził auto dookoła i starannie mu się przyglądał.

Ten obchód to pewnie ma na celu ocenę czy nie ma żadnych uszkodzeń które potem mógłbyś powiedzieć że wydarzyły się podczas serwisu a auto przyjechało w stanie idealnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "Ekstra" nie zlecałem. Zakładałem, że chłopaki wiedzą co mają zrobić w ramach przeglądu.

Ja zawsze pilnuję, by przybili drugą pieczątkę w miejscu na adnotacje o przeglądach blacharskich.

Podjedź do nich jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Odbyłem w sobotę pierwszy przegląd gwarancyjny auta - po przebiegu 15 kkm. Uprzejmy pan wypełnił mi

> książkę i przyłożył stosowny stempel na stronie 17 książki gwarancyjnej. Po powrocie do domu

> zorientowałem się, że nie wypełnił karty corocznego przeglądu nadwozia (strona 23), choć

> widziałem że obchodził auto dookoła i starannie mu się przyglądał.

> Czy powinien to wypełnić w ramach standardowego przeglądu ???

> W warunkach gwarancji czytam, że zachowanie 6-letniej gwarancji na perforację wymaga corocznych

> przeglądów - zatem co jest grane ?

> Niedopatrzenie ???

> Usługa dodatkowo płatna ???

Powinni wibic bez gadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tak zrobią.

> Dzwoniłem - niedopatrzenie z ich strony. Wypełnią i podbiją bez problemu, tylko muszę do nich

> podjechać.

> Wszystkim dziękuję za podpowiedzi.

Poziom serwisu GM jest żenująco niski. Mój ojciec ma KIA Rio. Po podczas przeglądu gość łaził za nim jak kura za jajem, po przeglądzie ankieta dotycząca jakości obsługi serwisowej. Po kilku dniach telefon "z centrali" i wypytywanie o takie szczegóły jak to, czy serwisant odprowadził kierowcę do samochodu po zakończeniu przeglądu.

A u mnie? Wymiana gwarancyjna tarcz hamulcowych. Prosze to kluczyki samochód stoi przed wejściem do salonu. Ide. Ni hu hu. Chodze dookoła. Nie ma. W końcu wracam i się ptyam, gdzie jest moje auto. Ten ze zdziwieniem na twarzy poszedł ... na halę skad wyprowadził moje auto. Patrzę w książkę gwarancyjną - oczywiście nie ma wpisanej wymiany tarcz. No bo niby po co? Prosiłem o sprawdzenie kilku drobiazgów - brak informacji zwrotnej w jakiejkolwiek postaci.

Jak samo podejście sprzedawcy przekonało mnie do Chevroleta tak serwis zniechęca. Trochę sie jeszcze z nimi pomęczę bo auto musi pojeździć z 10 lat wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.