Skocz do zawartości

5l oleju na 400 km


marcipio

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent to 407sw 2.0 benzyna 2005r. Przebieg 150 tys. km, olej Total 5w40.

Wracając z wakacji wlałem po drodze 5 litrów oleju. Kiedy jechałem autostradą ok 140km/h ubywało bardzo szybko, im wolniejsza jazda tym ubytek mniejszy. Ostatnie kilometry 50km/h i prawie nie ubywało nic. Postał przez noc i może kilka kropel kapnęło. Przejechałem kolejne 50km z prędkością ok 60 km/h i tez ubytku raczej nie ma.

Rozrząd robiony był ok 10tys km temu. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pacjent to 407sw 2.0 benzyna 2005r.

> Wracając z wakacji wlałem po drodze 5 litrów oleju. Kiedy jechałem autostradą ok 140km/h ubywało

> bardzo szybko, im wolniejsza jazda tym ubytek mniejszy. Ostatnie kilometry 50km/h i prawie nie

> ubywało nic. Postał przez noc i może kilka kropel kapnęło. Przejechałem kolejne 50km z

> prędkością ok 60 km/h i tez ubytku raczej nie ma.

> Rozrząd robiony był ok 10tys km temu. Co to może być?

Przy takim zuzyciu stawialbym na jakis wyciek... Moze z jakiegos uszczelniacza leci?

A przy wyzszych obrotach na autostradzie wywalalo go po prostu wiecej.

Gdyby to spalal, to kopcilby gorzej niz dwusow grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy takim zuzyciu stawialbym na jakis wyciek... Moze z jakiegos uszczelniacza leci?

> A przy wyzszych obrotach na autostradzie wywalalo go po prostu wiecej.

> Gdyby to spalal, to kopcilby gorzej niz dwusow

Nic nie kopcił, raczej był to wyciek bo trochę kapało. Z tym że przy spokojnej jeździe nie ubywało prawie nic i to mnie dziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co to może być?

Mogą to być pierścienie uszczelniające.

Ubytki u mnie (w silniku EW7) sięgały 1l/1000km przy normalnej jeździe. Przy czym w ogóle nie dymił, nie kapał - po prostu ładnie spalał.

Przy gonieniu autostradą ubytki mogą być wielokrotnie większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic nie kopcił, raczej był to wyciek bo trochę kapało. Z tym że przy spokojnej jeździe nie ubywało

> prawie nic i to mnie dziwi.

jak wyciek, to obejrzyj silnik od spodu, grawitacyjne oleum pójdzie w dół ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pacjent to 407sw 2.0 benzyna 2005r. Przebieg 150 tys. km, olej Total 5w40.

> Wracając z wakacji wlałem po drodze 5 litrów oleju. Kiedy jechałem autostradą ok 140km/h ubywało

> bardzo szybko, im wolniejsza jazda tym ubytek mniejszy. Ostatnie kilometry 50km/h i prawie nie

> ubywało nic. Postał przez noc i może kilka kropel kapnęło. Przejechałem kolejne 50km z

> prędkością ok 60 km/h i tez ubytku raczej nie ma.

> Rozrząd robiony był ok 10tys km temu. Co to może być?

Ja miałem dawno temu taką akcję w Uno. Przez 300km wypił cały olej. Pękł pierścień i przy okazji zrobił ładną rysę na cylindrze.

Może kompresję by sprawdzić?

Jak piszesz, że przez noc kilka kropel kapnęło to jeszcze napisz skąd zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> włóż karton pod auto (masz osłonę pod silnikiem?)

> i przygazuj mocno przez jakiś czas i obserwuj się sie dzieje w komorze silnika

Lało się po całym podwoziu, nawet tylne koła były w oleju. Mechanicy stwierdzili że to jakiś uszczelniacz i trzeba się dobrać do skrzyni, sprawdzić czy nie zalało sprzęgła itp. Je jestem lajkonik totalny. Koszt - jeśli nic nie wyjdzie po drodze i jeśli sprzęgło będzie ok - min 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lało się po całym podwoziu, nawet tylne koła były w oleju. Mechanicy stwierdzili że to jakiś

> uszczelniacz i trzeba się dobrać do skrzyni, sprawdzić czy nie zalało sprzęgła itp. Je jestem

> lajkonik totalny. Koszt - jeśli nic nie wyjdzie po drodze i jeśli sprzęgło będzie ok - min

> 500zł.

simmering, miałem to samo w swoim. U mnie jeszcze sprzęgło trzeba było wymienić ale ja z tym jeździłem dobrze ponad pół roku ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.