Skocz do zawartości

Van


ktosiek

Rekomendowane odpowiedzi

> Espace , C8, 807 co polecicie z vanow i jakie silniki ? moze ktos ma na sprzedaz cos ciekawego z

> gazem

C8, 807, Phedra, Ulysse z 2.0 16V jak mam być z LPG. Demon prędkości nie jest ale silnik sprawdzony i trwały ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a 2.2 benzyna z LPG?

Zapewne droższy serwis ze względu na wariator no i wybór mniejszy. Ja bym wolał prostszy i słabszy 2,0 albo jak iść grubo to 3.0 V6 z automatem. Kumpel ma taką Phedre i ciągnie zacnie pomimo tego że automat jest dość przedpotopowy i ma tylko 4 biegi co do tego silnika średnio pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Espace , C8, 807 co polecicie z vanow i jakie silniki ? moze ktos ma na sprzedaz cos ciekawego z

> gazem

Mam na wydaniu moją Mazdę MPV. Tyle że nie z gazem, ale z dieslem CITD. Wszystko, co ważne mechanicznie zostało w niej zrobione.

Rozważam sprzedaż, bo potrzebuję nieco wiekszego samochodu na wakacyjne podróże dla mojej rodziny.

Po szczegóły zapraszam na priv, jeśli jestes zainteresowany.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lepiej honda odyssey lub toyota sienna. Silniki tylko 3,5

Wujek ma Odyssey z 2002 roku. Auto od 9 lat prawie bezawaryjne, ma tylko problemy z jednymi elektrycznymi drzwiami (na górce nie chcą się otworzyć/zamknąć, na prostej drodze działają normalnie).

Po 2,5 tygodniowym obcowaniu z Hondą (nuuuuda) ja bym osobiście celował w 807 + reszta bliźniaków oraz Espace. Koniecznie najmocniejsza benzyna i automat food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Espace , C8, 807 co polecicie z vanow i jakie silniki ? moze ktos ma na sprzedaz cos ciekawego z

> gazem

Przymierzałem się do Espace 3 2.0 noPb + Lpg oraz do C8 2.0 diesel. Oba w opcji 5-cio osobowej są ok. Po wstawieniu dodatkowych foteli kufer zmniejsza się do podobnych rozmiarów jak w Cinquecento. Jak na moje potrzeby odpada. Poza tym bardzo dobre wrażenia z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przymierzałem się do Espace 3 2.0 noPb + Lpg oraz do C8 2.0 diesel. Oba w opcji 5-cio osobowej są

> ok. Po wstawieniu dodatkowych foteli kufer zmniejsza się do podobnych rozmiarów jak w

> Cinquecento. Jak na moje potrzeby odpada. Poza tym bardzo dobre wrażenia z jazdy.

Jednym ze sposobów, jeśli jedziesz w mniej niż 7 osób, jest wyjęcie któregoś z foteli z III rzędu. Wtedy masz znowu dość przepastny bagażnik.

Moja 6-os rodzina tak właśnie podróżuje na wczasy. Boxa na dach nie używamy.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jednym ze sposobów, jeśli jedziesz w mniej niż 7 osób, jest wyjęcie któregoś z foteli z III rzędu.

> Wtedy masz znowu dość przepastny bagażnik.

> Moja 6-os rodzina tak właśnie podróżuje na wczasy. Boxa na dach nie używamy.

> Pozdro

> Bartek

Na co dzień w składzie 2+2 spełnił by wymagania z nawiązką. Problem się robi przy weekendowych wyjazdach co dwa tygodnie w 7 osób. Obecnie są to wyjazdy na dwa auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na co dzień w składzie 2+2 spełnił by wymagania z nawiązką. Problem się robi przy weekendowych

> wyjazdach co dwa tygodnie w 7 osób. Obecnie są to wyjazdy na dwa auta.

W przypadku osób dorosłych rzeczywiście może być problem. Jeśli tylko jadą dzieci, spokojnie można wykorzystać na bagaże przestrzeń na nogi w II oraz III przędzie siedzeń. Alternatywnie - box. Moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie.

Natomiast na duże wakacje gdzieś dalej może być ciężko przy pełnej obsadzie miejsc.

Pozdrawiam

Bartek

PS. Porównanie do bagażnika CC jest moim zdaniem krzywdzące, ponieważ zapakować można do wysokości tylnych foteli. A to wcale nie jest mało a na pewno więcej, aniżeli w CC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W przypadku osób dorosłych rzeczywiście może być problem. Jeśli tylko jadą dzieci, spokojnie można

> wykorzystać na bagaże przestrzeń na nogi w II oraz III przędzie siedzeń. Alternatywnie - box.

> Moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie.

> Natomiast na duże wakacje gdzieś dalej może być ciężko przy pełnej obsadzie miejsc.

> Pozdrawiam

> Bartek

Ilość bagaży spora. Oba auta pełne mamy pełne.

Po rozeznaniu rynku zrezygnowałem z vana. Musiałbym kupić busa by spełnić wymagania. Do codziennej jazdy nie ma to większego sensu.

> PS. Porównanie do bagażnika CC jest moim zdaniem krzywdzące, ponieważ zapakować można do wysokości

> tylnych foteli. A to wcale nie jest mało a na pewno więcej, aniżeli w CC.

Może trochę przesadziłem. Jednak patrząc na liczby to nie ma tak wielkiej różnicy. C8 ma 225l minimum a CC 170l minimum. W obu zmieścić głęboki wózek i łóżeczko turystyczne nie jest łatwe o ile w ogóle możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po rozeznaniu rynku zrezygnowałem z vana. Musiałbym kupić busa by spełnić wymagania. Do codziennej

> jazdy nie ma to większego sensu.

Ja jeżdżę vanem na co dzień. Tyle że bez bagaży. Ale na co dzień, bo mam 6-os rodzinę.

> Może trochę przesadziłem. Jednak patrząc na liczby to nie ma tak wielkiej różnicy. C8 ma 225l

> minimum a CC 170l minimum. W obu zmieścić głęboki wózek i łóżeczko turystyczne nie jest łatwe

> o ile w ogóle możliwe.

Nie wierz liczbom w katalogu, one nie oddają faktycznych możliwości załadunkowych niektórych vanów. Do swojej Madzi MPV pakowałem codziennie wózek bliźniaczy (Teutonia S4) oraz kilka toreb. Wózek co prawda trzeba było rozłożyć, ale po kilku dniach praktyki byłem w stanie wypakować się w 3 minuty. Jeździłem z kompletem 7. foteli w samochodzie.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja jeżdżę vanem na co dzień. Tyle że bez bagaży. Ale na co dzień, bo mam 6-os rodzinę.

> Nie wierz liczbom w katalogu, one nie oddają faktycznych możliwości załadunkowych niektórych vanów.

> Do swojej Madzi MPV pakowałem codziennie wózek bliźniaczy (Teutonia S4) oraz kilka toreb.

> Wózek co prawda trzeba było rozłożyć, ale po kilku dniach praktyki byłem w stanie wypakować

> się w 3 minuty. Jeździłem z kompletem 7. foteli w samochodzie.

> Pozdrawiam

> Bartek

U mnie jest 2+1 rozwojowo (żonka w ciąży). Jeździmy w 5 osób dorosłych + już niedługo 2 dzieci. W R75 mam kufer (400l) załadowany po brzegi przy weekendowym wyjeździe.

Padł pomysł by wziąć Vana tylko ciężko znaleźć coś odpowiedniego dającego radę na polnych drogach z traktorowymi koleinami i pojemnego za razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie jest 2+1 rozwojowo (żonka w ciąży). Jeździmy w 5 osób dorosłych + już niedługo 2 dzieci. W

> R75 mam kufer (400l) załadowany po brzegi przy weekendowym wyjeździe.

> Padł pomysł by wziąć Vana tylko ciężko znaleźć coś odpowiedniego dającego radę na polnych drogach z

> traktorowymi koleinami i pojemnego za razem.

Swoją Madzią bym się zabrał. Ona jest dość wysoko zawieszona, więc i kolein się nie boi, i polnych dróg.

Jeśli musisz mieć dożo bagażu, to przymierz się do Vito bądź do T5.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swoją Madzią bym się zabrał. Ona jest dość wysoko zawieszona, więc i kolein się nie boi, i polnych

> dróg.

> Jeśli musisz mieć dożo bagażu, to przymierz się do Vito bądź do T5.

> Pozdro

> Bartek

Dzięki za podpowiedzi. Przy budżecie około 14kpln będzie ciężko coś konkretnego znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.