Skocz do zawartości

Pęknięta szyba


Azasello

Rekomendowane odpowiedzi

Z pod jadącego przede mną auta dostałem dziś kamieniem w szybę. Mam autocasco z opcją szyba. Ale mam pytanie bo do PZU nie mogę dodzwonić (sobota).

1) Czy aby dostać odszkodowanie muszę mieć protokół z policji z miejsca zdarzenia, czy jadę do serwisu forda podaje nr polisy i oni już wszystko załatwiają?

P.S.

Pytanie drugie

Jutro (niedziela) chcę się wybrać gdzieś za miasto, co w przypadku zatrzymania przez policję:

Stracę dowód rejestracyjny i zabronią dalszej jazdy, czy stracę dowód i dostanę kwit na załóżmy 7 dni na usunięcie usterki?

To takie uszkodzenie

287867700-1.jpg

287867700-2.jpg

post-27062-14352525364391_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jutro (niedziela) chcę się wybrać gdzieś za miasto, co w przypadku zatrzymania przez policję:

> Stracę dowód rejestracyjny i zabronią dalszej jazdy, czy stracę dowód i dostanę kwit na załóżmy 7

> dni na usunięcie usterki?

Powiesz, że szkoda trafiła się dziś, a w poniedziałek jedziesz zrobić.

Życiowy policial.gif cię puści, służbista zabierze dowód i wystawi kwit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiesz, że szkoda trafiła się dziś, a w poniedziałek jedziesz zrobić.

> Życiowy cię puści, służbista zabierze dowód i wystawi kwit.

Jak jutro to powiem to wiele nie skłamię bo stało się to dziś.

Pytanie czy zabronią dalszej jazdy, czy wystawią lit na powiedzmy 7 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak jutro to powiem to wiele nie skłamię bo stało się to dziś.

> Pytanie czy zabronią dalszej jazdy, czy wystawią lit na powiedzmy 7 dni.

Nie powinni zakazać dalszej jazdy, nie takie usterki są i nie uziemiają. Ale 100% gwarancji nikt nie da, bo jak widać po wpisach na forum co policial.gif i region w kraju to inna interpretacja przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z pod jadącego przede mną auta dostałem dziś kamieniem w szybę. Mam autocasco z opcją szyba. Ale

> mam pytanie bo do PZU nie mogę dodzwonić (sobota).

> 1) Czy aby dostać odszkodowanie muszę mieć protokół z policji z miejsca zdarzenia, czy jadę do

> serwisu forda podaje nr polisy i oni już wszystko załatwiają?

Dzwonisz do PZU, mówisz co, jak i gdzie. Wskazują/proponują warsztat, od razu umawiając termin. Samochód odstawiasz i po 2-3 godzinach odbierasz z nową szybą.

Żadnego protokołu nie trzeba.

PS: w samochodach mamy dwie nowe szyby czołowe - jedna Pilkington, druga Nordglass. Na Pilkington widać załamania światła na krzywiznach szyby, na Nordglass nic takiego nie ma. PZU ma chyba standardowo Nordglass.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonisz do ubezpieczyciela W DNIU kiedy zaistniała szkoda. Czy będziesz miał darmową wymianę szyby okaże się po jej demontżu. Pęknięcie idzie od słupka, więc jesli jest rdza na słupku pod szybą - zapłacisz z własnej kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie powinni zakazać dalszej jazdy, nie takie usterki są i nie uziemiają. Ale 100% gwarancji nikt

> nie da, bo jak widać po wpisach na forum co i region w kraju to inna interpretacja

> przepisów.

Jeszcze prawo jazdy mogą zatrzymać, co ostatnio robią z byle powodu hehe.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzwonisz do ubezpieczyciela W DNIU kiedy zaistniała szkoda. Czy będziesz miał darmową wymianę szyby

> okaże się po jej demontżu. Pęknięcie idzie od słupka, więc jesli jest rdza na słupku pod szybą

> - zapłacisz z własnej kieszeni.

No to mnie zaskoczyłeś, że jak jest rdza to płacę z własnej kieszeni i ubezpieczenie tego nie pokrywa. A ta szyba jak to w fordach jest ogrzewana, więc ubezpieczenie takiej mi nie wróci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to mnie zaskoczyłeś, że jak jest rdza to płacę z własnej kieszeni i ubezpieczenie tego nie

> pokrywa. A ta szyba jak to w fordach jest ogrzewana, więc ubezpieczenie takiej mi nie wróci?

Dostaniesz taką samą funkcjonalnie szybę. Nie kombinuj, po prostu dodzwoń się tam. Dzień jest nieważny, chyba że zadzwonisz za miesiąc wink.gif

Widać ślad po uderzeniu kamienia? Jak widać, to się niczym nie przejmuj. U mnie prawie nie było widać. Jednego dnia dostała kamieniem, drugiego dnia poszło pęknięcie od tego miejsca. Dostałem dokładnie taką samą szybę, z zielonym paskiem, z ogrzewaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dostaniesz taką samą funkcjonalnie szybę. Nie kombinuj, po prostu dodzwoń się tam. Dzień jest

> nieważny, chyba że zadzwonisz za miesiąc

> Widać ślad po uderzeniu kamienia? Jak widać, to się niczym nie przejmuj. U mnie prawie nie było

> widać. Jednego dnia dostała kamieniem, drugiego dnia poszło pęknięcie od tego miejsca.

> Dostałem dokładnie taką samą szybę, z zielonym paskiem, z ogrzewaniem.

ok dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to mnie zaskoczyłeś, że jak jest rdza to płacę z własnej kieszeni i ubezpieczenie tego nie

> pokrywa. A ta szyba jak to w fordach jest ogrzewana, więc ubezpieczenie takiej mi nie wróci?

Przechodzlłem tę procedurę. Szyba w punkcie wymiany została sfotografowana na aucie przed demontażem. Człowiek z BOK powiedział to co napisałem. Po demontażu uszkodzonej szyby (brak śladów rdzy) kolejna fotka słupka i montaż szyby.

Fachowiec powiedzial że często napręzenia z rdzy na szybę powoduja jej peknięcie, co nie podlega ubezpieczeniu.

Link 4 i AutoglassJan wawa ul.Toruńska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fachowiec powiedzial że często napręzenia z rdzy na szybę powoduja jej peknięcie, co nie podlega

> ubezpieczeniu.

> Link 4 i AutoglassJan wawa ul.Toruńska.

Ano widzisz, niedługo kończy mi się ubezpieczenie, wiec dokładnie się upewnię jak to jest w PZU, bo może dokładnie tak samo ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z pod jadącego przede mną auta dostałem dziś kamieniem w szybę. Mam autocasco z opcją szyba. Ale

> mam pytanie bo do PZU nie mogę dodzwonić (sobota).

To znaczy, że kiepsko próbowałeś albo były kolejki, bo dyżur jest 24/7 wpysk.gif

> 1) Czy aby dostać odszkodowanie muszę mieć protokół z policji z miejsca zdarzenia, czy jadę do

> serwisu forda podaje nr polisy i oni już wszystko załatwiają?

Nie. Wystarczy zgłosić szkodę. Najłatwiej i najszybciej na stronie jakiś tekst. Ewentualnie możesz pozostawić swoje dane na stronie lub wysłać sms'a jakiś tekst zlosnik.gif

20.GIFok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jaką kasę można kupić dobrą szybę z wymianą

W serwisie forda zaśpiewali 1500 zł

W najtańszym 380 zł

W innych od 450 zł do 650 zł

Pytanie może bezsensu, ale wszystkie firmy mówią, że to autoryzowane zamienniki (no ford niby oryginalna), ale różnica to 1500 zł a 380 zł. Kupić najtańszą i cieszyć się dodatkową kasą, czy zrobić to w fordzie to oryginał czyli niby lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za jaką kasę można kupić dobrą szybę z wymianą

> W serwisie forda zaśpiewali 1500 zł

> W najtańszym 380 zł

> W innych od 450 zł do 650 zł

> Pytanie może bezsensu, ale wszystkie firmy mówią, że to autoryzowane zamienniki (no ford niby

> oryginalna), ale różnica to 1500 zł a 380 zł. Kupić najtańszą i cieszyć się dodatkową kasą,

> czy zrobić to w fordzie to oryginał czyli niby lepsze?

To raczej zalezy od Twojego podejscia do auta.

Ja bym bral zamiennik (jezeli faktycznie szyby sie nie roznia np. ogrzewaniem) w zakladzie z doswiadczeniem i dobra opinia, jest jakis cien szansy ze zamiennik fakrycznie jest zamienny, a warsztat wie co robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To raczej zalezy od Twojego podejscia do auta.

> Ja bym bral zamiennik (jezeli faktycznie szyby sie nie roznia np. ogrzewaniem) w zakladzie z

> doswiadczeniem i dobra opinia, jest jakis cien szansy ze zamiennik fakrycznie jest zamienny, a

> warsztat wie co robi.

No właśnie, czy to ogrzewanie będzie działać? Czy szyba w nocy nie będzie mieć jakiś dziwnych odblasków? itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzwonisz do ubezpieczyciela W DNIU kiedy zaistniała szkoda. Czy będziesz miał darmową wymianę szyby

> okaże się po jej demontżu. Pęknięcie idzie od słupka, więc jesli jest rdza na słupku pod szybą

> - zapłacisz z własnej kieszeni.

Urban Legend czy fakt?

Jakieś 1,5 roku temu, wymieniałem w Corolli. Przy odbiorze dali płytkę ze zdjęciami jak wyglądało podszybie. Delikatnie zasugerowali ze będzie wychodzić rdza. I mieli racje smile.gif

Ale wymienili bez uwag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kasy nie dostajesz do ręki, więc źle kombinujesz z tą dodatkową kasą.

Dokładnie, u mnie w PZU jest bezgotówkowo. Dzisiaj z ciekawości rozmawiałem ze swoim agentem i stwierdził, że nieważne jak jest uszkodzona szyba. Mogę wymienić, jeśli nawet jest po latach porysowana. Jeśli oczywiście mam wykupiony do AC dodatek "auto-szyba".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.