Skocz do zawartości

Ogrodzenie, siatka.


golec20

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jakiej wysokości słupki dobrać dla poniższych założeń ogrodzenia?

2. Na jaką głębokość powinny być "zanurzone" w betonie słupki pod ogrodzenie z siatki?

Założenia:

- wysokość siatki - 150cm

- wysokość podmurówki prefabrykowanej 30cm

Wg mnie, słupek powinien mieć długość minimum 2,3m (150siatki+30podmurówki+50w ziemi). Ale, zacząłem czytać internety i gdzieś się przewinęło że powinno się na głębokość przemarzania - w mazowieckim około 1m.

A to by znaczyło że słupki powinny mieć 1m w ziemi, 30cm podmurówki, 150 cm siatki czyli 2,8 w sumie...

No to jak to powinno być? confused.gif

Może ktoś robił takie ogrodzenie samodzielnie i ma jakieś wskazówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robilem ostatnio ogrodzenie prefabrykowane z panelami z siatki i tak gleboko nie obsadzali. Slupek mial jakies 2m, byl wstawiany w prefabrykowany fundament ok 40cm, pod ktorym kopali jakies 20cm i zalewali zaprawa. fundament wystaje z ziemi ok 0,2m, bo tak chcialem. Siatka 1,5m.

Jak chcesz to moge Ci dokladnie zmierzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Robilem ostatnio ogrodzenie prefabrykowane z panelami z siatki i tak gleboko nie obsadzali. Slupek

> mial jakies 2m, byl wstawiany w prefabrykowany fundament ok 40cm, pod ktorym kopali jakies

> 20cm i zalewali zaprawa. fundament wystaje z ziemi ok 0,2m, bo tak chcialem. Siatka 1,5m.

> Jak chcesz to moge Ci dokladnie zmierzyc.

A jaki beton tam lali? Jakie proporcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zwykly , betoniarka, piasek i cement. Proporcji nie znam.

> sprawdzilem slupek i ma 2,3m, czyli ok 0.7m jest pod ziemia, z czego 0,4 to fundament

I całość trzyma się tak, że jak szarpniesz za słupek to nie ma siły go ruszyć? Jak na niego naprzesz z całej siły to siedzi twardo w glebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I całość trzyma się tak, że jak szarpniesz za słupek to nie ma siły go ruszyć? Jak na niego

> naprzesz z całej siły to siedzi twardo w glebie?

Nie w glebie a w betonie smile.gif Tak trzyma sie sztywno, nawet wchodzilem na slupek ani drgnal. Opieralem tez deski i inne takie bo trwa jeszcze budowa, problemow nie odnotowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie w glebie a w betonie Tak trzyma sie sztywno, nawet wchodzilem na slupek ani drgnal. Opieralem

> tez deski i inne takie bo trwa jeszcze budowa, problemow nie odnotowalem.

No to dobrze... Bo ja cały czas mam obawy że to się trzymać nie może (w sensie słupek w dołku 40szer x 40dł x 70gł zalanym betonem)... ale może się mylę grinser006.gif Choć nie daje mi to spokoju grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Policz sobie ile to wazy to zmienisz zdanie

no wlasnie tak sobie wmawiam. Ale to wiesz, ja to tak mam że jak nie dotknę to nie uwierzę grinser006.gif

Tak samo jak mialem z akwarium. mialem oczyścić akwarium takie z 50litrów ze żwirem na dole itp. wylałem z połowę wody i stwierdziłem że zaniosę je sobie do łazienki... Noo to myślałem że mi żyłka pierdząca strzeli. I dopiero wtedy się człowiek przekonał ile waży całe akwa z wodą i wyposażeniem i dlaczego szafki pod to powinny być bardzo mocne zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to dobrze... Bo ja cały czas mam obawy że to się trzymać nie może (w sensie słupek w dołku

> 40szer x 40dł x 70gł zalanym betonem)... ale może się mylę Choć nie daje mi to spokoju

Wiesz, przed zamontowaniem ogrodzenia mialem stare, pordzewialy rurki 2", zalane betonem na ok 30x30x 60 cm wraz z gruzem. Stalo to tak od lat 50' i powiem, ze recznie tego wyciagnac bez odkopywania nie dalo rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz, przed zamontowaniem ogrodzenia mialem stare, pordzewialy rurki 2", zalane betonem na ok

> 30x30x 60 cm wraz z gruzem. Stalo to tak od lat 50' i powiem, ze recznie tego wyciagnac bez

> odkopywania nie dalo rady.

No dobra, to jestem spokojniejszy, że mi się płot nie położy grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Planuję zakup.

> Czy te marketowe Altrady dają radę??

> np. ta:

> jakiś tekst

> albo ta:

> B160 za 779

> Dużo nie będą robić:

> 1 - beton pod słupki

> 2 - za jakis czas będę chciał wylać sobie fundament pod altankę i grillo-wędzarnie

Liczyłeś ile metrów sześciennych betonu wyjdzie?

Bo beton B20 kosztuje jakieś 250zł za metr a jak zamówisz 7m to masz dowóz gratis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie taniej by było wypożyczyć?

Altana i płot to wstępne plany.

Ale przez ciekawość wlazłem na wypożyczalnie sprzętu... 50zeta za dzień. Robić mogę tylko w weekendy więc zakładam, że będę potrzebował minimum wypożyczenia na 10 dni, czyli 5 weekendów. A to już 500 (nie licząc psikusa że biorę betoniarę w piątek a w sobote i niedziele robi się niezapowiedziane oberwanie chmury i nie da się pracować). A i jeszcze co piątek pewnie trzeba jechać i sobie samemu wtargać betoniare na przyczepkę, i samemu ją rozładować na działce.

Potem zachce mi się coś jeszcze "wylać" i w zasadzie dawno bym miał swoj sprzęcik w szopce, który mogę wyciągnąć w każdej chwili...

hmm.gif tak gdybam sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Liczyłeś ile metrów sześciennych betonu wyjdzie?

> Bo beton B20 kosztuje jakieś 250zł za metr a jak zamówisz 7m to masz dowóz gratis

Ogólnie mam około 100słupków - zakładamy dziurę 40cm x 40cm x 70cm czyli jakieś 0,112m3 na dziurę.

Do tego dojdzie brama, gdzie albo zaleje tylko słupy, albo zrobię jak powinno się robić czyli zrobię fundament łączący oba słupy, żeby w razie mrozów jednak oba skrzydła "pracowały" tak samo, tam nie wiem ile wejdzie metrów betonu.

Pod altanę nie wiem ile wejdzie betonu.

A poza tym jak mi podjedzie grucha z betonem to chyba nie będą tam stali cały dzień, żebym sobie podjeżdżał z taczką, nalewał do pełna, gnał do dziury zalewał i wracał po następne... hmm.gif

To działka w lesie, więc grucha nie wjedzie nawet na swoją długość (a do przejechania miała by ze 100 metrów do najdalej oddalonego słupka)...

Dlatego myślę o czymś mniejszym i mobilniejszym, na stałe, co się przyda i później do jakichś drobniejszych rzeczy...

W sumie to zastawiam się nawet nad używką jakąś hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Używek praktycznie brak - sam swego czasu szukałem.

> Kup altrada z żeliwnym wieńcem i "będzie pan zadowolony".

> Jak Ci nie ukradną, to odsprzedasz z niewielką stratą.

Nie dalej jak miesiąc temu mój ojciec sprzedał 150L trójfazową, a patrząc na te złomy z allegro to była w świetnym stanie mimo że miała jakieś 30 czy więcej lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie dalej jak miesiąc temu mój ojciec sprzedał 150L trójfazową, a patrząc na te złomy z allegro to

> była w świetnym stanie mimo że miała jakieś 30 czy więcej lat.

Nie wiem, co za złomy są na allegro, ale jak widać z wątku za niecałego tysiaka można kupić nówkę z dwuletnią gwarancją, skorzystać i odsprzedać z niewielką stratą ( przykłąd I przykład II). ok.gif

Po co komu 30letnia betoniarka do jednorazowej roboty? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

No dobra, ludziki pomóżcie.

Bo łeb już kwadratowy.

Całe akcesoria do płotu kupione (siatka, słupki, druty, podmurówka prefabrykowana, trzymaki do drutu (te wkręcane do słupków), naciągi i bla bla bla - komplet).

Świder spalinowy kupiony (ze świdrem średnicy 30cm)

Betoniarka zaraz przyjedzie.

Do kupienia piasek i ewentualnie żwir...

I teraz zaczęło się wałkowanie, przepisu na beton pod słupki po internecie.

Milionpińcet odpowiedzi. Kłotnie co do przepisu (jedni mówią - tylko piasek, cement i woda... drudzy mówią jeszcze o żwirze...). Ogólnie szał macicy.

Internet mówi że trzeba dokładnie odmierzać proporcje, żeby się nie okazało że beton będzie można zdrapywać palcem... Ale dokładnego przepisu nie znalazłem jeszcze...

Jakieś sprawdzone przepisy na dobry beton pod słupki Państwo posiadają ?

(DOKŁADNY - ILE WODY, ILE PIASKU, ILE CEMENTU, ILE EW. ŻWIRU)

Szlag mnie zaraz trafi.

A do 13 Kwietnia muszę zamknąć temat (zakupu piasku, albo żwiru i piasku), bo od tego dnia ruszam z budową płotu.

Gleba raczej piaszczysta i niezbyt mokra. (jeśli to ma jakieś znaczenie)

Help_1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na tego typu betoniarkę 80l:

> Worek 25kg. cementu, żwiru ile wlezie i wodę dla uzyskania konsystencji.

No wlasnie... takie wlasnie sa przepisy...

"wody dla uzyskania konsystencji"... jakiej? Smietany? Mleka? Twarogu? frown.gif

"zwiru ile wlezie"... tzn ile... moge obrocic betoniare do pionu i wsypywac az zacznie sie wysypywac... frown.gif

Bede mial betoniare 200litrow (czyli wsad 180Litrow) ile do takiej gruszki mam wlac/wsypac 10litrowych wiaderek wody, zwiru, piasku, cementu zeby wyszla idealna masa betonu...?

znalazlem np. Cos takiego i o taki przepis (tylko ze sprawdzony) mi chodzi. Czyli o dokladnosc skladnikow:

Quote:

Przykładowo, dla cementu CEM II o klasie wytrzymałości 32.5 stosunek składników do wykonania 70 litrów betonu B20 (nowe C16/20) jest następujący:

jeden worek cementu (25kg),

30 litrów piasku,

50 litrow zwiru

11 litrów wody


To dobry beton pod slupki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> "wody dla uzyskania konsystencji"... jakiej? Smietany? Mleka? Twarogu?

...betonu.

> "zwiru ile wlezie"... tzn ile... moge obrocic betoniare do pionu i wsypywac az zacznie sie

> wysypywac...

Przy normalnie obróconej, około 45st. Tak aby się nie wylewało ale żeby jeszcze mieszało.

> Bede mial betoniare 200litrow (czyli wsad 180Litrow) ile do takiej gruszki mam wlac/wsypac

> 10litrowych wiaderek wody, zwiru, piasku, cementu zeby wyszla idealna masa betonu...?

Taką nie robiłem ale zapytaj tego, kto z taka pracował.

Kluczowa jest ilość cementu na dana betoniarkę.

Żwir i tak wsypujesz max ile wlezie a wodą tylko konsystencję betonu robisz i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3:1 czyli na 1 łopatę cementu dajesz 3 łopaty żwiru/piasku.....

Rozumiem ze w powyzszym daje 1,5 lopaty piasku i 1,5 lopaty zwiru?

czy robic albo ze zwirem albo z piaskiem??

> zabetonujesz na amen w pacierzu

> chyba że woli wersję bardziej light to 4:1

> wody dajesz tak co by nie było ani za żadkie ani za gęstę

Ma byc lejacy? Czy gesta smietana (typu farba np. lateksowa)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem ze w powyzszym daje 1,5 lopaty piasku i 1,5 lopaty zwiru?

> czy robic albo ze zwirem albo z piaskiem??

> Ma byc lejacy? Czy gesta smietana (typu farba np. lateksowa)?

widzę że nie masz o tym bladego pojęcia, więc lepiej wynajmij kogoś kto robi z ogrodzeniami ici to zrobi

przynajmniej będzie pewność że jest dobrze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widzę że nie masz o tym bladego pojęcia, więc lepiej wynajmij kogoś kto robi z ogrodzeniami ici to

> zrobi

> przynajmniej będzie pewność że jest dobrze....

Widzę za to, że Ty urodziłeś się z pełna wiedzą w każdym możliwym temacie i nigdy nie robiłeś czegoś pierwszy raz.

Umiesz odpowiedzieć na pytania?

Przypomnę tylko pytania, bo widze że niezrozumiałe:

1) Jakieś sprawdzone przepisy na dobry beton pod słupki Państwo posiadają ? (DOKŁADNY - ILE WODY, ILE PIASKU, ILE CEMENTU, ILE EW. ŻWIRU)

2) Ma byc lejacy? Czy gesta smietana (typu farba np. lateksowa)?

3) To dobry beton pod slupki??

Quote:

Przykładowo, dla cementu CEM II o klasie wytrzymałości 32.5 stosunek składników do wykonania 70 litrów betonu B20 (nowe C16/20) jest następujący:

jeden worek cementu (25kg),

30 litrów piasku,

50 litrow zwiru

11 litrów wody


Dasz radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzę za to, że Ty urodziłeś się z pełna wiedzą w każdym możliwym temacie i nigdy nie robiłeś

> czegoś pierwszy raz.

nie ogarniam elektroniki i elektryki, za to podjąłem się pierwszy raz zrobienia instalacji elektrycznej w garażu i udało się, zabić mnie nie zabiło

> Umiesz odpowiedzieć na pytania?

> Przypomnę tylko pytania, bo widze że niezrozumiałe:

> 1) Jakieś sprawdzone przepisy na dobry beton pod słupki Państwo posiadają ? (DOKŁADNY - ILE WODY,

> ILE PIASKU, ILE CEMENTU, ILE EW. ŻWIRU)

nie ma dokładnego przepisu na beton, dlaczego....bo ilość wody zależna jest od tego czy piasek jest suchy czy mokry

przepis podałem wcześniej - możesz mieszać piasek ze żwirem, możesz dawać sam piasek, możesz dawać sam żwir...

ale najlepiej to ....z worka cementu wychodzi jakieś 6 łopat, do tego dajesz 18-20łopat piasku ze żwirem i lejesz wodę w między czasie co by się klucha w betoniarce nie zrobiła

> 2) Ma byc lejacy? Czy gesta smietana (typu farba np. lateksowa)?

ma być gęściejszy niż śmietana....

> 3) To dobry beton pod slupki??

> Quote:

> Przykładowo, dla cementu CEM II o klasie wytrzymałości 32.5 stosunek składników do wykonania 70

> litrów betonu B20 (nowe C16/20) jest następujący:

> jeden worek cementu (25kg),

> 30 litrów piasku,

> 50 litrow zwiru

> 11 litrów wody

> Dasz radę?

wychodzi na to że to dobry przepis...tylko podawany jest na litry a nie na łopaty

ile litrów ma jedna łopata tego nie wiem bo nigdy mnie to nie interesowało....

czyli jednak opłacało się dla mnie olać szkoły i iść na budowę robić....

mocny beton to 2:1

średni 3:1

a zaprawa tynkarska to 3:2:1

czyli 3 piachu,2 wapna (teraz już żadko stosowane) i jedna cementu, ale wiele zależy od majstra, jeśli powie że mało masne to trzeba dodać cementu i wapna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ogarniam elektroniki i elektryki, za to podjąłem się pierwszy raz zrobienia instalacji

> elektrycznej w garażu i udało się, zabić mnie nie zabiło

> nie ma dokładnego przepisu na beton, dlaczego....bo ilość wody zależna jest od tego czy piasek jest

> suchy czy mokry

> przepis podałem wcześniej - możesz mieszać piasek ze żwirem, możesz dawać sam piasek, możesz dawać

> sam żwir...

> ale najlepiej to ....z worka cementu wychodzi jakieś 6 łopat, do tego dajesz 18-20łopat piasku ze

> żwirem i lejesz wodę w między czasie co by się klucha w betoniarce nie zrobiła

> ma być gęściejszy niż śmietana....

> wychodzi na to że to dobry przepis...tylko podawany jest na litry a nie na łopaty

> ile litrów ma jedna łopata tego nie wiem bo nigdy mnie to nie interesowało....

> czyli jednak opłacało się dla mnie olać szkoły i iść na budowę robić....

> mocny beton to 2:1

> średni 3:1

> a zaprawa tynkarska to 3:2:1

> czyli 3 piachu,2 wapna (teraz już żadko stosowane) i jedna cementu, ale wiele zależy od majstra,

> jeśli powie że mało masne to trzeba dodać cementu i wapna

ok.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widzę że nie masz o tym bladego pojęcia, więc lepiej wynajmij kogoś kto robi z ogrodzeniami ici to

> zrobi

> przynajmniej będzie pewność że jest dobrze....

Nie ma pojecia, ale ma checi i probuje sie dowiedziec, a nie robi metoda prob i bledow. Ktos, kto "robi z ogrodzeniami", tez kiedys nie mial pojecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Umiesz odpowiedzieć na pytania?

> Przypomnę tylko pytania, bo widze że niezrozumiałe:

> 1) Jakieś sprawdzone przepisy na dobry beton pod słupki Państwo posiadają ? (DOKŁADNY - ILE WODY,

> ILE PIASKU, ILE CEMENTU, ILE EW. ŻWIRU)

> 2) Ma byc lejacy? Czy gesta smietana (typu farba np. lateksowa)?

Spokojnie, to tylko slupki. 1:3 (cement do kruszywa) wystarczy, az nadto - czesto sie robi slabszy i wrzuca sie do dolka co tam sie ma - gruz i kamienie na przyklad. Zwir daje wytrzymalosc, piasek sluzy jako wypelnienie, cement to wszystko zlepia. Jak dasz pol na pol piasek ze zwirem, tez bedzie ok - wody dajesz tyle, zeby bylo b. geste, ale jeszcze dalo sie wylac z betoniarki. Wiem, ze przepisy w necie sa b. precyzyjne i wszyscy pisza, ze musi byc idealna ilosc wody, bo inaczej beton nie bedzie trzymal parametrow, ale Ty nie budujesz mostu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widzę że nie masz o tym bladego pojęcia, więc lepiej wynajmij kogoś kto robi z ogrodzeniami ici to

> zrobi

> przynajmniej będzie pewność że jest dobrze....

Piszesz poważnie? Nawet sobie nie wyobrażasz jak profesjonaliści potrafią spaprać robotę..... cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spokojnie, to tylko slupki. 1:3 (cement do kruszywa) wystarczy, az nadto - czesto sie robi slabszy

> i wrzuca sie do dolka co tam sie ma - gruz i kamienie na przyklad. Zwir daje wytrzymalosc,

> piasek sluzy jako wypelnienie, cement to wszystko zlepia. Jak dasz pol na pol piasek ze

> zwirem, tez bedzie ok - wody dajesz tyle, zeby bylo b. geste, ale jeszcze dalo sie wylac z

> betoniarki. Wiem, ze przepisy w necie sa b. precyzyjne i wszyscy pisza, ze musi byc idealna

> ilosc wody, bo inaczej beton nie bedzie trzymal parametrow, ale Ty nie budujesz mostu

Dobra może faktycznie za mocno się napinam z tą idealnością... Ale boje sie ze jak sparpam ten beton to słupki bedzie mozna rozruszac i wyciągnąć ze spoiny (bo też już takie coś wyczytałem).

Dobra. Daje 1:3 i wody do gęstości lekko płynnej ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra może faktycznie za mocno się napinam z tą idealnością... Ale boje sie ze jak sparpam ten

> beton to słupki bedzie mozna rozruszac i wyciągnąć ze spoiny (bo też już takie coś

> wyczytałem).

> Dobra. Daje 1:3 i wody do gęstości lekko płynnej

staraj się robić coś w ten deseń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra może faktycznie za mocno się napinam z tą idealnością... Ale boje sie ze jak sparpam ten

> beton to słupki bedzie mozna rozruszac i wyciągnąć ze spoiny (bo też już takie coś

> wyczytałem).

> Dobra. Daje 1:3 i wody do gęstości lekko płynnej

I tak dajesz punktowe fundamenty, wiec predzej rozruszasz ziemie, niz beton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra może faktycznie za mocno się napinam z tą idealnością... Ale boje sie ze jak sparpam ten

> beton to słupki bedzie mozna rozruszac i wyciągnąć ze spoiny

Przyspawaj sobie kawałek złomu do końca słupka - nie do ruszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ogrodzenie się robi smile.gif Beton pod słupkami schnie, ale pojawiło się małe ALE.

Rozmawiałem z sąsiadem. Polecił żeby przyspawać siatkę do słupków w kilku miejscach, tym bardziej że kupę metrów siatki mam w lesie bez żadnego sąsiada. Więc podejść i ją zwinąć nie będzie najmniejszym problemem. A dość często zwijają jak się okazuje siatki...

Zwykłym migomatem pójdzie takie pospawanie? Trzeba trochę przeszlifować słupek i siatke z ocynku żeby się trzymało, czy wystarczy parę punktów "strzelić" migiem i będzie się trzymać? (słupki ocynk ogniowy, a siatka nie wiem jaki, jeśli to ma znaczenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie spawałbym siatki do słupka, ale kółka z drutu dookoła słupka z drutu. Dodatkowo można dac ten

> drut w jakiejś gumie lub osłonie.

Tak. Ale drucik to podchodzisz z byle cążkami przecinasz i ściągasz całą siatkę na całej długości bez najmniejszego problemu... crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma za co...

> pierwsza betoniara będzie najgorsza ale dojdziesz do wprawy

Trzecia była najgorsza... Bo dostałem przepis taki że mi się betoniara zapchała (najpierw kazali mi wsypać piach i żwir i trochę wody, potem worek cementu i dolewać wody). To była masakra grinser006.gif Zrobiła się jedna wielka gruda która nie chciała się rozwalić.

Teraz sobie najpierw wlewam wodę, potem wrzucam cement, żeby się zrobiła ładna cementowa breja a potem sypie piach i żwir do uzyskania dobrej konsystencji (czyli w zasadzie w proporcji 1:3 jest idealnie smile.gif )

Pierwsze dwie były pięknym przykładem cudownego cementu, który po wyschnięciu ma cudowny jasnoszary kolor... Niestety z jednego worka cementu wychodził jeden słupek - więc troche nie ekonomicznie rotfl.gif i po trzeciej betoniarce jest już pięknie. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogrodzenie się robi Beton pod słupkami schnie, ale pojawiło się małe ALE.

> Rozmawiałem z sąsiadem. Polecił żeby przyspawać siatkę do słupków w kilku miejscach, tym bardziej

> że kupę metrów siatki mam w lesie bez żadnego sąsiada. Więc podejść i ją zwinąć nie będzie

> najmniejszym problemem. A dość często zwijają jak się okazuje siatki...

> Zwykłym migomatem pójdzie takie pospawanie? Trzeba trochę przeszlifować słupek i siatke z ocynku

> żeby się trzymało, czy wystarczy parę punktów "strzelić" migiem i będzie się trzymać? (słupki

> ocynk ogniowy, a siatka nie wiem jaki, jeśli to ma znaczenie)

Nie zbliżaj się ze spawarką do ocynku zlosnik.gif Wypalisz ocynk i już tego solidnie nie zabezpieczysz znaczy będzie rdzewieć wink.gif A jak bedą mieli zwinąć siatkę to te parę spawów nie zrobi im różnicy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zbliżaj się ze spawarką do ocynku Wypalisz ocynk i już tego solidnie nie zabezpieczysz znaczy

> będzie rdzewieć A jak bedą mieli zwinąć siatkę to te parę spawów nie zrobi im różnicy

Zgadzam się. Najwyżej gdzieś później przeplotą siatkę o brakujące druty i będzie nówka sztuka na olx wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.