Skocz do zawartości

Samochód do 20 tyś


Doom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam samochodu do 20 tyś moze byc delikatnie wiecej. Najlepiej automat, kombi, diesel. Co byście polecili? Wstepnie patrzylem na Peugeota 407sw z tym ze wszyscy znajomi mówią że aut na F sie nie kupuje xD Moze ktoś miał / ma 407 i jest w stanie powiedzieć coś o awaryjności? Do tej pory jeździłem tylko oplem ale chciałbym coś innego... Obecna Zafira jest trochę za duża i pali jak smok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, szukam samochodu do 20 tyś moze byc delikatnie wiecej. Najlepiej automat, kombi, diesel. Co

> byście polecili? Wstepnie patrzylem na Peugeota 407sw z tym ze wszyscy znajomi mówią że aut

> na F sie nie kupuje xD Moze ktoś miał / ma 407 i jest w stanie powiedzieć coś o awaryjności?

> Do tej pory jeździłem tylko oplem ale chciałbym coś innego... Obecna Zafira jest trochę za

> duża i pali jak smok...

407sw HDI jest bardzo fajnym samochodem, silnik 2.0 HDI bardzo oszczędny, dynamiczny i nie wymaga jakiejś specjalnej troski, jest udaną konstrukcją. Blachy ma niezłe, aczkolwiek z tyłu potrafią się znaleźć bąble rdzy, więc trzeba pooglądać dobrze. Posprawdzać dobrze czy nadmuch z obu kratek po lewej i prawej działa tak samo, bo to częsta usterka i upierdliwa bo deskę trzeba zdejmować, żeby powymieniać te silniczki nastawne. Co do automatu się nie wypowiadam, bo nie miałem do czynienia.

Bardzo wygodne, fajne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i30 AT ciekawe jak to jeździ z taką skrzynią. W manualu jest poprawnie.

Ja jezdzilem benzyna z automatyczna skrzynia. Klasyczna skrzynia bez udziwnien. W dieselu bedzie IMO podobnie. Poza tym bedzie najmlodsze auto i najtansze w utrzymaniu. Bez DPF i dwumasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja jezdzilem benzyna z automatyczna skrzynia. Klasyczna skrzynia bez udziwnien. W dieselu bedzie

> IMO podobnie. Poza tym bedzie najmlodsze auto i najtansze w utrzymaniu. Bez DPF i dwumasy.

Mnie zastanawia czy bardzo pogorszyłaby osiągi. Ja na swój nie narzekam, jest bez szaleństw poprawnie, ale znacznie gorzej bym nie chciał mieć zlosnik.gif

To że klasyczny automat to zaleta jeśli chodzi o awaryjność. Te silniki nie mają wyśrubowanego momentu obrotowego więc nie powinny się specjalnie sypać skrzynie chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie zastanawia czy bardzo pogorszyłaby osiągi. Ja na swój nie narzekam, jest bez szaleństw

> poprawnie, ale znacznie gorzej bym nie chciał mieć

> To że klasyczny automat to zaleta jeśli chodzi o awaryjność. Te silniki nie mają wyśrubowanego

> momentu obrotowego więc nie powinny się specjalnie sypać skrzynie chyba.

IMO polepszala przy przyspieszeniach od 60 bo zawsze bieg redukowala i zawsze bylo sprawnie. Do 100 to nie wiem trzeba by looknac na dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO polepszala przy przyspieszeniach od 60 bo zawsze bieg redukowala i zawsze bylo sprawnie. Do 100

> to nie wiem trzeba by looknac na dane.

Sprawdziłem w autocentrum i Ci powiem, że te dane to o pupe grinser006.gif

Pokazuje mi w moim że mam 11,9 do 100 a sprawdzałem gtechem i wychodziło poniżej 10 s ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani jednego i30 w automacie nie znalazłem do 20tys na chodzie frown.gif Juz nie mówiąc o kombi i dieslu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, szukam samochodu do 20 tyś moze byc delikatnie wiecej. Najlepiej automat, kombi, diesel. Co

> byście polecili? Wstepnie patrzylem na Peugeota 407sw z tym ze wszyscy znajomi mówią że aut

> na F sie nie kupuje xD Moze ktoś miał / ma 407 i jest w stanie powiedzieć coś o awaryjności?

> Do tej pory jeździłem tylko oplem ale chciałbym coś innego... Obecna Zafira jest trochę za

> duża i pali jak smok...

Mam 407 sedan, silnik 2.2 benzyna wersja Sport, ale w manualu. Nie trapią go jakieś szczególne usterki. Nieplanowane wizyty w serwisie to naprawa klap mieszalnika powietrza, 2 tylne piasty z łożyskami oraz simmering skrzyni biegów i przegnicie kabli do czujników klocków. Tyle zrobione do 100 tys km. Zawieszenie na razie fabryczne bez luzów. Elektronika bez zastrzeżeń, blacha również.

W sprawie AT to wiem, że były 2 rodzaje 4b i 6b zdaje się japońskie, szczegółów nie znam, polecam forum Pełgota.

Podsumowując to auto, fajnie wygląda ale jeździ przeciętnie. wybrałbym Citroena C5, niby bliźniak ale lepszy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.