Skocz do zawartości

Co grozi ...


Mike_wwl

Rekomendowane odpowiedzi

> Jest 30 dni na zmianę w DR, więc odblokował się wczoraj.

Tak, tak, tylko czy to nie podpada pod zmiany konstrukcyjne pojazdu? Wszak odblokowanie "50" albo jej rozwiercenie grinser006.gif zmienia kwalifikację prawną pojazdu z motoroweru na motocykl, a ten w dokumentach dalej widnieje jako motorower... niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, tak, tylko czy to nie podpada pod zmiany konstrukcyjne pojazdu? Wszak odblokowanie "50" albo

> jej rozwiercenie zmienia kwalifikację prawną pojazdu z motoroweru na motocykl, a ten w

> dokumentach dalej widnieje jako motorower...

A koszt przeróbki to jedynie coś ok 15 000 zł i taką kwotę usłyszałem w PIMOT'cie, do którego zostałem skierowany (powtórzenie badania homologacyjnego) smile.gif Niestety ale jeśli w homologacji nie ma informacji, że w ramie był inny silnik niż 50 cm3 to generalnie lipa i to naprawdę wyrośnięta sick.gif Teoretycznie wystarczyłby papier od organy nadrzędnego w stosunku do okręgowej stacji diagnostycznej, że układ hamulcowy jest ok. Nie mogę chwilowo tego potwierdzić, bo dyrektor laboratorium PIMOT jest na urlopie ale jak się wróci, to będę więcej wiedział 20.GIF Jedynym na razie rozwiązaniem jest jeździć i się nie wychylać ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz za jazdę odblokowaną 50'tką?

> Zakładamy, że kierujący ma prawo jazdy kat. B ponad 3 lata więc do 125 ccm może jeździć.

Jak sprawdzą, że to odblokowane?

Jeśli poprzez to, że lecisz 100km/h to powiesz, że nagle jakiegoś ciągu dostała i sam nie wiesz skąd u niej ten nagły przyrost chęci do zapinkalania zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak sprawdzą, że to odblokowane?

> Jeśli poprzez to, że lecisz 100km/h to powiesz, że nagle jakiegoś ciągu dostała i sam nie wiesz

> skąd u niej ten nagły przyrost chęci do zapinkalania

Dzisus, w jakim swiecie Wy zyjecie, jakby to byl jakikolwiek Problem ?

Pada podejrzenie, sprzet idzie na parking przyschodzi rzeczoznawca i sprawdza. Wystarczy kilka czesci.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisus, w jakim swiecie Wy zyjecie, jakby to byl jakikolwiek Problem ?

> Pada podejrzenie, sprzet idzie na parking przyschodzi rzeczoznawca i sprawdza. Wystarczy kilka

> czesci.

Masz rację, wystarczy rzeczoznawca, który zobaczy pękniętą plastikową tulejkę latającą luzem w obudowie paska klinowego. Wcześniej tulejka była między kołami pasowymi wariatora, ale na skutek przebiegu się zużyła i pękła. I co powie ten rzeczoznawca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A koszt przeróbki to jedynie coś ok 15 000 zł i taką kwotę usłyszałem w PIMOT'cie, do którego

> zostałem skierowany (powtórzenie badania homologacyjnego) Niestety ale jeśli w homologacji

> nie ma informacji, że w ramie był inny silnik niż 50 cm3 to generalnie lipa i to naprawdę

> wyrośnięta Teoretycznie wystarczyłby papier od organy nadrzędnego w stosunku do okręgowej

> stacji diagnostycznej, że układ hamulcowy jest ok. Nie mogę chwilowo tego potwierdzić, bo

> dyrektor laboratorium PIMOT jest na urlopie ale jak się wróci, to będę więcej wiedział

> Jedynym na razie rozwiązaniem jest jeździć i się nie wychylać

W tej ramie był sprzedawany większy silnik i ma europejską homologację. Zawieszenie i hamulce są bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tej ramie był sprzedawany większy silnik i ma europejską homologację. Zawieszenie i hamulce są

> bez zmian.

Jeżeli taki dokument mógłbyś przedstawić na okręgówce, wówczas nie będziesz miał problemu. Ja niestety mam i dlatego już powoli odkładam na coś innego ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz rację, wystarczy rzeczoznawca, który zobaczy pękniętą plastikową tulejkę latającą luzem w

> obudowie paska klinowego. Wcześniej tulejka była między kołami pasowymi wariatora, ale na

> skutek przebiegu się zużyła i pękła. I co powie ten rzeczoznawca?

ta tulejka jest metalowa grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz rację, wystarczy rzeczoznawca, który zobaczy pękniętą plastikową tulejkę latającą luzem w

> obudowie paska klinowego. Wcześniej tulejka była między kołami pasowymi wariatora, ale na

> skutek przebiegu się zużyła i pękła. I co powie ten rzeczoznawca?

JAk myslisz dlaczego rzeczoznawca nazywa sie rzeczuznawca a nie wrozbita ?

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę, że możemy się założyć o mój skuter lub jego równowartość, że niestety ale metalowa to ona

> nie jest - wchodzisz?

możemy się założyć o dowolną kwotę że w moim jest metalowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda, myślałem, że piszemy o moim dwukołowcu, bo to chyba ja założyłem wątek.

mój błąd, założyłem że to oczywiste że ten element powinien być metalowy, skoro u mnie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mój błąd, założyłem że to oczywiste że ten element powinien być metalowy, skoro u mnie jest

Z tego co pamiętam, to w kymco jest prowadnica - tulejka z przetoczeniem na większą średnicę, tak żeby koła nie mogły się "pocałować" i trzeba to wymienić na tulejkę bez przetoczenia dołączoną do kluczyków. U mnie jest chamsko wsadzona między koła plastikowa obrączka w pedalskim kolorze (wg mojej żony to kolor biskupi) i wystarczy ją po prostu wyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co pamiętam, to w kymco jest prowadnica - tulejka z przetoczeniem na większą średnicę, tak

> żeby koła nie mogły się "pocałować" i trzeba to wymienić na tulejkę bez przetoczenia dołączoną

> do kluczyków.

dokładnie tak jest i obie są metalowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.