Skocz do zawartości

FIAT CROMA- 2,2 co to warte?


BOGUS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Będzie do sprzedania Croma z silnikiem 2,2 z pierwszych rąk z Germanii , serwisowana, niebita, drobne rysy czyli normalne ślady używania. Cena ok. 20tysi plus opłaty. Gdybym kupił to auto to idzie w gaz. Auto ma robić 15-17kkm rocznie. I teraz pytanie: jak sprawuje się to auto? Jakieś typowe usterki? Jak sprawuje się ten motor 2,2?

Auto ma być następcą foki mk1 w kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakieś typowe usterki? Jak sprawuje się ten motor 2,2?

To zdaje się Vectra w Fiatowskim wydaniu.

Jeśli silnik 2,2 jest oplowski, to dobrze gazuje się, ale trzeba pilnować ślizgów na łańcuchu rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To musze Cie troche zmartwic bo to silnik od GM, zalożenie gazu też troche do niego kosztuje.

Raczej normalnie się gazuje.

Głównym zmartwieniem są ślizgi łańcucha rozrządu.

Jak zaniedba, to bardziej opłaca się przerzucić silnik z "anglika" zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej normalnie się gazuje.

> Głównym zmartwieniem są ślizgi łańcucha rozrządu.

Witaj

Jeżeli chodzi o te ślizgi to jakaś wada co potrafi unieruchomić auto w najmniej oczekiwanym momencie czy po prostu trzeba jakiś element wymienić co powiedzmy 80kkm i spokój ? koszt duży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zdaje się Vectra w Fiatowskim wydaniu.

> Jeśli silnik 2,2 jest oplowski, to dobrze gazuje się, ale trzeba pilnować ślizgów na łańcuchu

> rozrządu.

coś mi się o uszy obiło, że silnik to hybryda - pół fiata i pół GMa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witaj

> Jeżeli chodzi o te ślizgi to jakaś wada co potrafi unieruchomić auto w najmniej oczekiwanym

> momencie czy po prostu trzeba jakiś element wymienić co powiedzmy 80kkm i spokój ? koszt duży?

Tam był problem ze smarowaniem tych ślizgów - była jakaś akcja z rozwiercaniem jakiejś dyszy.

Raczej nie unieruchamia silnika od razu, ale niszczy powoli napęd rozrządu.

Córka z zięciem wymieniali silnik przy ~ 250 kkm, bo nie opłacało się naprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tam był problem ze smarowaniem tych ślizgów - była jakaś akcja z rozwiercaniem jakiejś dyszy.

> Raczej nie unieruchamia silnika od razu, ale niszczy powoli napęd rozrządu.

> Córka z zięciem wymieniali silnik przy ~ 250 kkm, bo nie opłacało się naprawiać.

Autko ma bardzo niski przebieg, a do 250kkm nim nigdy nie dobije... zlosnik.gif

Muszę jeszcze u siebie w okolicy znaleźć cromę do sprzedania i wsadzić żonę do niej bo to ona z dziećmi będzie głównie ciarać tym autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zdaje się Vectra w Fiatowskim wydaniu.

> Jeśli silnik 2,2 jest oplowski, to dobrze gazuje się, ale trzeba pilnować ślizgów na łańcuchu

> rozrządu.

Jeśli mowa o oplowskim 2.2 147 to w miare dobrze się gazuje, ale trzeba patrzeć dobrze bo też jest 2.2 direct, tylko ma 155KM w oplu i tam zakładanie gazu to abstrakcja, wytrzymałość pomp wysokiego ciśnienia dokładnie 70 tys (w aucie od nowości padła przy 70, zrobione w aso i przy 140 dokładnie ta sama awaria), koszt ok 2 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli mowa o oplowskim 2.2 147 to w miare dobrze się gazuje, ale trzeba patrzeć dobrze bo też jest

> 2.2 direct, tylko ma 155KM w oplu i tam zakładanie gazu to abstrakcja, wytrzymałość pomp

> wysokiego ciśnienia dokładnie 70 tys (w aucie od nowości padła przy 70, zrobione w aso i przy

> 140 dokładnie ta sama awaria), koszt ok 2 tys.

nie widziałem papierów jeszcze ale właściciel mówił o stu czterdziestu kilku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten jest młodszy - kolega pisze, że z 2006 r.

> Musi sprawdzić, jaki tam wtrysk jest.

> Ja znam 2,2 z 2003 r.

Wikipedia podaje 2.2 o mocy 147KM, więc silnik znany z Astry G, Zafiry A czy Vectry C z początków produkcji-Z22SE, ten direct to Z22YH - 155KM.. Gazuje się dobrze, ale z łańcuchem przynajmniej kiedyś była akcja serwisowa przy której zmieniali dyszę smarowania łańcucha na taką o większym otworze. W ASO poprawione wersje oznaczali dwiema niebieskimi kropkami na obudowie rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wikipedia podaje 2.2 o mocy 147KM, więc silnik znany z Astry G, Zafiry A czy Vectry C z początków

> produkcji-Z22SE, ten direct to Z22YH - 155KM.. Gazuje się dobrze, ale z łańcuchem przynajmniej

> kiedyś była akcja serwisowa przy której zmieniali dyszę smarowania łańcucha na taką o większym

> otworze. W ASO poprawione wersje oznaczali dwiema niebieskimi kropkami na obudowie rozrządu.

dzięki.

już wiem o co pytać. w sumie jest szansa że jest po kampanii skoro w jednych rękach i serwisowany- tyle że nie wiem czy do końca w autoryzowanej sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda:

7RNMQCh.png

Dodatkowo po zdjęciu górnej pokrywy masz na zdjęciu nowy typ łańcucha z ogniwami koloru niebieskiego i fioletowego. Stary miał jedno ogniwo koloru miedzianego, a drugie nie pamiętam, jaśniejsze od reszty smile.gif

W każdym razie, tak to wygląda w Oplu nie wiem co ludzie we Fiacie robili z tymi silnikami, może mieli dostarczone poprawione wersje a może poprawiali to sami spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Będzie do sprzedania Croma z silnikiem 2,2 z pierwszych rąk z Germanii , serwisowana, niebita,

> drobne rysy czyli normalne ślady używania. Cena ok. 20tysi plus opłaty. Gdybym kupił to auto

> to idzie w gaz. Auto ma robić 15-17kkm rocznie. I teraz pytanie: jak sprawuje się to auto?

> Jakieś typowe usterki? Jak sprawuje się ten motor 2,2?

> Auto ma być następcą foki mk1 w kombi.

o silniku się nie wypowiem, sam samochód wg mnie bardzo fajny. Miałem nim jezdzić max 1,5 roku, mam go już 2,5 i chyba jeszcze zostanie.

Wygodny, dużo miejsca w środku.

Bagażnik średni, na chwilę obecną dla rodziny 2+1 100% wystarczający.

Oczywiście brak cup-holderów ale przez 60k km nie odczułem ich braku.

na 60k km(przebieg na chwilę obecną 110k km) zużyłem łączniki stabilizatora, zamek tylnej klapy, regeneracja wtryskiwaczy - diesel.

Pozatym nic się nie dzieje. Z tym że mam młody bo XI 2009r rocznik.

Ze znajomych którzy wsiedli i się przejechali- wszyscy chwalą.

Tyle ode mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej normalnie się gazuje.

> Głównym zmartwieniem są ślizgi łańcucha rozrządu.

> Jak zaniedba, to bardziej opłaca się przerzucić silnik z "anglika"

z directem czy bez bez? hmm.gif w Vectrze służbowej direct nie robił problemów do 200 tyś. km- dalej nie testowano, bo auto dzwona zaliczyło oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tu jest temat do przemyślenia tym bardziej że nie jest bogato wyposażona; np ma manualną klime

to slabo, bo wiekszosc Croma ma automatyczna klime.

Mialem 1,5 roku i chetnie znow kupil,(mialem diesla)

takze polecam auto ok.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten jest młodszy - kolega pisze, że z 2006 r.

> Musi sprawdzić, jaki tam wtrysk jest.

> Ja znam 2,2 z 2003 r.

Mam cromke i wszyscy zachwyceni wchodzeniem do auta a nie wsiadaniem.

Przestrzeni nadmiar, ale na wakacje 2+2 box musze miec, bp jeszcze spacerowke woze, jakies wiaderka itp dla 3 latka.

Wieksze dzieci, kazdy po walizce i miejsca wystarczy jeszcze na siaki z biedronki:)

Fajnie wyzej sie siedzi, a siedzienie w ore to jak w VANie.

parkowanie to nie seicento, czuc wielkosc auta 480cm wiec trzeba dobrze wczuc sie w bryle

mam wersje EMOTION wiec niemal wszystkomajaca.

Super sprawa to HILL HOLDER, hamulec na wzniesienie

Ogolnie rzadki widok na ulicach nadal jest.

Ja mam nalot 175tys w ON

wymienilem dwa laczniki stabilizatora, dwie zarowki i felgi:)

mam crome od 45 tys km

nalot oryginalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.