Skocz do zawartości

Co zamiast lamperii na schodach?


Mirron

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w planie remont klatki schodowej w domku jednorodzinnym. Obecnie na ścianie jest ok 1.5 lamperia polakierowana i powyżej lamperii zwykła farba emulsyjna.... czyli styl lat 80-90tych..

287917815-20140907_105711.jpg

Chciałem w tym roku wyremontować przedmiotową klatke schodową ale brakuje mi trochę pomysłu czym zastąpić lamperię, zachowując jej funkcjonalność bo jednak na klatce jak to na klatce dolne partie ścian brudzą się bardziej... Mogłoby to zostać w podobnym podziale tylko co tu położyć żeby ciekawie wyglądało a i portfela przy okazji nie wyczyściło

Jakieś pomysły?

post-10765-14352525799533_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odnów lamperię. Jeśli nie zeżarły jej korniki czy inne gady to będzie najlepsze rozwiązanie.

To nie jest drewniana lamperia, tylko malowana ściana wałkiem o strukturze dającej efekt drewna, plus lakier i w pierwszej chwili wygląda jak drewniana, więc tu o kornikach itp nie ma mowy cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze to usuń starą lamperie zlosnik.gif łatwo nie będzie grinser006.gif Też taka kiedyś była u mnie i usunięcie z 3 pięter zajęło mi 2 tygodnie angryfire.gif Dopiero grzanie palnikiem gazowym zlosnik.gif przynosiło jakiś skutek wink.gif

Na lamperie to daj tynk mozaikowy w kolorze dobranym do reszty i z głowy na ładnych parę lat zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie jest drewniana lamperia, tylko malowana ściana wałkiem o strukturze dającej efekt drewna,

tak nieco obok tematu - to nie był wałek 270751858-jezyk.gif gdyby tak było to wzór powinien być powtarzalny a nie jest. Taki efekt fachowcy uzyskiwali używając gumy od talerza gramofonu biglaugh.gif takiej z koncentrycznymi kółkami. Ciągnęli tym po pomalowanej olejną ścianie jakoś tak umiejętnie, że im wychodziły "deski" spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak nieco obok tematu - to nie był wałek gdyby tak było to wzór powinien być powtarzalny a nie

> jest. Taki efekt fachowcy uzyskiwali używając gumy od talerza gramofonu takiej z

> koncentrycznymi kółkami. Ciągnęli tym po pomalowanej olejną ścianie jakoś tak umiejętnie, że

> im wychodziły "deski"

Mały byłem jak to malowali, ale wydawało mi się że czymś wałkopodobnym... na ścianie leży to już ze 25 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierwsze to usuń starą lamperie łatwo nie będzie Też taka kiedyś była u mnie i usunięcie z 3

> pięter zajęło mi 2 tygodnie Dopiero grzanie palnikiem gazowym przynosiło jakiś skutek

Znam temat... miałem tą lemperie również na 3ech piętrach oslabiony.gif testowałem różne środki do usuwania takich powłok i schodziło z różnymi efektami, a o ile zeszło to to co było pod spodem już niekoniecznie (palnik również ćwiczyłem), generalnie ostatnim razem jak walczyłem z tym tematem to przyjąłem strategie polegającą na użyciu środka do usuwania takich powłok, następnie szpachelką usuwałem to co spuchło, potem grubym papierem ściernym matowiłem całą powierzchnie i na tak przygotowaną powierzchnie grunt, a na grunt cienką warstwę tynku GoldBand, w kolejnych krokach podrównanie papierkiem ściernym i dalej już jakąś szpachlówkę farbę i gitara... nic nie odpryskiwało, trzyma się ładnie a po lamperii ani śladu pub2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co tu położyć

> żeby ciekawie wyglądało a i portfela przy okazji nie wyczyściło

> Jakieś pomysły?

na bogato, to 30cm (lub szerszy, jesli sa dzieci) pas drewna dopasowany stylem do schodow na wysokosci z grubsza reki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tego masa, zaczawszy od farb wszelkiej masci (sa takie w 100% zmywalne podobne do kamionka) poprzez wlasnie owy kamionek, az po wszelkiej masci panele.

Ostatnio widzialem cos na scianach w szpitalu, co calkiem niezle wygladalo, a bylo chyba czyms w rodzaju gumoleonu (widoczne miejsca zgrzewow mialo).

Ja mam poprostu pomalowane farba fasadowa, jak sie ubrudzi, to pomaluje jeszcze raz, a w razie widzi mi sie, tanio i szybko kolor zmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam w planie remont klatki schodowej w domku jednorodzinnym. Obecnie na ścianie jest ok 1.5

> lamperia polakierowana i powyżej lamperii zwykła farba emulsyjna.... czyli styl lat

> 80-90tych..

> Chciałem w tym roku wyremontować przedmiotową klatke schodową ale brakuje mi trochę pomysłu czym

> zastąpić lamperię, zachowując jej funkcjonalność bo jednak na klatce jak to na klatce dolne

> partie ścian brudzą się bardziej... Mogłoby to zostać w podobnym podziale tylko co tu położyć

> żeby ciekawie wyglądało a i portfela przy okazji nie wyczyściło

> Jakieś pomysły?

Kwestia jak dużo tego masz.Jak żeby się nie bawić z lamperią walnął bym panele.Miałem w starym domu ganek a la to co podlinkowałeś ,zrobili panele i fajnie to wygląda.Jak chcesz jutro cyknę Ci fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.