Skocz do zawartości

Laczek zastrajkował - błąd P0300


Tre-Bor

Rekomendowane odpowiedzi

Żonka mówiła, że jej coś laczek przerywa i wywala Check'a - objawy nierówna praca silnika i poszarpywanie.

Dzisiaj podłączyłem ELM'A i zdjagnozowałem torque błąd P0300, czyli coś z zapłonem, cewką?

Na NoPb auto jakoś jeździ (poszarpuje przy przyspieszeniu) a na LPG nie za bardzo, przerywa i wywala błąd. Rura wydechowa jest okopcona na czarno, więc nie przepala na którymś cylindrze.

Chyba na 90% będzie to cewka.

Jest szansa jej sprawdzenia bez podmiany na nową?

Cewka jest jedna na wszystkie 4 cylindry - laczek 1.8 F18D3

Czy zawsze te samochody się psują kiedy są najbardziej potrzebne do jazdy? frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja wymienilem cewke, padla w wakacje, kable ,swiece a na lpg na wolnych i tak szarpie i telepie silnikiem a na odrobine wyzszych lekko poszarpuje.NA pb jest ok.Instalka koltec GSI pelna sekwencja nie wiem co mu jest. Wtryski sprawdzone i wymiwnione na nowe (pozyczone).Jesynie czego jeszcze nie sprawdzalem to parownik ale on prawdopodobie dawalby inne objawy,chyba ze sie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie sporadycznie wypadający zapon ale od czego ja juz nie mam pojecia co jest nie tak na

> obrotach lekko wyzszych jest ok a na bezynie totalnie nic sie nie dzieje

Pewnie jednak z tymi wtryskiwaczami coś jest nie tak. Ich zużycie powoduje, że każdy cylinder dostaje mieszankę o innym składzie. Sprawdzałeś auto na wtryskiwaczach nowych, czy używanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie jednak z tymi wtryskiwaczami coś jest nie tak. Ich zużycie powoduje, że każdy cylinder

> dostaje mieszankę o innym składzie. Sprawdzałeś auto na wtryskiwaczach nowych, czy używanych?

na uzywanych i na nowych ale cewke kupilem na wakacjach uzywke ale oryginal bo nie mialem czasu zamienie dzis ja z innego auta gdzie pracuje prawidlowo i sprawdze czy bedzie zmiana.Zauwazylem ze na pb tez troszeczke prycha z wydechu minimalnie ale kultura pracy auta jest o niebo lepsza. A trzeba programowac obroty biegu jalowego po takiej wymianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak a co w tym dziwnego, jak jedziesz do salonu to daja ci auto na weekend za wiele tysiecy na

> testy i sie nie dziwisz, a tak pozatym wtryskiwacze ktore mialem to teleflexy a nie kolteki

> ale to to samo nawet ten sam nr maja.ostatnio znalazlem na 139dolarow

Nie porownuj wypozyczenia auta przeznaczonego na demo czy zastepczaka do czesci jakim sa wtryskiwacze (ktorych raczej nikt na taka okazje do wypozyczenia jak auta nie trzyma), bo to nie jest to samo.

Nie dziwie sie wiec, ze kolega zadal to pytanie.

PS. Dodam tylko od siebie, ze po akcjach z cewka, a wlasciwie cewkami bo wymienialem kolejna na gwarancji, okazalo sie ze wtryskiwacze Kolteca, mimo serwisowania tego systematycznie, narozrabialy na tyle, ze remont silnika mojego Lacka stal sie nieoplacalny i poszdl do zyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i sukces.Okazalo sie ze wina siedzi w dyszy wtryskiwacza cylindra 2 był przytkany syfem z lpg

> prawie zatkany.Wyczyscilem to przeparatem do gaznikow rozpuscil syf i po

> problemie.Zapobiegawczo zrobilem to we wszystkich dyszach wtryskiwaczy i aytko wrucilo do

> poprawnej jazdy.

Jak tak, to waytogo.gif

Te wtryskiwacze źle znoszą zaolejony gaz. Gdy już pozbyłem się "holendra", to przebadałem wtryskiwacze na stanowisku i okazało się, że każdy dawał inaczej, do tego o liniowej charakterystyce można było zapomnieć, dla biegu luzem potrafiło być 50% za mało (stąd wypadanie zapłonów), a przy maks obciążeniu 20% za dużo. Wyniki odnoszę do jednego nowego wtryskiwacza, bo zanim ten setup wyleciał z auta, wymieniłem jeden (za chyba 600 zł z diagnostyką) będąc zapewniany w serwisie Autogaz Holandia w Węgrzcach koło Krakowa, że po tej operacji wszystko wróci do normy. Oczywiście nie wróciło, bo pozostałe trzy też działały dość losowo. Reasumując: sprawdziłbym je jednak dokładnie w komplecie, bo jeśli są rozbieżności, to popalisz zawory na którymś cylindrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest cena za sztukę. Sens ma wymiana kompletu...

ludzie wyczyściłem dzisiaj 1 używana 10 lat sztuke 5 godzin czyszczenie w bezynie pojawila sie oleista substancja a wtryskiwacz po porownaniu wrocil do parametrow mieszczacych sie w normie wydajnosc byl zgodna z oczekiwana ale szkode ze nie zapisalem strony gdzie znajdowaly sie wszystkie parametry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zgadza sie ale z czasem i filtr azchowuje sie jak gabka wsiaka z jednej i przesacza sie powoli na

> druga

Więc może częściej go wymieniać? ideia.gif Druga sprawa - są jak wiadomo rózne filtry LPG. Filtr filtrowi nie równy, decyduje to, z czego jest zrobiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Więc może częściej go wymieniać? Druga sprawa - są jak wiadomo rózne filtry LPG. Filtr filtrowi

> nie równy, decyduje to, z czego jest zrobiony.

Jak gaz będzie mocno "zaolejony" to żaden filtr nie pomoże.

Z własnego doświadczenia wiem, że tankowanie tylko na stacjach dużych sieci robi kolosalną różnicę w porównaniu do "wynalazków" typu krakowskie MPO czy Carrefour. Po 20 kkm wyjmowałem suchy, biały filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.