Skocz do zawartości

Kabina prysznicowa


chris2233

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam.

> Muszę przerobić obecny prysznic wkładając w tę niewielką przestrzeń kabinę prysznicową.

> W związku z tym mam pytanie: czy istnieje taka kabina półokrągła, do której wejście znajduje się po

> zaznaczonej stronie?

Zrób tam szklane drzwi i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrób tam szklane drzwi i po sprawie.

Dobrze, to inaczej bo źle się wyraziłem wink.gif

Muszę zamiast obecnego natrysku wstawić tam kabinę.

Woda się gdzieś leje po ścianie do sąsiada na dole.

Jutro będę wywalał brodzik, bo muszę najpierw zobaczyć czy wina jest po stronie złego uszczelnienia samego brodziku czy... no właśnie nie wiem czego innego wink.gif

Zdjęcia natrysku:

https://www.dropbox.com/sh/8a73w3r20ofnkpa/AAC0rSzS-Nw6dRONYA0RASTta?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Woda się gdzieś leje po ścianie do sąsiada na dole.<

Miałem ten sam problem. Trzy razy sąsiada zalałem zanim wykryłem przeciek. Po prostu fuga się lekko uszkodziła i woda wciekała pomiędzy kafelki i ścianę. Pomogła wymiana fug. Dwa lata spokój smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz same drzwi prysznicowe. W taką wnękę sprawdzają się harmonijkowe. Tylko zwracaj uwagę żeby były na rolkach bo mam ślizgowe w jednej łazience i szybko się zacierają. Trzeba bardzo często smarować. Zostaje czarne masło i w ogóle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebujesz same drzwi prysznicowe. W taką wnękę sprawdzają się harmonijkowe. Tylko zwracaj uwagę

> żeby były na rolkach bo mam ślizgowe w jednej łazience i szybko się zacierają. Trzeba bardzo

> często smarować. Zostaje czarne masło i w ogóle...

Same drzwi mi nie pomogą, bo podłoga w łazience sucha wink.gif

Leje się gdzieś w okolicach brodziku...

Jak nie znajdę przyczyny/miejsca to czeka mnie wstawienie pełnej kabiny.

Ewentualnie czy jest taki bajer, żeby do istniejącego już brodziku wstawić same ścianki/kabinę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem. Miałem na myśli, że po remoncie...

Oczywiście można tam wstawić kabinę z zamkniętymi drzwiami i do tego drzwi prysznicowe tam gdzie Ci potrzeba tylko to będzie smarowanie g... miodem.

Zakurzy i zachlapie się ta szyba i ściana w szczelinie i nijak nie wyczyścisz. Nie sadze, żeby były takie gięte szyby. Chyba, że zamówisz? Ale to będzie kosztować...

Chociaż z drugiej strony, pewnie nie więcej niż kabina? Od góry można uszczelnić i problem kurzu i zachlapań od zewnątrz z głowy.

hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Same drzwi mi nie pomogą, bo podłoga w łazience sucha

> Leje się gdzieś w okolicach brodziku...

> Jak nie znajdę przyczyny/miejsca to czeka mnie wstawienie pełnej kabiny.

> Ewentualnie czy jest taki bajer, żeby do istniejącego już brodziku wstawić same ścianki/kabinę?

ale to bez sensu jest. Jak zdemontujesz brodzik to może się okazać, że wszystko będzie jasne. Jak nie to wypadałoby zacząć od uszczelnienia wszelkich opcji - tzn wymiana fug na dole, porządnie położyć silikon przy krawędzi brodzika, uszczelki w syfonie ect.

Wstawianie kabiny zostawiłbym na sam koniec.

Co do pytania głównego - nie spotkałem kabiny ''ćwiartki'' z wejściem od prostej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przekopałem neta i nic takiego nie znalazłem

Bo potrzebujesz ściankę ćwierćokrągłą + zwykłe drzwi płaskie. Pytanie, czy jakiś szklarz to wystruga z czegoś, bo fabrycznie nawet jak znajdziesz, to cena będzie wyższa niż koszt kompletnego remontu tej łazienki.

Zacznij od wyszukania nieszczelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prawda. Powinno być zrobione folią, albo Siką T-Bond T8 albo podobnym czymś.

Co jeśli cieknie nieszczelne połączenie rury kanalizacyjnej do syfonu itp? Bardziej to bym obstawiał niż brak folii, choć ta z pewnością nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak wsadzić folie np. w ścianę ale skoro się da to pewnie masz rację?

To się robi przed położeniem płytek. Ja mam prysznic z drzwi, płytek i odpływu liniowego i na dole sucho. Warstw zabezpieczających na podłodze jest 3 - dwie mapei i jedna między nimi Siki, na ścianach po dwie mapei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To się robi przed położeniem płytek. Ja mam prysznic z drzwi, płytek i odpływu liniowego i na dole

> sucho. Warstw zabezpieczających na podłodze jest 3 - dwie mapei i jedna między nimi Siki, na

> ścianach po dwie mapei.

trochę przesadziłeś z tą izolacją

ale ważne że działa grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To się robi przed położeniem płytek.

Wiem kiedy się to robi ale najwyraźniej się nie rozumiemy.

Mam na myśli połączenia kanalizy, które mogą być poza niecką brodzika. Folia nie jest lekiem na całe zło jeśli kanaliza cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.