Skocz do zawartości

Aku - problem HELP


kadinho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dopadl mnie dzis dziwny problem. Zjechalismy na autostradzie do McD, bez gaszenia auta, chwila postoju i w droge. I nagle esp, asr, ebd failure, kontrolka recznego, airbag...Dla mnie szok, bo odpukac do tej pory podroze bez przygod. Zgasilem Stilona, ale niewiele to dalo. Jade dalej, nagle wszystkie wskazowki w dol, zero wspomagania. Gasze, chwile odczekuje, patrze pod maske, na aku, nic szczegolnego. Ruszamy, znow to samo. Zrobilo sie cieplo, wlaczam klime, bledy znikly. Wylaczam, sa. Wiec wlaczylem klime z powrotem i dojechalem bez bledow do celu, jakies 65 km. Niby ok, ale cos dziwnie zalatuje z nawiewu. Otwieram maske, a tam pryska z aku (mam bezobsulogowa centre future 770, 5 rok) z boczku troche, bateria goraca jak pieron, wystraszylem sie troche.

Po odczekaniu sprawdzam z sasiadem rodziny ladowanie, 12, 76 na postoju, ok. 13, 7 na chodzie.

Nie wiem co dalej. Likend, lipa zeby gdzies podjechac. I kminie caly czas. Czy jakies zwarcie? Ale to bezpiecznik by wywalilo.

Czemu zgasnely bledy po wlaczeniu klimy? Czy jednak jakies zwarcie?

Czy moze to ten sterownik alternatora za duzy prad daje? Ale jak kiedys mialem z nim problem, to swiatla falowaly.

Czy moze aku sie konczy? Zwarlo plyty i elektrolit odparowuje?

Prosze poratujcie czyms rozsadnym smile.gif, jesli ten opis pozwala na cos takiego.

Aha, od jakiegos czasu slysze dziwne buczenie kilka sekund po zgaszeniu auta.

Bede chcial jakiegos elektryka zlapac w pon, musze.

Z gory wielkie dzieki za sugestie i pomoc.

Pozdrawiam

P.S.

Nie znam sie na elektryce zbytnio, wiec sorki za ewentualne bledy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego luzne klemy beda to powodowac :d lub, masa na skrzyni skorodowana, lub altek zionie ducha grinser006.gif zacznij od aku klem grinser006.gif skoro podczas jazdy tracisz wspomaganie, mozliwe ze masa na skrzyni zle kontaktuje grinser006.gif przerwa w obwodzie grinser006.gif lec po kolei grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok, dzieki. Klemy sprawdzone w pierwszej kolejnosci. Dalej to samo. Gdzie szukac masy na skrzyni?

Po co masz szukać ?

Kup nowy przewód masowy i zrób mase na nowo zostawiając starą ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak klemy sprawdziłeś? tylko czy są luźne? Sprawdź czy nie są dod zaśniedziałe. oczyść połączenia z aku.

Co do masy - znajdziesz ją bezpośrednio pod akumulatorem.

Przewód masowy idzie od akumulatora później połączony z nadwoziem na podłużnicy pod aku i dalej w dół do skrzyni biegów.

Nie wiem jaki jest dostęp do tego w JTD ale w 1,6 i 2,4 bez kanału lipa by się tam dostać.

Możesz sprawdzić połączenie na krótko, kawałkiem przewodu- spiąć akumulator (-) i blok silnika. Jak pomoże masz rozwiązany problem z brakiem dobrej masy.

Tyle, że na prowizorce nie jeździmy - traktujemy ją tylko do testów.

Innym powodem może być oberwana cela i też będzie robił problemy.

Jak maż możliwość sprawdź napięcie na akumulatorze przy wyłączonym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po co masz szukać ?

> Kup nowy przewód masowy i zrób mase na nowo zostawiając starą

Tym sposobem zrobi druciarstwo pod maską:)

Warkocz z przewodów masowych 270751858-jezyk.gif

Jeśli jest uszkodzony wywalić stary i założyć nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tym sposobem zrobi druciarstwo pod maską:)

> Warkocz z przewodów masowych

> Jeśli jest uszkodzony wywalić stary i założyć nowy.

Jakie druciarstwo?

Auta wielu marek maja po dwie trzy, masy ! ok.gif

Fiat niestety tylko jedna ,która po jakimś czasie gnije ok.gif

Przerabiałem to w swoim stilo i tak właśnie zrobił mechanik !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystko jasne, po nocy sprawdzilem napiecie na aku i niecale 7 pokazalo. Nawet centralny nie ruszyl, takze jutro aku musze kupic.

Tak mysle tylko, czy mu cos pomoglo sie wykonczyc, czy po prostu 5 lat sluzby zrobilo swoje??

Kupie taki sam, bo z tego bardzo zadowolony bylem, centra futura 770.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba wszystko jasne, po nocy sprawdzilem napiecie na aku i niecale 7 pokazalo. Nawet centralny nie

> ruszyl, takze jutro aku musze kupic.

> Tak mysle tylko, czy mu cos pomoglo sie wykonczyc, czy po prostu 5 lat sluzby zrobilo swoje??

> Kupie taki sam, bo z tego bardzo zadowolony bylem, centra futura 770.o

5 lat to tak średnio na aku, chociaż obecne aku to wiadomo.... rozejrzy się za żółtym forse, dosyć dobra konkurencja dla centry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 5 lat to tak średnio na aku, chociaż obecne aku to wiadomo.... rozejrzy się za żółtym forse, dosyć

> dobra konkurencja dla centry

Też planuję wymianę na Forse, tylko mam dylemat icon_rolleyes.gif

Eper pokazuje 70 Ah a Forse mogę kupić tylko 65 lub 74. Autko mało używane (max 7000 km/rok). Co brać 65 czy 74 Ah ???????

Wprawdzie dotychczasowa "padaka" (No OEM) reanimowana przez 8h / 3 m-ce Cteck-iem 5.0 działa , ale idzie zima więc czas na zmianę aby nie było zdziwienia o poranku shocked.gif A już poprzedniej zimy było z 3 razy/3 m-ce 270751858-jezyk.gif

Już w zeszłym roku planowałem wymianę , ale wiadomo ...kasa.

Jakieś porady, doświadczenie dot.aku. mile widziane smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel to ogólnie przyjmuje się 74Ah, akurat tu nie robię reklamy żółtym aku ale pracuję na sklepie i żółtych do diesla w ubiegłym sezonie trochę poszło i każdy zachwala, za daleko mieszkasz bo tak to jakąś promocję na aku by zrobił grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sorki koledzy, ale troche zbaczamy z tematu .

> Czy sadzicie, ze to aku faktycznie?

Podładować i sprawdzić nie zaszkodzi ok.gif

Ogladalem dzis kabel masowy po wyjeciu aku na ile sie dalo ,

> solidnie zamocowany, nie wiem za bardzo gdzie by sie przetarl.

Trzeba sprawdzić cały a nie tylko od góry ok.gif

Najbardziej narażony jest od spodu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sorki koledzy, ale troche zbaczamy z tematu .

> Czy sadzicie, ze to aku faktycznie? Ogladalem dzis kabel masowy po wyjeciu aku na ile sie dalo ,

> solidnie zamocowany, nie wiem za bardzo gdzie by sie przetarl.

zwarcie wewnętrzne aku, po 5 latach normalne i częste. Mogę wymienić 3 auta które znam, które w ciągu ostatniego roku miały coś takiego.

Nawet rozładowany aku powinien mieć 11-12 V tyle że pod obciążeniem napięcie siada, przy zwarciu wew celki nie dają napięcia 2V każda, więc stąd niższe napięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c.d.

Elektrycy posprawdzali masa ok, żadnego zwarcia nie znaleźli.

Ostatecznie regulator napięcia, alternator. Dziś rano ładowanie ponad 17 na rozruchu. Dziwne, że wczoraj nic nie takiego nie pokazywał screwy.gif. Nie rozumiem za bardzo.

W każdym bądź razie miernik pokazywał jasno, od razu 15,5 i rosło.

Oby tylko nowy akumulator wrócił do życia, mam nadzieję, że się nie uszkodził za bardzo, bo jeśli to i tak z gwarancji d.... Bo za chiny nie udowodnię, że nowy był lipny wink.gif. Na razie zielona kontrolka jest, ale wczoraj nie było (był ładowany trochę), padł zupełnie.

No nic, trochę stresu, nerwów . Do tego koło pasowe też do wymiany, a wymieniałem je na nowe ze 3 lata temu (wtedy też miałem problem z regulatorem napięcia). Chyba jakieś marne, bo już by padło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po naprawie. Stilon wrócił do formy.

Nowe aku - 400, robota z alternatorem+ koło pasowe - 700 (z VATem). Proszę, dziękuję wink.gif. Co zrobić, jak trzeba zrobić i jeździć.

Ale Stilo dawał sygnały, że coś nie tak, bo dobiegał z okolic altka taki dziwny stukot, którego teraz ani słychu i pasek był ciut luźny, teraz na pewno sztywniejszy jest.

Jeszcze łącznik elastyczny na wydechu i na razie tyle. Ale za jakiś czas hamulce przód+olej i filtry, ale to już eksploatacyjne sprawy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.