Skocz do zawartości

Cruze - kiepsko grające radio FM


Elephant

Rekomendowane odpowiedzi

Doradźcie Panowie co może być przyczyną.

Kiepsko gra mi radio FM, wydaje mi się że to od kilku miesięcy, że na początku było dobrze.

Może coś trzeba przestawić w ustawieniach radia ?? Coś mogło się rozłączyć w instalacji antenowej ???

Np. wjeżdżając w Wawie do tunelu na Wisłostradzie radio przestaje grać crazy.gif Dałbym sobie rękę uciąć że wcześniej tak nie było.

Wystarczy wyjechać na obrzeża Wawy aby radio trzeszczało.

Poniżej dwie próbki, starałem się nagrać na dyktafon w telefonie, słychać wyraźnie szumy.

próbka m4a nr 1

próbka m4a nr 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Cruze w tunelu każda znika. Poza super działają Z i RMF. Pozostałe potrafią zanikać, gdy odjadę poza Warszawę, szczególnie RMF Classic. Jedynka PR wszędzie słabo odbiera - jest sporo ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W moim Cruze w tunelu każda znika. Poza super działają Z i RMF. Pozostałe potrafią zanikać, gdy

> odjadę poza Warszawę, szczególnie RMF Classic. Jedynka PR wszędzie słabo odbiera - jest sporo

> ciszej.

mam to samo radio co Ty i nie mam zadnych problemow z odbiorem stacji w tunelach,

poza Warszawa rowniez nie widze problemow, pradio Plus Warszawa odbiera nawet 100km za Warszawa,

czasem sie zdarzy ze przeskoczy na inna czestotliwosc np na radio Plus Łódź itp, z PR3 jest tak samo

moze to kwestia gdzies w ustawieniach - LOCAL <-> DX ? musze sprawdzic jak bede w samochodzie

A czy Ty przypadkiem nie masz u siebie w radiu odbiornika DAB+ ?

bo cos mi sie wydaje ze gdzies w instrukcji widzialem taka opcje ale u mnie nie ma, w nowszych cruzach mialo byc to aktywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam to samo radio co Ty i nie mam zadnych problemow z odbiorem stacji w tunelach,

> poza Warszawa rowniez nie widze problemow, pradio Plus Warszawa odbiera nawet 100km za Warszawa,

> czasem sie zdarzy ze przeskoczy na inna czestotliwosc np na radio Plus Łódź itp, z PR3 jest tak

> samo

> moze to kwestia gdzies w ustawieniach - LOCAL DX ? musze sprawdzic jak bede w samochodzie

> A czy Ty przypadkiem nie masz u siebie w radiu odbiornika DAB+ ?

> bo cos mi sie wydaje ze gdzies w instrukcji widzialem taka opcje ale u mnie nie ma, w nowszych

> cruzach mialo byc to aktywne

Musiałbym popatrzeć w opcjach, bo stacje zbyt szybko znikają smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam to samo radio co Ty i nie mam zadnych problemow z odbiorem stacji w tunelach,

> (...)

Odbiór w tunelu nie zależy od radia ale od tunelu. zlosnik.gif

Wiele tuneli prowadzi retransmisję. Inaczej nic byś nie słyszał. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moze to kwestia gdzies w ustawieniach - LOCAL DX ? musze sprawdzic jak bede w samochodzie

Posprawdzaj proszę opcję w radiu. Jestem przekonany że wcześniej było ok i kilka miesięcy temu coś się zaczęło dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Posprawdzaj proszę opcję w radiu. Jestem przekonany że wcześniej było ok i kilka miesięcy temu coś

> się zaczęło dziać.

w ustawieniach radia znalazlem ustawienia RDS i opcje regionalne - wylaczone

innych ustawien regionalnych nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> DAB+ nie ma w polskich samochodach. Ta opcja nawet platnie nie była uruchamiana w Chevrolet w

> Polsce.

widzialem to tylko w instrukcji do cruza /oddzielna instrukcja do radia - takiego radia jak jest w aveo LT/

oraz w nowej instrukcji do Aveo MY'13 i myslalem ze jednak jest aktywny DAB+ w nowszych rocznikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widzialem to tylko w instrukcji do cruza /oddzielna instrukcja do radia - takiego radia jak jest w

> aveo LT/

> oraz w nowej instrukcji do Aveo MY'13 i myslalem ze jednak jest aktywny DAB+ w nowszych rocznikach

W CAC nawet nie wiedza co to jest DAB, a jak zapytalem o aktywacje, bo radio tak szanse ma, powiedzieli ze nie przewiduja takiej opcji. CO smieszne moje radio kilka razy jak sie zawieszalo, to utuchamialo sobie samo opcje DAB, ale wtedy jeszcze nie było nadajników na śląsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

... CO smieszne moje radio kilka razy jak sie zawieszalo, to utuchamialo sobie ...

W ciągu 3 lat radio też mi się kilka razy zawieszało (3 albo 4 razy), ale nie sprawdzałem czy jakieś funkcje sobie włączało.

Po prostu nagle zaczynało szukać stacji, zatrzymywało się na jakiejś dziwnej częstotliwości i na niej wisiało.

Wyłączanie samego radia nic nie dawało, trzeba było wyłączyć silnik.

Oczywiście zgłaszałem w trakcie przeglądów.

Druga oczywistość: ASO nigdy nie słyszało o takim problemie i życzyło sobie, aby przyjechać gdy coś takiego wystąpi ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tunelu Wisłostrady też nie gra.

Zgłoszę to, bo i tak jadę w środę do serwisu.

Mam problem z szarpaniem, gdy puszczę pedał gazu i auto przechodzi do hamowania silnikiem. Efekt nasila się, gdy jest włączona klima. W korku nie da się płynnie jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoszę to, bo i tak jadę w środę do serwisu.

Mam problem z szarpaniem, gdy puszczę pedał gazu i auto przechodzi do hamowania silnikiem. Efekt nasila się, gdy jest włączona klima. W korku nie da się płynnie jechać.

O to, to, to. U mnie coś podobnego na LPG, a na benzynie nie sprawdzałem. Napisz co powiedzieli w serwisie.

 

A co do radia, to u mnie też objawy jak u kolegi Marcusa. W tunelu raczej nie przerywa nadawania stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tunelu Wisłostrady też nie gra.

 

W tunelu to jeszcze rozumie, choć w wielu autach gra tam bez problemu.

Ale mi nie gra jadąc np. Wisłostradą pomiędzy grotem a północnikiem, nie gra na Skarbka z Gór i wielu odkrytych miejscach. Nawet pod serwisem dość mocno szumi.

A wyjazd poza duże miasto natychmiast powoduje szumy i nic poza mp3 z pendriva lub radiem maryja nie można słuchać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tunelu to jeszcze rozumie, choć w wielu autach gra tam bez problemu.

Ale mi nie gra jadąc np. Wisłostradą pomiędzy grotem a północnikiem, nie gra na Skarbka z Gór i wielu odkrytych miejscach. Nawet pod serwisem dość mocno szumi.

A wyjazd poza duże miasto natychmiast powoduje szumy i nic poza mp3 z pendriva lub radiem maryja nie można słuchać :(

A masz kolego rejestrator jazdy (tzn. kamerkę)? Kiedy montowałem takową u siebie, to strasznie słabo odbierały stacje radiowe. Winą okazał się oryginalny kabel dołączany do kamery. Wymieniłem i po sprawie. Dzisiaj jestem w W-wie i nie miałem, podczas jazdy, problemów z odbiorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz kolego rejestrator jazdy (tzn. kamerkę)? Kiedy montowałem takową u siebie, to strasznie słabo odbierały stacje radiowe. Winą okazał się oryginalny kabel dołączany do kamery. Wymieniłem i po sprawie. Dzisiaj jestem w W-wie i nie miałem, podczas jazdy, problemów z odbiorem.

 

Hmmmm :hmm:

Mam :hmm:

Piszesz o kablu zasilającym ?? To musiałbym sprawdzić na innej ładowarce :ok:

Wieczorem mam zamiar podjechać do marketu po spożywkę to aż sprawdzę wyłączając kamerkę. Bo akurat koło mojego osiedla prawie ginie zasięg i jeden wielki szum jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz kolego rejestrator jazdy (tzn. kamerkę)?

 

No nie wiem czy nie trafiłeś. Przejechałem się kawałek i rzeczywiście po odpięciu kamerki jest znacznie lepiej 8] 8]

 

Jutro będę więcej się kręcił po mieście i będę testował dalej. Ale jest jakiś dodatkowy trop ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy nie trafiłeś. Przejechałem się kawałek i rzeczywiście po odpięciu kamerki jest znacznie lepiej 8] 8]

 

Jutro będę więcej się kręcił po mieście i będę testował dalej. Ale jest jakiś dodatkowy trop ......

Albo sama kamerka szwankuje. Ale zacząłbym najpierw od kabla. Potrafi siać niemiłosiernie. A tak nawiasem, musiałem wymieniać kamerkę w ramach reklamacji. Diodowe podświetlenie pulsowało sobie od czasu do czasu i żyło własnym życiem. Wymiana i po sprawie. U siebie mam dokupiony kabel USB i śmiga teraz aż miło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo sama kamerka szwankuje. Ale zacząłbym najpierw od kabla. Potrafi siać niemiłosiernie. A tak nawiasem, musiałem wymieniać kamerkę w ramach reklamacji. Diodowe podświetlenie pulsowało sobie od czasu do czasu i żyło własnym życiem. Wymiana i po sprawie. U siebie mam dokupiony kabel USB i śmiga teraz aż miło. 

 

Ja kupowałem kamerkę w Chinach, więc gwarancji nie mam.

A kabel mam razem z zasilaczem, więc muszę szukać nowego zasilacza z długim kablem. Możecie coś polecić co nie będzie siało ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem kamerkę w Chinach, więc gwarancji nie mam.

A kabel mam razem z zasilaczem, więc muszę szukać nowego zasilacza z długim kablem. Możecie coś polecić co nie będzie siało ??

Ja kupiłem taki

jest bez rdzenia ferromagnetycznego ale jest go tyle, że można zastosować pewną sztuczkę zamiast tego rdzenia. Mianowicie zwijamy dwu, trzykrotnie odcinek przewodu w pętelkę. Ja zrobiłem tak przy podłączeniu od strony gniazdka.

Ten model kabla wymusza niestety gniazdo USB. Na tej samej stronie kupiłem rozdzielacz gniazda zapalniczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tunelu Wisłostrady też nie gra. ...

Dzisiaj sprawdziłem, że najpierw zanika kilkadziesiąt metrów od początku tuneli, potem zaczyna grać na wysokości przystanku autobusowego, znowu zanika i wraca kilkadziesiąt metrów przed końcem tunelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdziłem, że najpierw zanika kilkadziesiąt metrów od początku tuneli, potem zaczyna grać na wysokości przystanku autobusowego, znowu zanika i wraca kilkadziesiąt metrów przed końcem tunelu.

U mnie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę pojeżdziłem poza Wawą i bez kamerki jest znacznie lepiej, ale nadal mocno szumi.

Na wymianę anteny i tak już jestem umówiony. Ale drugim torem muszę pomyśleć o wymianie tej ładowarki. Mam w rozdzielacz na stel wpiętą ładowarkę Belkin 2x2A i tylko jedne kabelek wpięty napędzający telefon działający na codzień tylko z Yanosikiem. Więc drugi port mam wolny. Czy taki prąd do 2A może zaszkodzić ładowarce ??

Pozostaje poszukać tylko długiego - 2-3 metry - przewodu USB-mini USB, dobrego i jak najcieńszego. Znajdę taki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.