Skocz do zawartości

Od czego zaczynacie rozmowę przy kupnie auta ?


Lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

> Np. w skrzyni M32? Jak sprawdzisz na 50 metrach, że własnie skrzynia zaczyna mieć problem z 5/6

> biegiem?

Właśnie na tym szkopuł polega, żeby w domu przygotować się do zakupu auta. Jak będę kupował Fiata, czy Opla ze skrzynią M32, to pojadę dalej i posłucham, co się dzieje na 6 biegu.

> Zapewniam Cię, że nie jesteś w stanie na 50 metrach wyczuć utraty 20% mocy jednocześnie słuchając,

> czy łożyska w skrzyni nie wyją i zawieszenie jest sprawne.

Powiedz mi, jakie padło trzeba kupować, żeby brakowało 20% mocy? Nie sama jazda mówi o tym, że silnik jest w dobrej kondycji. Czasami wystarczy odpalenie, reakcja na pedał gazu, szybkość wkręcania się na czerwone pole, dźwięki dochodzące z wydechu i samego silnika. Rozpędzenie samochodu na pierwszych dwóch biegach może tylko utwierdzić, że silnikowi nic nie dolega.

Tak mi się jeszcze przypomniało, że auta, które kupowałem nie były mi obce w chwili zakupu, bo zawsze wcześniej takimi jechałem nie raz i nie dwa, obowiązkowo z takimi samymi silnikami.

Jeżeli ktoś nie ma takiej możliwości, to proponuję poszukać wcześniej znajomych, którzy pozwolą przejechać się autem, jakiego poszukujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie na tym szkopuł polega, żeby w domu przygotować się do zakupu auta. Jak będę kupował Fiata,

> czy Opla ze skrzynią M32, to pojadę dalej i posłucham, co się dzieje na 6 biegu.

Tylko to trochę się kłóci z przejechaniem 50 m po placu bo nie ma OC.

> Powiedz mi, jakie padło trzeba kupować, żeby brakowało 20% mocy? Nie sama jazda mówi o tym, że

> silnik jest w dobrej kondycji. Czasami wystarczy odpalenie, reakcja na pedał gazu, szybkość

> wkręcania się na czerwone pole, dźwięki dochodzące z wydechu i samego silnika.

Rozpędzenie

> samochodu na pierwszych dwóch biegach może tylko utwierdzić, że silnikowi nic nie dolega.

Wystarczy, stara (mieszalnikowa) instalacja gazowa. Napisze jeszcze raz: masz 50 metrów i w tym samym czasie sprawdzasz moc, hamulce, zawieszenie i skrzynię biegów - jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.