Skocz do zawartości

Nie działa dmuchawa


tomo75

Rekomendowane odpowiedzi

> całkowicie stoi nawiew i na manualu i automacie.

Pewnie zawiesił się silnik dmuchawy. Zardzewiał od spodu. Popiskiwał wcześniej?

Trzeba pokręcić silnikiem ręcznie i zobaczyć czy zaskoczy. Jeśli zaskoczy psiknąć WD-40. Po wyjęciu układu sterującego, który jest przykręcony na spodzie dmuchawy, jest duży otwór przez który można psiknąć i ruszyć silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.Mianowicie jak w temacie nie działa mi dmuchawa na żadnym z możliwych

> prędkościach.Bezpieczniki sprawdzone.Gdzie szukać przyczyny?

Wyjmij filtr przeciwpyłkowy i będziesz miał dostęp do dmuchawy. Rusz silnikiem - powinno to załatwić sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Naprawiło się same,zanim zaczołem tam grzebać Dzięki wszystkim za info,przyda się na przyszłość

Naprawiło się samo, to prawdopodobnie awaria się powtórzy jeszcze nie raz. Radzę przesmarować dolne "łożysko" i wywiercić mały otwór od spodu obudowy dmuchawy. Zbiera się tam woda i rdza, silnik ma coraz trudniejszą pracę, co powoli prowadzi do jego zgonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Naprawiło się samo, to prawdopodobnie awaria się powtórzy jeszcze nie raz. Radzę przesmarować dolne

> "łożysko" i wywiercić mały otwór od spodu obudowy dmuchawy. Zbiera się tam woda i rdza, silnik

> ma coraz trudniejszą pracę, co powoli prowadzi do jego zgonu.

otwór ba spodzie dmuchawy to leczenie objawów a nie przyczyny.

Polecam zdemontować mocowanie filtra pyłkowego i wymianę uszczelki pomiędzy nim a ścianą grodziową.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przestała mi działać dmuchawa. Bezpieczniki sprawdziłem, poruszałem też łopatkami wentylatora, tak jak wcześniej było sugerowane, ale nic się nie rusza. Czy to oznacza padnięty silniczek czy może coś innego. Generalnie wyświetlacz od climatronica działa, regulacja obrotów i temp. się wyświetla, ale nie ma nawiewu.

Ktoś z kolegów się orientuje jaki to może być koszt jeśli to silniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestała mi działać dmuchawa. Bezpieczniki sprawdziłem, poruszałem też łopatkami wentylatora, tak jak wcześniej było sugerowane, ale nic się nie rusza. Czy to oznacza padnięty silniczek czy może coś innego. Generalnie wyświetlacz od climatronica działa, regulacja obrotów i temp. się wyświetla, ale nie ma nawiewu.

Ktoś z kolegów się orientuje jaki to może być koszt jeśli to silniczek.

 

od ok 50 pln za używkę, pasują oczywiście z vectry. Z anglików tez tylko trzeba zamienić miejscami przewody w kostce, czas wymiany ok 30 - 45 minut. Do zdjęcia boczek z włącznikiem poduszki pasażera i schowek, potrzebne klucze torx raczej długie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy mam też dmuchawy piszczą/gwiżdżą i wydają inne dziwne dźwięki ?? Smarowałem już nie raz to pierońskie łożysko ale wystarcza to na 2-3 tygodnie. Czasem czuje się jakbym jechał seicento a nie krową. 

czasem piszczy czasem nie, u mnie w tym i w innych autach również a wystarczy włączyć 2 bieg lub rozgłośnić radio ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie, ale może jedna też wystarczy. Gdzieś w dolnej części obudowy wentylatora, pod łożyskiem, zwracając uwagę żeby wiertło nie weszło za głęboko, aby nie uszkodzić mechanizmów wewnątrz. Rozwiązuje to problem zbierającej się wody i korozji. Na łożysko psikasz WD-40 i zapominasz o problemach z wentylatorem....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik nawiewu padł, tak przynajmniej twierdzą w serwisie. Czy jest mozliwość naprawy tego silniczka czy szukać nowego ?

Kolega @@Artur_W_wa pisał, że pasują z vectry, może to ktoś to potwierdzić, ewentualnie dać namiar na jakiś sklep gdzie w rozsądnych pieniądzach można kupić.

Nowy silnik w ASO 620 PLN, jakaś parodia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik nawiewu padł, tak przynajmniej twierdzą w serwisie. Czy jest mozliwość naprawy tego silniczka czy szukać nowego ?

Kolega @@Artur_W_wa pisał, że pasują z vectry, może to ktoś to potwierdzić, ewentualnie dać namiar na jakiś sklep gdzie w rozsądnych pieniądzach można kupić.

Nowy silnik w ASO 620 PLN, jakaś parodia.

Na popularnym portalu zaczynają się od 240 za dmuchawę do klimy manualnej

A nikt w twojej okolicy nie zajmuje się regeneracją???

 

dodatkowo masz scan pasujących modeli z wg intercars:

Zastosowanie
  • FIAT
    • CROMA (194)
  • OPEL
    • SIGNUM
    • VECTRA C GTS
    • VECTRA C
    • VECTRA C kombi
  • SAAB
    • 9-3 (YS3F)
    • 9-3 kabriolet (YS3F)
    • 9-3 kombi
    • 9-3X
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.