Skocz do zawartości

Do detailingowcow - poszarzaly plastik


gajoss

Rekomendowane odpowiedzi

Kolezanki i koledzy, jest sobie raczka od szyberdachu w 24 letnim aucie. Cos sie z nia stalo (wyplowiala?), bo poszarzala jak na zdjeciach (ale nie tam gdzie miala kontakt z rekoma). Czy da sie cos z tym zrobic? Tzn czy zastosowanie jakiegos preparatu przywroci jej pierwotny, ciemnobrazowy kolor?

Dodam ze raczej. Nigdy za specjalnie nie byla narazona na dzialanie promieni slonecznych (w koncu jest na podsufitce). Probowalem to umyc woda z plynem do naczyn i nic. "Plak" tez nie pomaga.

287953822-287953822-Zdj%EAcie0388.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolezanki i koledzy, jest sobie raczka od szyberdachu w 24 letnim aucie. Cos sie z nia stalo

> (wyplowiala?), bo poszarzala jak na zdjeciach (ale nie tam gdzie miala kontakt z rekoma). Czy

> da sie cos z tym zrobic? Tzn czy zastosowanie jakiegos preparatu przywroci jej pierwotny,

> ciemnobrazowy kolor?

> Dodam ze raczej. Nigdy za specjalnie nie byla narazona na dzialanie promieni slonecznych (w koncu

> jest na podsufitce). Probowalem to umyc woda z plynem do naczyn i nic. "Plak" tez nie pomaga.

http://www.amazon.com/Mothers-06108-Back-Black-Trim/dp/B0002U1TXK/ref=cm_cr_pr_pdt_img_top?ie=UTF8

Efekty zdumiewające. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolezanki i koledzy, jest sobie raczka od szyberdachu w 24 letnim aucie. Cos sie z nia stalo

> (wyplowiala?), bo poszarzala jak na zdjeciach (ale nie tam gdzie miala kontakt z rekoma). Czy

> da sie cos z tym zrobic? Tzn czy zastosowanie jakiegos preparatu przywroci jej pierwotny,

> ciemnobrazowy kolor?

> Dodam ze raczej. Nigdy za specjalnie nie byla narazona na dzialanie promieni slonecznych (w koncu

> jest na podsufitce). Probowalem to umyc woda z plynem do naczyn i nic. "Plak" tez nie pomaga.

Przede wszystkim wymyj to ze wszelkich plaków itp - użyj jakiegoś APC.

Następnie z umiarem opalarką jak już koledzy wspomnieli.

Jeśli to nie pomoże nałóż jakiś dressing lub trwałą powłokę (np. SOFT99 Black PARTS ONE)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przede wszystkim wymyj to ze wszelkich plaków itp - użyj jakiegoś APC.

> Następnie z umiarem opalarką jak już koledzy wspomnieli.

> Jeśli to nie pomoże nałóż jakiś dressing lub trwałą powłokę (np. SOFT99 Black PARTS ONE)

Panowie, dzięki wszystkim i każdemu z osobna! Spróbuję tak jak radzicie najpierw z opalarką, jak efekt nie będzie zadowalający to w ruch pójdą polecane przez Was środki. wink.gif Efekty na pewno opiszę. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie, dzięki wszystkim i każdemu z osobna! Spróbuję tak jak radzicie najpierw z opalarką, jak

> efekt nie będzie zadowalający to w ruch pójdą polecane przez Was środki. Efekty na pewno

> opiszę.

Jak już zniszczysz to opalarką, to środkiem możesz sobie co najwyżej potrzeć oczy żeby nie widzieć efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślisz, że to zły pomysł z tą opalarką?

Myślę że najpierw bym spróbował tego preparatu Mothers który ci pokazałem. Do dostania na Alledrogo i kosztuje niedużo. U mnie czynił cuda. Miałem bardziej wyleniałe plastiki w Saabie i po posmarowaniu tym wszystko się błyszczało jak za przeproszeniem popa murzyńskiego niemowlaka. A jak nie pomoże to zawsze możesz zaryzykować pożar w samochodzie. Bo jak już podziałasz opalarką, to szanse na poprawienie tego chemią są zerowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślisz, że to zły pomysł z tą opalarką?

Spokojnie dasz rade z opalarką jak to będziesz robił z głową. Spróbuj najpierw gdzieś na próbe i bedziesz wiedzial co robic.

BTW ja kiedyś podobny plastik probowałem odratowac w Tipo i srodki na bazie sylikonu sie nie sprawdzily. Użyłem czernidła takiego jak do zderzaków i wyszlo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Kupilem ten preparat Mothers Back-to-black. Oto efekty:

[image]tu był za duży obrazek[image]

Efekt jak najbardziej widoczny, środek spełnił moje oczekiwania tak w 95%, efekt widoczny na zdjęciach uzyskałem po chyba 3 aplikacjach. Spodziewałem się trochę więcej, ale jednak chyba trochę za dużo, w końcu to już stary plastik, który lata świetności ma już za sobą.

W każdym razie dziękuję za pomoc, jestem jak najbardziej zadowolony z efektów i z pewnością polecam środek firmy Mothers back-to-black! grinser006.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znaczy się warto czy nie?Bo fotę zrobiłeś lewarkiem i niekoniecznie da się zauważyć efekt...

Edytowałem wcześniejszego posta. Ogólnie warto i efekt jak najbardziej widoczny. wink.gif Jutro postaram się zrobić zdjęcie "na stole" i trochę lepszym sprzętem. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.