Skocz do zawartości

Folia statyczna do szyb


Prezo

Rekomendowane odpowiedzi

Testował ktoś coś takiego?

http://allegro.pl/rb85-roleta-folia-do-szyb-statyczna-samochodowa-i4596380768.html

Muszę przyciemnić tylne w vanie.

Najlepiej jak najtańszym kosztem.

Na początku myślałem nad zwykłą folią do przyciemniania, ale przeglądając allegro znalazłem właśnie folię statyczną.

Warto to kupić? Montaż wydaje się być banalny....

Jak z widocznością z zewnątrz? Najlepiej jakby z zewnątrz nie było nic widać co jest wewnątrz....

Ewentualnie fotki z taką folią mile widziane... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem styczość z taką folią kilka lat temu. Bardziej niż folie przypomina to naprawdę perforowany gęsto cienki arkusz gumy. Łatwo się montuje, raczej nie odpada (choć to różnie bywa), łatwo zdejmuje, estetycznie - beznadzieja. Widoczność jest IMO mocniej ograniczona niż po montażu typowej ciemniej folii.

Jeśli Cię to satysfakcjonuje i położysz na wszystkie szyby to z zewnątrz ciężko będzie coś zobaczyć. Jeśli ma być tanio to bym chyba wykleił od środka szyby zwykłą folią reklamową, w dowolnym kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem, a nawet mam gdzieś w szafce leży. Tydzień pojeździło na szybie tylnej w fordzie i zdjąłem.... Wygląda jak autobusy MPK ... folia z dziurami jak staniesz blisko auta to widać co jest wewnątrz a daleka wygląda jak całkiem czarna szyba.. Ogólnie polecam zwykłą folie za pare zł nawet w pełni ciemną o wiele lepiej to będzie wyglądało, a te sa w małych kawałkach i musisz kombinować żeby zakleić szybe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Testował ktoś coś takiego?

A ja miałem, przycięte z dużego arkusza na wymiar do tylnych szyb Maryśki.

Idealnie sprawdzało się w celu, do którego jest przeznaczone - ochrony przed słońcem.

Przyklejone na czystą szybę przylega idealnie. Docięte na wymiar nie razi wyglądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Docięta z rolki przylega bez zarzutu.

> Z wewnątrz nie ma praktycznie różnicy w widoczności, z zewnątrz szyby są czarne.

> Dodatkowa zaleta: nie zmienia odcienia, nie płowieje jak typowe folie adhezyjne oraz w każdej

> chwili można ją ściągnąć i ponownie założyć.

a jak z opuszczaniem szyb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Docięta z rolki przylega bez zarzutu.

> Z wewnątrz nie ma praktycznie różnicy w widoczności, z zewnątrz szyby są czarne.

> Dodatkowa zaleta: nie zmienia odcienia, nie płowieje jak typowe folie adhezyjne oraz w każdej

> chwili można ją ściągnąć i ponownie założyć.

A gdzie taka rolke kupic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak z opuszczaniem szyb?

To zależy - jak masz u dołu szyby twardą gumową uszczelkę zgarniającą, to trzeba dociąć z zapasem, żeby przy zakładaniu folii wsunąć ten zapas pod uszczelkę.

Inaczej folia będzie zaczepiać o uszczelkę.

Jeśli masz uszczelkę miękką, filcową (z "misia"), to zaczepiać nie będzie i problemu też nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę z taką folią już 3 rok. Folia z rolki z Norauto. Dla mnie najważniejsza była łatwość demontażu i to żeby zakrywala szyby w całości. Cena była dość niska. W zestawie był nożyk i packa. Z zalet - łatwo się kładzie na

wodę z płynem, daje się formować opalarka. Wady - jak jest ciepło lubi w narożnikach lekko odłazić, nie jest idealnie przejrzysta - że środka widać że to folia (lekkie zniekształcenia i rozmycie), przy otwieranych szybach będzie się podwijać, chyba że górną krawędź przytniesz na równo i zabezpieczysz jaka taśma lub folią z klejem. Samodzielny montaż w kombi - cały tył zajął mi jakieś 4 godziny w warunkach praktycznie polowych. Najtrudniejsze były szyby boczne otwierane - te wyszły najgorzej. Najłatwiej poszło mi z tylną, tak więc nie bać się opalarki, uważać jedynie żeby nożem nie pociąć ścieżek zatopionych w szybach, uszczelek czy lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.