Skocz do zawartości

Odwzorowanie kanałów w głowicy


gajoss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panie i Panowie, nietypowy temat. Zachciało mi się odwzorować kanały dolotowe i wydechowe w głowicy. Znalazłem na zagranicznym forum jak pewien człowiek to robi i wychodzi mu coś takiego.

wmry.jpg

Robi to za pomocą jakiegoś 2 składnikowego silikonu do robienia form pod odlewy. Jest dość elastyczny, na tyle że da się go wyciągnąć z kanału, ale potem wraca do pierwotnego kształtu.

Czy ktoś może mi podpowiedzieć, czym mogę tak odwzorować kanał, najlepiej, żeby było dostępne na polskim rynku i było w miarę nie drogie.

Na myśl przyszedł mi zwykły silikon sanitarny, ale:

- trzeba by jakoś go rozcieńczyć (nie wiem jak),

- nie mam pewności czy zaschnie w środku dobrze a nie tylko na brzegach.

Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Panie i Panowie, nietypowy temat. Zachciało mi się odwzorować kanały dolotowe i wydechowe w

> głowicy. Znalazłem na zagranicznym forum jak pewien człowiek to robi i wychodzi mu coś

> takiego.

> Robi to za pomocą jakiegoś 2 składnikowego silikonu do robienia form pod odlewy. Jest dość

> elastyczny, na tyle że da się go wyciągnąć z kanału, ale potem wraca do pierwotnego kształtu.

> Czy ktoś może mi podpowiedzieć, czym mogę tak odwzorować kanał, najlepiej, żeby było dostępne na

> polskim rynku i było w miarę nie drogie.

> Na myśl przyszedł mi zwykły silikon sanitarny, ale:

> - trzeba by jakoś go rozcieńczyć (nie wiem jak),

> - nie mam pewności czy zaschnie w środku dobrze a nie tylko na brzegach.

> Macie jakieś pomysły?

Kup na złomie druga głowicę, przetnij i zrób sobie odlew z czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś może mi podpowiedzieć, czym mogę tak odwzorować kanał, najlepiej, żeby było dostępne na

> polskim rynku i było w miarę nie drogie.

> Na myśl przyszedł mi zwykły silikon sanitarny, ale:

> - trzeba by jakoś go rozcieńczyć (nie wiem jak),

> - nie mam pewności czy zaschnie w środku dobrze a nie tylko na brzegach.

> Macie jakieś pomysły?

kup gumę silikonową dwuskładnikową dla modelarzy - dokładnie to co gościu używa - po co rzeźbić w g00wnie i szukać rozwiązań zastępczych skoro jest coś co działa

silikon bardzo fajnie się zachowuje - jest do tego wymyślony

sanitarny to się nawet średnio do kibla nadaje hehe.gif

silikon

silikon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kup gumę silikonową dwuskładnikową dla modelarzy - dokładnie to co gościu używa - po co rzeźbić w

> g00wnie i szukać rozwiązań zastępczych skoro jest coś co działa

> silikon bardzo fajnie się zachowuje - jest do tego wymyślony

> sanitarny to się nawet średnio do kibla nadaje

> silikon

> silikon

O i tu dziękuję za rzeczową odpowiedź. Myślałem, że na polskim rynku nie ma za bardzo czegoś takiego, a ja po prostu szukałem pod złym hasłem. 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O i tu dziękuję za rzeczową odpowiedź. Myślałem, że na polskim rynku nie ma za bardzo czegoś

> takiego, a ja po prostu szukałem pod złym hasłem.

wszystko jest cool.gif, a swoją drogą bardzo fajna zabawa z takim silikonem - kopiowaniem i odlewaniem potem "oryginału z żywicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A można wiedzieć po co to robisz??

Chcę się pobawić w modyfikacje głowicy. Kiedyś robiłem takie rzeczy w motocyklach, ale przeważnie 1 cylindrowych, więc było to prostsze, bo nie musiałem uzyskać powtarzalności kształtu na kolejnych cylindrach.

W aucie mam 4 cylindry, stąd też kanały po obróbce muszą być możliwie identyczne. Powiększając je "na oko" raczej ciężko o dokładną powtarzalność. A tak, zrobię sobie odlewy 4 kanałów dolotowych i 4 wydechowych, porównam ze sobą czy seryjnie nie mają odstępstw, potem zrobię obróbkę i znowu odlewy i będę na ich podstawie korygował kształt.

Niby można to zrobić mierząc kanały wewnątrz, ale kanał nie jest prosty i ciężko jest sprawdzić przekrój na jego zakrętach.

Tak wiem, wiem, można oddać głowicę do profesjonalnej firmy, która ma flow Bencha i zrobi to dokładnie i pewnie dokładniej niż ja, ale chcę obróbkę zrobić sam, żeby się czegoś nauczyć, zobaczyć jakie to da efekty i żeby potem mieć satysfakcję, że mi się udało albo rozczarowanie, że dałem ciała.

Poza tym tak jak mówiłem, robiłem takie rzeczy w motocyklach i efekty były naprawdę fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcę się pobawić w modyfikacje głowicy. Kiedyś robiłem takie rzeczy w motocyklach, ale przeważnie 1

> cylindrowych, więc było to prostsze, bo nie musiałem uzyskać powtarzalności kształtu na

> kolejnych cylindrach.

> W aucie mam 4 cylindry, stąd też kanały po obróbce muszą być możliwie identyczne. Powiększając je

> "na oko" raczej ciężko o dokładną powtarzalność. A tak, zrobię sobie odlewy 4 kanałów

> dolotowych i 4 wydechowych, porównam ze sobą czy seryjnie nie mają odstępstw, potem zrobię

> obróbkę i znowu odlewy i będę na ich podstawie korygował kształt.

> Niby można to zrobić mierząc kanały wewnątrz, ale kanał nie jest prosty i ciężko jest sprawdzić

> przekrój na jego zakrętach.

> Tak wiem, wiem, można oddać głowicę do profesjonalnej firmy, która ma flow Bencha i zrobi to

> dokładnie i pewnie dokładniej niż ja, ale chcę obróbkę zrobić sam, żeby się czegoś nauczyć,

> zobaczyć jakie to da efekty i żeby potem mieć satysfakcję, że mi się udało albo rozczarowanie,

> że dałem ciała.

> Poza tym tak jak mówiłem, robiłem takie rzeczy w motocyklach i efekty były naprawdę fajne.

to powodzenia ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mi jest potrzebny odlew z niepociętej głowicy która się jeszcze do czegoś nada.

Kol. dejv667 dobrze prawi. Drugą głowicę możesz pociąć, żeby się przekonać jak grube są ścianki kanałów, czy są jednakowej grubości na całym obwodzie i długości, jaka jest odległość od otworów śrub i magistrali olejowych i tego typu niespodzianki.

Chyba, że jesteś pewien jej budowy waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A kolektor dolotowy też zrobisz absolutnie identyczny dla każdego cylindra? Bo jak nie, to cała

> idea do niczego.

Odlewy chcialbym tez zrobic dla kanalow w kolektorze. Na pewno nie wyjdzie idealnie, ale w miare mozliwosci chcialbym to zrobic jak najdokladniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kol. dejv667 dobrze prawi. Drugą głowicę możesz pociąć, żeby się przekonać jak grube są ścianki

> kanałów, czy są jednakowej grubości na całym obwodzie i długości, jaka jest odległość od

> otworów śrub i magistrali olejowych i tego typu niespodzianki.

> Chyba, że jesteś pewien jej budowy

LINK" target="_blank">http://www.netikka.net/ville.vieri/misc/split128head.jpg]LINK[/url]

To mi powinno wystarczyc, moge tez pociac jedna swoja, ktora jest uszkodzona, ale mi bardziej chodzi, aby wszystkie 4 kanaly dolotowe byly mozliwie zblizone do siebie ksztaltem. wink.gif Do wszylkich kanalow wodnych czy magistrali olejowej mam troche zapasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.