Skocz do zawartości

Megane 2 2.0 135KM instalacja LPG


Pipper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 20.GIF

Czy mamy na sali użytkowników takich pojazdów z takimi silnikami z instalacją lpg?

Interesuje mnie jaka maksymalna średnica butli wchodzi w misę koła?

Jaką instalkę polecacie?

Czy są jakieś nietypowe rozwiązania przy Renault i przy tym silniku, na które warto zwrócić uwagę?

Jakieś emulatory poziomu paliwa, lubryfikatory i takie tam? hmm.gif

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

butla

MEGANE II HATCHBACK - PZTZP/U 630/220 - 63L,

alternatively ZTW 630/220 - 53L

MEGANE II SEDAN - PZTZP/U 630/200 - 56L,

alternatively ZTW 630/200 - 48L

instalacja standard

stag/lpgtech

reduktor ac r01 /silver

wtryski hana albo barracuda, moga byc tez ac w01

lubryfikacji nie trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Czy mamy na sali użytkowników takich pojazdów z takimi silnikami z instalacją lpg?

> Interesuje mnie jaka maksymalna średnica butli wchodzi w misę koła?

> Jaką instalkę polecacie?

> Czy są jakieś nietypowe rozwiązania przy Renault i przy tym silniku, na które warto zwrócić uwagę?

> Jakieś emulatory poziomu paliwa, lubryfikatory i takie tam?

> Pozdrawiam

> Szymon

Jedynym udziwnieniem jest konieczność zrobienia dodatkowego stelaża pod butle, ponieważ podłoga jest z tworzywa. Poza tym te auta dobrze współpracują z LPG. Zbiornik 55L na pewno wchodzi bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> butla

> MEGANE II HATCHBACK - PZTZP/U 630/220 - 63L,

> alternatively ZTW 630/220 - 53L

to czemu Stako przy tym rozmiarze podaje pojemność użytkową 42l? crazy.gif

> MEGANE II SEDAN - PZTZP/U 630/200 - 56L,

> alternatively ZTW 630/200 - 48L

> instalacja standard

> stag/lpgtech

> reduktor ac r01 /silver

> wtryski hana albo barracuda, moga byc tez ac w01

> lubryfikacji nie trzeba

czyli to samo co w Stilo u mnie, a jak z jakimś emulatorem wskazań paliwa, czy coś? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedynym udziwnieniem jest konieczność zrobienia dodatkowego stelaża pod butle, ponieważ podłoga

> jest z tworzywa. Poza tym te auta dobrze współpracują z LPG. Zbiornik 55L na pewno wchodzi bez

> problemu

ok,to będziemy szykować coś największego co wlezie w misę, nawet + podniesienie podłogi bagażnika wink.gif

W Stilo wchodzi mi teraz 49l przy tankowaniu, chciałbym oś z 5-10l większego smile.gif

A jak z emulatorem wskaźnika paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok,to będziemy szykować coś największego co wlezie w misę, nawet + podniesienie podłogi bagażnika

> W Stilo wchodzi mi teraz 49l przy tankowaniu, chciałbym oś z 5-10l większego

> A jak z emulatorem wskaźnika paliwa?

da się założyć, ale nie każdy emulator działa poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co on daje, tylko łopatologicznie poproszę?

> nowy w Renault będę i chciałem się dowiedzieć

w reno poziom paliwa jest sczytywany z pływaka w baku tylko co jakiś czas, a komp na bieżąco wylicza ze średniego spalania ile masz jeszcze paliwa w baku. Przy zasilaniu noPb się takie rozwiązanie bardzo ładnie sprawdza, ale po zamontowaniu LPG komp ciągle myśli, że zużywa paliwo i obniża wskazanie tak jakbyś jechał na noPb. Jak masz mało paliwa (u mnie mniej niż 1/2) baku dochodzi do sytuacji, że ciągle świeci Ci się rezerwa (trochę to wkurzające). Żeby komp skorygował sobie wskazania faktyczne ilości paliwa w baku wystarczy zatankować kilka litrów. Emulator ma za zadanie powodować, że komp będzie sprawdzał sobie ilość paliwa w baku częściej, przez co wskazania ilości paliwa będą nieco dokładniejsze (ale i tak zazwyczaj pokazuje mniej o 1/4 baku). Jak lubisz mieć w baku więcej niż 1/2 noPb to spokojnie da się jeździć bez Emu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie ani AC ani LR nie działają

> gazownik ogarnięty (autoryzowany Stag)

A rozwiązaniem jest miec więcej niż pół zbiornika noPB.

Wtedy zasięg jest wystarczający by uniknąć tej przypadłości. Przynajmniej u mnie tak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet są odpowiednie miejsca na wkrętki pod wtryski

> Do autora tematu, miej na uwadze żeby robili to na zdjętym kolektorze ssącym, to częsty błąd.

Spoko, o to już dba mój warsztat, zawsze profi zrobią ok.gif

Właśnie wróciłem, zakupiona franca, spalanie beny z autostrada/trasa/miasto + v-max z 270km to 6,73l/100km shocked.gifzlosnik.gif

Nie jest źle jak na 2 litry i koło 205/55/16.

Instalację lpg będę ogarniał w tym tygodniu jakoś od razu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaka butla wchodzi do Megane II to nie wiem, ale ten silnik 2,0 jest stworzony do gazu. Ja mam

> gazownię w Scenicu II. SIlnik dobrze znosi LPG, u mnie z automatem po mieście pali 12 a za

> miastem 9-10 l LPG / 100 km.

Mnie w trasie Megi spaliła 6,7l/100km benzyny wink.gif

LPG będzie w tym tygodniu montowane. Misa koła zaś przepastna icon_eek.gifshocked.gifbiglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet są odpowiednie miejsca na wkrętki pod wtryski

> Do autora tematu, miej na uwadze żeby robili to na zdjętym kolektorze ssącym, to częsty błąd.

No i w czwartek Dacia jedzie na montaż lpg.

Padło na sprawdzony u mnie w Stilo zestaw: Stag4/ wtryski AC01, jakiś dobry reduktor o tego, duuuuża butla w koło i emulator brc ok.gif

całość z solidnym montażem 2200pln, czy to dobra cena? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.