Skocz do zawartości

Sonda regulacyjna a wydech


Jery

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mi może wytłumaczyć jaki wpływ ma niewielka nieszczelność układu wydechowego (na obejmie między 2 a 3 tłumikiem) na pracę sondy regulacyjnej i sypanie przez nią błędami.

Od 2 lat walczyłem z powtarzającymi się błędami sond, a to pierwszego kolektora, a to drugiego w kolejności całkowicie przypadkowej.

Wymieniałem sondy, oddawałem do dobrego warsztatu na diagnostykę, podmieniałem przepływkę itd.

Jakiś miesiąc temu byłem u tłumikarza na przeglądzie stanu wydechu (planowałem dalszy wyjazd i nie chciałem zonka) i znalazł rozciągniętą obejmę i małe okopcenie na kielichu między drugim a trzecim tłumikiem, wymienił obejmę, kielichy posmarował uszczelniaczem i skręcił - błąd sondy nie powrócił ani razu.

Nic innego nie było robione.

WTF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś mi może wytłumaczyć jaki wpływ ma niewielka nieszczelność układu wydechowego (na obejmie

> między 2 a 3 tłumikiem) na pracę sondy regulacyjnej i sypanie przez nią błędami.

> Od 2 lat walczyłem z powtarzającymi się błędami sond, a to pierwszego kolektora, a to drugiego w

> kolejności całkowicie przypadkowej.

> Wymieniałem sondy, oddawałem do dobrego warsztatu na diagnostykę, podmieniałem przepływkę itd.

> Jakiś miesiąc temu byłem u tłumikarza na przeglądzie stanu wydechu (planowałem dalszy wyjazd i nie

> chciałem zonka) i znalazł rozciągniętą obejmę i małe okopcenie na kielichu między drugim a

> trzecim tłumikiem, wymienił obejmę, kielichy posmarował uszczelniaczem i skręcił - błąd sondy

> nie powrócił ani razu.

> Nic innego nie było robione.

> WTF?

Może chodzi o zaburzone ciśnienie gazów wylotowych, czy coś w podobie ? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proste jak drut, sonda mierzy obecność tlenu w spalinach i na jego podstawie ocenia sprawność działania katalizatora, nieszczelność powodowała że skład spalin sie zmieniał w znacznym stopniu poza zakres działania sondy i przez to pojawiał się błąd sondy. Przez nieszczelniość powietrze z zewnatrz dostawało się do układu wydechowego bądź spaliny uciekały przez ta nieszczelność wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proste jak drut, sonda mierzy obecność tlenu w spalinach i na jego podstawie ocenia sprawność

> działania katalizatora, nieszczelność powodowała że skład spalin sie zmieniał w znacznym

> stopniu poza zakres działania sondy i przez to pojawiał się błąd sondy. Przez nieszczelniość

> powietrze z zewnatrz dostawało się do układu wydechowego bądź spaliny uciekały przez ta

> nieszczelność

Sonda znajduje się zaraz za kolektorem a nieszczelność była daleko za nią. Jakim cudem to powietrze z zewnątrz miało by dolecieć do sondy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proste jak drut, sonda mierzy obecność tlenu w spalinach i na jego podstawie ocenia sprawność

> działania katalizatora, nieszczelność powodowała że skład spalin sie zmieniał w znacznym

> stopniu poza zakres działania sondy i przez to pojawiał się błąd sondy. Przez nieszczelniość

> powietrze z zewnatrz dostawało się do układu wydechowego bądź spaliny uciekały przez ta

> nieszczelność

Odległość między sondami a nieszczelnością to jakieś 2,5 metra, a po drodze 2 tłumiki..

Nierealne żeby lewe powietrze cofało się taką odległość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.