Skocz do zawartości

Szlifierka wielofunkcyjna - multitool - co wybrać


grzechu10g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

noszę się z zamiarem zakupu multitoola - do przycinania szlifowania itp, głównie przy remoncie "personalizacji" kilku starych mebli, ale chciałbym żeby urządzenie posłużyło mi też na inne okazje. Znalazłem coś takiego Multitool i mimo iż posiadam wkrętarkę z tej serii i jestem z niej zadowolony, to nie jestem pewien czy w przypadku takiego urządzenia w budżecie "do 200 pln" nie znalazłbym czegoś lepszego.

Nie jestem też pewien czy końcówki do takich sprzętów są jakoś standaryzowane i w jakie poza zestawem startowym warto zainwestować.

Pozdrawiam

Grzechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno Urządzenie wielofunkcyjne firmy Graphite Takie

Tyle że nie akumulatorowe ale do sieci, kosztował jakies 150 zł

i jak za tą cenę to sprawuje się nieźle.

Wiem że dołączone akcesoria nie są zbyt mocne i po kolejnym użyciu

pewnie będę musiał je wymienić.

Oglądałem już akcesoria do narzędzi Boscha - i te na pewno będą lepsze - ale czy pasują to sam nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich,

> noszę się z zamiarem zakupu multitoola - do przycinania szlifowania itp, głównie przy remoncie

> "personalizacji" kilku starych mebli, ale chciałbym żeby urządzenie posłużyło mi też na inne

> okazje. Znalazłem coś takiego Multitool i mimo iż posiadam wkrętarkę z tej serii i jestem z

> niej zadowolony, to nie jestem pewien czy w przypadku takiego urządzenia w budżecie "do 200

> pln" nie znalazłbym czegoś lepszego.

> Nie jestem też pewien czy końcówki do takich sprzętów są jakoś standaryzowane i w jakie poza

> zestawem startowym warto zainwestować.

Dołóż trochę i kup Boscha PMF190. Jest sieciowy, dlatego akumulator nie rozładuje się w najmniej oczekiwanym momencie, ani się nie zestarzeje. Do PMF180/190 produkują dużo akcesoriów do cięcia i szlifowania.

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą maszyne z linku. Przy remoncie sie sprawdziła, drobne rzeczy jak najbardziej. Idealne do wycinania paneli w jakiś zakamarkach ale do samego cięcia panelu już nie polecam. Pasują tarcze od Wolfcrafta czy jakoś tak, jest to w leroy'u. Z minusów to jest dosyć hałaśliwe. Akumulator spokojnie wystarcza, w razie czego ładuje się 30 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich,

> noszę się z zamiarem zakupu multitoola - do przycinania szlifowania itp, głównie przy remoncie

moze troche o/t

ale czy takim multitoolem wytne pret stalowy 12mm ?

na katowke nie ma miejsca wchodzi tylko ciecie od czola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest taka możliwość że takim cudem potne na kilka części płytę meblową? i np blat kuchenny? (mam kawałek blatu ~2,7m i chciałem z tego dwa stoliki zrobić, podobnie chciałem z płyty meblowej dorobić kilka półek) nie wiem czy warto do w zasadzie dwóch robót kupować wyrzynarkę, zwykłą piłką ręczną boje sie że zrobie krzywe, a czymś takim może by dało rade przyciąć, a później jeszcze do szlifowania by sie urządzenie przydało?

Co do konkretnego wyboru, bosh ori raczej nie ta półka cenowa. zasilanie akumulatorowe jest kuszące, choć możliwość zastosowania boshowskich narzędzi może przeważyć szalę na rzecz jakiegoś wynalazku z juli..

Czy te narzędzia z wolcrafta czy czegoś są aż tak cienkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy jest taka możliwość że takim cudem potne na kilka części płytę meblową? i np blat kuchenny?

> (mam kawałek blatu ~2,7m i chciałem z tego dwa stoliki zrobić, podobnie chciałem z płyty

> meblowej dorobić kilka półek) nie wiem czy warto do w zasadzie dwóch robót kupować wyrzynarkę,

> zwykłą piłką ręczną boje sie że zrobie krzywe, a czymś takim może by dało rade przyciąć, a

> później jeszcze do szlifowania by sie urządzenie przydało?

zwykla pila tnij. Nie dosc, ze multitoolem krzywo bedzie, ze maks jakies 2cm grube przetniesz, ze przypala, to jeszcze powoli idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy jest taka możliwość że takim cudem potne na kilka części płytę meblową? i np blat kuchenny?

> (mam kawałek blatu ~2,7m i chciałem z tego dwa stoliki zrobić, podobnie chciałem z płyty

> meblowej dorobić kilka półek) nie wiem czy warto do w zasadzie dwóch robót kupować wyrzynarkę,

> zwykłą piłką ręczną boje sie że zrobie krzywe, a czymś takim może by dało rade przyciąć, a

> później jeszcze do szlifowania by sie urządzenie przydało?

> Co do konkretnego wyboru, bosh ori raczej nie ta półka cenowa. zasilanie akumulatorowe jest

> kuszące, choć możliwość zastosowania boshowskich narzędzi może przeważyć szalę na rzecz

> jakiegoś wynalazku z juli..

> Czy te narzędzia z wolcrafta czy czegoś są aż tak cienkie?

jak wyzej, nie cialbym tym niczego co potem bedzie widac, do paneli ok bo i tak listwa idzie, tnie wolno nawet panele, taki blat to sie zamordujesz, nie ma zadnego prowadzenia wiec na 100% wyjdzie krzywo bo to dosc niestabilne jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy jest taka możliwość że takim cudem potne na kilka części płytę meblową? i np blat kuchenny?

> (mam kawałek blatu ~2,7m i chciałem z tego dwa stoliki zrobić, podobnie chciałem z płyty

> meblowej dorobić kilka półek) nie wiem czy warto do w zasadzie dwóch robót kupować wyrzynarkę,

> zwykłą piłką ręczną boje sie że zrobie krzywe, a czymś takim może by dało rade przyciąć, a

> później jeszcze do szlifowania by sie urządzenie przydało?

Ogólnie cięcie płyty meblowej czymkolwiek w warunkach "domowych" da mizerne efekty.

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodziło mi o płytę wiórową. Praktycznie zawsze krawędź okleiny będzie postrzępiona.

> dranio

Jak okleina nie jest zupelnie tragiczna, to dajac widoczna strone na spod, obetnie bardzo ladnie. Tylko dobra pilarka i dobra tarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak okleina nie jest zupelnie tragiczna, to dajac widoczna strone na spod, obetnie bardzo ladnie.

> Tylko dobra pilarka i dobra tarcza.

Tak robiłem, a dodatkowo linię cięcia oklejałem taśmą. Profesjonalne maszyny nacinają płytę przed zasadniczym cięciem.

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak robiłem, a dodatkowo linię cięcia oklejałem taśmą.

Tez tak robilem, ale nie zauwazylem, zeby pomoglo na te najgorsze plyty (bodajze jakis lakier bezposrednio na plyte pilsniowa - biale korpusy Ikei tak maja). Moze zalezy od okleiny.

> Profesjonalne maszyny nacinają płytę przed

> zasadniczym cięciem.

> dranio

Tak, idzie takie naciecie na pare mm wglab od spodu. Stolarz mi mowil kiedys, ze jak sie ma dobra prowadnice i oko, to mozna sprobowac samemu najpierw z jednej strony naciac (pilarka ma regulowana glebokosc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tez tak robilem, ale nie zauwazylem, zeby pomoglo na te najgorsze plyty (bodajze jakis lakier

> bezposrednio na plyte pilsniowa - biale korpusy Ikei tak maja). Moze zalezy od okleiny.

> Tak, idzie takie naciecie na pare mm wglab od spodu. Stolarz mi mowil kiedys, ze jak sie ma dobra

> prowadnice i oko, to mozna sprobowac samemu najpierw z jednej strony naciac (pilarka ma

> regulowana glebokosc).

zalezy od tarczy piły, jak kupiłem tarcze za 400zł boscha to ciecie wychodzi jak nożem w masło. polecam, ale to 400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zalezy od tarczy piły, jak kupiłem tarcze za 400zł boscha to ciecie wychodzi jak nożem w masło.

> polecam, ale to 400zł

Ja kupilem polecana Bosch Multimaterial i jest podobnie. Jaka listwe masz z Juli? Ja widzialem tylko Wolcrafta, ale to za zdeko wiecej. Sobie zrobilem listwe z dwoch paneli grinser006.gif Tylko musze ja jeszcze pociagnac jakims silikonem, bo sie slizga po cietym obiekcie, a ciezko ja zaciskami stolarskimi czasem zlapac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.