Skocz do zawartości

Rdzawy nalot


Milczar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przygotowuje sobie powoli auto na przyszły sezon i potrzebuję porady dotyczącej usunięcia rdzawego nalotu, który pojawił się w kilku miejscach na podłodze. Nie jest to przeżarta na wylot blacha tylko taka powierzchowna ruda, którą można usunąć szczotką drucianą. Podłoga będzie wyklejana matami więc chciałbym jakoś chemicznie jeszcze poprawić szczotkę, zasmarować podkładem i dopiero nakleić maty, żeby za rok czy dwa nie musieć na nowo ich zrywać i walczyć dalej. Estetyka nie jest ważna, ma być skutecznie. Jak byście mogli podać konkretne nazwy sprawdzonych środków bo wiem, że jest ich sporo.

Podglądowe foto jak obecnie wygląda sytuacja. To czarne to moja sprawka z zeszłego roku ale na to nie patrzcie bo i tak będzie zmyte.

fe22b49c05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczotką drucianą czy papierem tylko zapolerowujesz rdzę a z tego co widać to nie jest nalot tylko całkiem porządne wżery. Prawdopodobnie z drugiej strony jest to samo? Tylko być może o tym nie wiesz?

Jeśli ma być zrobione dobrze to tylko krawędzią ostrego wiertła do metalu. Średnica w zależności od wielkości i głębokości wżerów. Wybrać do cna. Mrówcza praca. Można też jakimś Dremelem z małym kamieniem do metalu jeśli wżery mają dużą średnicą a są płytkie.. Obawiam się, że mogą być małe dziurki a wtedy to już ksiadz.gif Załóżmy jednak, że nie będzie.

Później odtłuścić, na to Fertan. Poczekać dwa dni w temp. pokojowej.

Następnie zmyć, wysuszyć, odtłuścić, podkład epoksydowy dwuskładnikowy (nie żaden jednoskładnikowy syf bo zgotuje przy następnych warstwach).

Później zmatowić, akryl i lakier albo baranek czy co tam chcesz.

Jeśli jednak zostawisz tam niedoczyszczoną mulher.gif to co nie zrobisz i tak niebawem swieca.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli ma być zrobione dobrze to tylko krawędzią ostrego wiertła do metalu. Średnica w zależności od

> wielkości i głębokości wżerów. Wybrać do cna. Mrówcza praca. Można też jakimś Dremelem z małym

> kamieniem do metalu jeśli wżery mają dużą średnicą a są płytkie.. Obawiam się, że mogą być

> małe dziurki a wtedy to już Załóżmy jednak, że nie będzie.

> Później odtłuścić, na to Fertan. Poczekać dwa dni w temp. pokojowej.

> Następnie zmyć, wysuszyć, odtłuścić, podkład epoksydowy dwuskładnikowy (nie żaden jednoskładnikowy

> syf bo zgotuje przy następnych warstwach).

> Później zmatowić, akryl i lakier albo baranek czy co tam chcesz.

> Jeśli jednak zostawisz tam niedoczyszczoną to co nie zrobisz i tak niebawem

Robota gorsza jak u jubilera.

Prędzej bym to auto postawił za stodołą, jako kurnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Robota gorsza jak u jubilera.

To coś jak hobby. Niektórzy kleją domki z zapałek inni skrobią rdzawe naloty.

spineyes.gif

> Prędzej bym to auto postawił za stodołą, jako kurnik...

W sumie niezły pomysł! Kurni byłby hipsterski.

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Robota gorsza jak u jubilera.

> Prędzej bym to auto postawił za stodołą, jako kurnik...

To chyba zbyt duże koszty jak dla mnie. Stawiać stodołę i kupować kury tylko po to, żeby miały kurnik z auta spineyes.gif Jednak podziękuję zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczotką drucianą czy papierem tylko zapolerowujesz rdzę a z tego co widać to nie jest nalot tylko

> całkiem porządne wżery. Prawdopodobnie z drugiej strony jest to samo? Tylko być może o tym nie

> wiesz?

> Jeśli ma być zrobione dobrze to tylko krawędzią ostrego wiertła do metalu. Średnica w zależności od

> wielkości i głębokości wżerów. Wybrać do cna. Mrówcza praca. Można też jakimś Dremelem z małym

> kamieniem do metalu jeśli wżery mają dużą średnicą a są płytkie.. Obawiam się, że mogą być

> małe dziurki a wtedy to już Załóżmy jednak, że nie będzie.

> Później odtłuścić, na to Fertan. Poczekać dwa dni w temp. pokojowej.

> Następnie zmyć, wysuszyć, odtłuścić, podkład epoksydowy dwuskładnikowy (nie żaden jednoskładnikowy

> syf bo zgotuje przy następnych warstwach).

> Później zmatowić, akryl i lakier albo baranek czy co tam chcesz.

> Jeśli jednak zostawisz tam niedoczyszczoną to co nie zrobisz i tak niebawem

Ja zamiast Fertanu stosuję Cortanin.

Zamiast wiertła można piaskarką objechać, no ale trzeba ją mieć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zamiast Fertanu stosuję Cortanin.

Pewnie też się sprawdza?

> Zamiast wiertła można piaskarką objechać, no ale trzeba ją mieć :-)

To byłby ideał. Nawet chciałem zbudować taką z butelki po wodzie ale to się nadaje chyba tylko do farb a nie skamieliny jaką jest rdza. Na niej nawet kamienie do kamienia się zużywają w zastraszającym tempie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To chyba zbyt duże koszty jak dla mnie. Stawiać stodołę i kupować kury tylko po to, żeby miały

> kurnik z auta Jednak podziękuję

Postaw za czyjąś i bier opłaty za wypożyczenie kurnika grinser006.gif

Ja bym to wydarł szczotkami na wiertarce jak najwięcej się da i pomalował np. chlorokauczukiem - podkładem.

Na kilka lat powinien być spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.