Skocz do zawartości

Nierówno zdzierajace sie klocki i tarcze [a-g]


skalek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Od jakiegoś czasu obserwowałem w Astrze, nierówne przyleganie klocków do tarczy. Tak jakby hamowały 2/3 szerokosci tarczy patrzac od brzegu tarczy. Od środka jakby klocek wcale nie tarł o nią. Wymieniłem na nowe klocki i tarcze i dalej obserwuje to samo. Efekt widoczny po obu stronach. co może być powodem takiego stanu. Czekam na sugestie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o przód to wymień prowadnicę zacisku, u mnie było to samo, klocki nierówno wycierały się po tarczy. Po wymianie prowadnic zacisku - przód wszystko ok.

Jeżeli chodzi o tył to - ja walczę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niby do mojego modelu i gwint jest za mały? jakieś sugestie ?

Sugestia jest taka, że kupiłeś od innego samochodu...

Ty potrzebujesz 4 kołki o numerach: GM=90297771 OEM=542881.

W ASO to kosztuje:

"Numer katalogowy: 542881

Nazwa części: KOLEK

Cena netto*: 53,50

Cena brutto*: 65,81"

więc wychodzi 260 zł na oba koła...

W zamienniku widziałem i po 12 zł/szt. tylko co z jakością? Czy przy lepszym hamowaniu znów się nie pogną?

Tu masz alternatywne zakupy na Allegro: klik, klik.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ja Krzysiu pytałem Cię kiedyś o te sworznie, koniec końców kupiłem firmy Meyle, mam na

> sprzedanie nówki, bo nie założyłem do swojej AG.

Pamiętam, nie miałem wówczas Meyle w ofercie.

Ale idę do przodu grinser006.gif

Właśnie dzięki takim akcjom jak z Tobą, Mariuszku oink.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to powinno grać (podmienił ktoś?), ten zestaw powinien zawierać takie sworznie:

sprawdze jutro nie chce mi sie teraz do garażu biegać zlosnik.gif

Nie wytrzymałem i poszedłem sprawdzić i sa takie jak piszesz? a u mnie mie pasowała był większy gwint niestety nie zmierzyłem i sprawdzałem tylko na tej jednej. Więc co ktoś kombinował przy zaciskach przedemną?

Taki stary, a edytować postów nie umi z_lol1.gif.

[Orochimaru]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co ktoś kombinował przy zaciskach przedemną?

Jesli pozrywał gwinty w zwrotnicy, to rozwiercił i nagwintował na większy gwint i dobrał prowadniki od innego auta. A jesli rozwiercił krzywo, to i krzywo prowadniki siędzą w zwrotnicy, krzywo chodzi zacisk i nierówno klocki ściera...

Chyba czeka Cię wymiana zwrotnic, jesli uzywki to najlepiej razem z piastami, cena podobna, ale roboty mniej. A na koniec pomiar i ustawienie zbieżności...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli pozrywał gwinty w zwrotnicy, to rozwiercił i nagwintował na większy gwint i dobrał prowadniki

> od innego auta. A jesli rozwiercił krzywo, to i krzywo prowadniki siędzą w zwrotnicy, krzywo

> chodzi zacisk i nierówno klocki ściera...

> Chyba czeka Cię wymiana zwrotnic, jesli uzywki to najlepiej razem z piastami, cena podobna, ale

> roboty mniej. A na koniec pomiar i ustawienie zbieżności...

> Pozdr.

To zostanę chyba przy tym co jest crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi głównie zależy na lewej tam jest gorzej prawa już hamuje całą tarcza. Prosze o foty

Mam lewą smile.gif. To używka. Sąsiadowi padła piasta więc kupił na szrocie komplet czyli piastę ze zwrotnicą a ja wziąlem sobie jego części.

Po południu pstryknę i wyśle fotki ok.gif

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.