Skocz do zawartości

Ogrzewanie z butli gazowej 33kg


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam !

> Czy ktoś miał tak podłączony kocioł do butli 33kg ?

> Mam kilka pytań jak to powinno być podłączone do instalacji, bo mi piec cały czas wywala bład braku

> gazu

pytanie nr 1

jaki gaz znajduje się w butli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy problemem nie będzie ciśnienie gazu? Instalacja vs. butla?

wydaje mi się że głównym problemem może być niedostosowanie rodzaju gazu do takiego jakim powinien być kocioł zasilany

do czasu kiedy nie otrzymamy odpowiedzi na dwa powyżej znajdujące się pytania - powodów może być kilkanaście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam !

> Czy ktoś miał tak podłączony kocioł do butli 33kg ?

> Mam kilka pytań jak to powinno być podłączone do instalacji, bo mi piec cały czas wywala bład braku

> gazu

Miałem przez jakiś czas 2 butle po 11kg. Kocioł musi być przestrojony i mieć założone dysze do LPG.

Więcej niż dwóch butli 11kg nie możesz trzymać pod dachem. W ogóle przepisy dot. przechowywania butli są dość restrykcyjne - warto się z nimi zapoznać.

Generalnie lepsze są 2 butle bo można je wymieniać bez przerw w zasilaniu kotła. Jeśli chodzi o podłączeni to robiłem sam. Po prostu butla+reduktor i powinno śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy problemem nie będzie ciśnienie gazu? Instalacja vs. butla?

wlasnie pewnie w tym problem tongue.gif, kociol od poczatku po odpaleniu wywalal blad braku gazu i cisnienie z ok 40mbar do 0, czasem poszedl dalej czasem blad. Serwisant stwierdzil, ze pewnie to wina zbyt cienkiego przewody podlaczeniowego (9mm), hydraulik oczywiscie tweirdzil ze jest ok, ale zmienil go na 3/4.

Piec odpalil, serwisant go ustawil, piec pracowal 2 dni poczym znow wywalil blad tongue.gif

Butle mam 2+1(rezerwa) 33kg.

2 butle sa podlaczone poprzez dwa male reduktory (max 1,5kg/h) do trojnika wezem 9mm, dalej od trojnika idzie przewod 3/4", poprzez szafke gazowa, instalacje, do pieca.

Pytanie czy podłączenie przez dwa reduktory a potem trójnik jest prawidłowe ?

Jak najlepiej z nich korzystać z dwóch na raz czy jedna potem druga ? Czy jak odkręcę dwa na raz to zwiększę wydajność x2 ?

czy te reduktory nie przepuszczają ciśnienia w drugą stronę ? Jak jest np jedna pusta butla a druga pełna ?

Czy możliwe żeby dostarczali niepełne butle ?

Może rzeczywiście gaz się skończył, ale trochę to dziwne jak 33kg poszło w 24h, co przekracza znacznie max zużycie gazu dla mojego pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem przez jakiś czas 2 butle po 11kg. Kocioł musi być przestrojony i mieć założone dysze do LPG.

Jak to dzialalo ? Na ile starczalo ?

Co do przestrojenia to serwisant upiera sie ze Termet nie przezbraja sie dyszami tylko ustawieniami pieca confused.gif

> Więcej niż dwóch butli 11kg nie możesz trzymać pod dachem. W ogóle przepisy dot. przechowywania

> butli są dość restrykcyjne - warto się z nimi zapoznać.

> Generalnie lepsze są 2 butle bo można je wymieniać bez przerw w zasilaniu kotła. Jeśli chodzi o

> podłączeni to robiłem sam. Po prostu butla+reduktor i powinno śmigać.

Tak wiem, dlatego butle stoja w przewiewnej szopie, na zew, ale sa podlaczone wezem gumowym, cisnieniowym do gazu. Tutaj jest zlamany przepis, bo takie butle mozna laczyc tylko stalym "gazociagiem". Tyle, ze za 4-5m mam miec gaz i niechce budowac gazociagu na tak krotki okres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to dzialalo ? Na ile starczalo ?

Działało praktycznie bezobsługowo. Mniej więcej co 2 dni musiałem zmienić jedną butlę 11kg. Na jednej butli piec działał wyraźnie gorzej niż przy otwartych zaworach obu. Zakładam, że reduktory lub węże do nich prowadzące miały za mały przepływ. Połączone dwa dawały jednak radę bez problemów.

> Co do przestrojenia to serwisant upiera sie ze Termet nie przezbraja sie dyszami tylko ustawieniami

> pieca

Na tym się nie znam. U mnie były dysze do wymiany.

> Tak wiem, dlatego butle stoja w przewiewnej szopie, na zew, ale sa podlaczone wezem gumowym,

> cisnieniowym do gazu. Tutaj jest zlamany przepis, bo takie butle mozna laczyc tylko stalym

> "gazociagiem". Tyle, ze za 4-5m mam miec gaz i niechce budowac gazociagu na tak krotki okres.

Ja miałem w domu (dlatego tylko 2 po 11kg), w szafce z wyprowadzeniem wentylacji na zewnątrz.

Też podziałało jeden sezon a potem podłączyli CNG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze trzeba podregulowac plomien?

mi piec gasl bo byl za slaby plomien na minimalnym poborze gazu.

Nie wiem tylko czy to byla regulacja samego zaplonnika czy cisnienia gazu na jakims regulatorze wewnatrz pieca.

Masz dobre cisnien gazu? chyba powinno byc okolo 40-50 mbar, nie pamietam juz dokladnie. Jak mialem padniety reduktor i bylo za duze piec tez sie wylaczal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aż zerknałem - niecałe 60 zł co drugi dzień, to ~tysiak miesięcznie. Drogo za ogrzanie domu zimą?

Nie drogo, u mnie jedna 33kg poszła na dobę, czyli 180zł, 180zł x30 =5400/m icon_eek.gif ?

Dom w 100% docieplony.

Co ciekawe gaz nie odparował do końca, zostało jakieś 20cm od dołu, z wagi wynika ok 7kg i piec wywala brak gazu tongue.gif

Zamawiałem propan tech, temp na zewn 3C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie drogo, u mnie jedna 33kg poszła na dobę, czyli 180zł, 180zł x30 =5400/m ?

> Dom w 100% docieplony.

> Co ciekawe gaz nie odparował do końca, zostało jakieś 20cm od dołu, z wagi wynika ok 7kg i piec

> wywala brak gazu

> Zamawiałem propan tech, temp na zewn 3C

To u Ciebie coś w drugą stronę. blush.gif

Mieszkasz już, czy wygrzewasz dopiero? cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie drogo, u mnie jedna 33kg poszła na dobę, czyli 180zł, 180zł x30 =5400/m ?

> Dom w 100% docieplony.

> Co ciekawe gaz nie odparował do końca, zostało jakieś 20cm od dołu, z wagi wynika ok 7kg i piec

> wywala brak gazu

> Zamawiałem propan tech, temp na zewn 3C

Tak będzie. Piec nie wyssie do końca i są straty. Jeśli masz dwie butle połączone razem spróbuj przymknąć lekko zawór na tej pełnej pozostawiając otwarty na niemal pustej. Wtedy jest szansa, że reszta gazu z niej pójdzie. Przy odrobinie wprawy można minimalizować straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak będzie. Piec nie wyssie do końca i są straty. Jeśli masz dwie butle połączone razem spróbuj

> przymknąć lekko zawór na tej pełnej pozostawiając otwarty na niemal pustej. Wtedy jest szansa,

> że reszta gazu z niej pójdzie. Przy odrobinie wprawy można minimalizować straty.

Wiesz tak myslalem, ze nie dokonca odparuje, ale ze nie 1/3 tongue.gif.

Polozylem dzis jedna niemal pusta butle, zwiekszaja tym samym powierzchnie do odparowania. Piec pochodzil 15min i wywalil blad tongue.gif

Po weekendzie spr odpalic z 2-3 pelnymi, zobaczymy jak dlugo pochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aż zerknałem - niecałe 60 zł co drugi dzień, to ~tysiak miesięcznie. Drogo za ogrzanie domu zimą?

A tanio? Tyle płaciłem jak miałem butlę z LPG po zmianie na ziemny dwa lata temu rachunek za cały rok z ogrzeniem wody zamknął się na 3,2 kPLN, za zeszły rok 2,3 kPLN. Nie mów, że tysiak to normalna cena bo tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet do zwykłej kuchenki zmienia się dysze.

Tak, ale w niektórych piecach nie zmienia się dysz. U mnie w DeDietrich (czy jak to się tam pisze) przy LPG przestawia się kryzę na palniku i tyle. Przejście na ziemny to lekkie przekręcenie na palniku i tyle. Choć niektórzy serwisanci wmawiali, że zamienia się cały moduł za 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.