Skocz do zawartości

[PII] Kontrola Airbag - jak skasować?


gala

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Jakiś czas temu pisałem, że po demontażu foteli zapaliła mi się kontrolka poduszek (tak, mam poduszki w fotelach).

Podpowiedziano mi tutaj, że zwykły ELM i Fiat ECU Scan dadzą radę...

W weekend próbowałem połączyć się za pomocą ELM, na kilkanaście prób udało się tylko raz, i do tego tylko z modułem silnika.

Przy próbie polaczenia z modułem poduszek wyskoczył komunikat mówiący, że do tego potrzebuję zarejestrowanej wersji programu. Później już nie udało się uzyskać połączenia.

Zacznijmy od początku:

1. w P2 1.2 16V z 2001 r.

ELM da radę skasować błąd poduszek? czy wystarczy darmowa wersja Fiat ECU Scan? Czy trzeba szukać czegoś innego?

2. Mam jeszcze przewody VAG K+CAN i VAG KKL - ale ZTCW tutaj trzeba nieco porzeźbić w drutach...

Napiszta jak załatwić ten frapujący temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolgiem.

Jesli mnie pamiec nie myli to potrzebna jest pelna wersja MESa, do tego ELM327 ten zmodyfikowany, bez rezystora, bo zwykly moze miec problemy z polaczeniem sie.

Do niektorych modulow jest tez czasem potrzebna jedna z przejciowek typ 1/2/3, ale to zalezy od auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czolgiem.

> Jesli mnie pamiec nie myli to potrzebna jest pelna wersja MESa, do tego ELM327 ten zmodyfikowany,

> bez rezystora, bo zwykly moze miec problemy z polaczeniem sie.

który to elm bez rezystora?

> Do niektorych modulow jest tez czasem potrzebna jedna z przejciowek typ 1/2/3, ale to zalezy od

> auta.

jesteśmy w stanie jakoś to ustalić, dla których?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> który to elm bez rezystora?

Sa takie, nawet Viaken kiedys oferowal. Z reszta w necie sa opisy jak zmodyfikowac ELM'a i co z niego usunac.

> jesteśmy w stanie jakoś to ustalić, dla których?

Ciezko bedzie i watpie aby ktos pamietal. Jesli jest potrzebna jakas przejsciowka do polaczenia to MES o tym informuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to nie były VAGi z przełącznikiem przypadkiem?

A nie pamietam, jakis czas temu grzebalem w PII to ELM'em sprawdzalem rozne moduly m.in wspomaganie, bo silnik reanimowalem, ale czy poduchy smigaly to nie mam 100% pewnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie kombinuj z ELM bo nic nie zdziałasz. (mowa o poduchach)

> Do twojego auta Vag kkl z przełącznikiem lub przejściówką nr2 (czerwona)

> MES w wersji darmowej.

Dobrze prawisz, pomogl kabelek vag kkl z przelacznikiem za 28,50:) choc na darmowej wersji fes pokazywal glupoty w kwestii pomiarow na zywo. Bledy skasowl. Cel osiagnieto.

Elm polaczyl sie jednorazowo i skasowl bledy z silnika po czym nie chcial sie polaczyc. Nie drazylem tematu dalej.

Dzieki za info koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.