Skocz do zawartości

Wybór minivana -dylemat


VIOLATOR74

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedałem lanosa i zastanawiam sie nad wyborem minivana.

Ogólnie mysle o renault scenic,xsara picasso,opel zefira,ford c-max.

I tutaj mam dylemat bo o ile xsare picasso mam dosyc pewna na oku (od znajomego) silnik 2.0HDI - 90 KM,2004 r za 10tys to zastanawiam sie tez nad powyzszymi zwlaszcza fordem c-max i renault scenic II bo troche nowsze konstrukcyjnie. Czy duze sa róznice pomiedzy nimi czy kupic po prostu pewna xsare picasso od znajomego.Kwota do wydania do 13 tys.Co jest wazne to to zeby siedzenia przednie byly wysoko w scenic i xsara picasso sa dosyc wysoko nie wiem jak w ford C-max to wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprzedałem lanosa i zastanawiam sie nad wyborem minivana.

> Ogólnie mysle o renault scenic,xsara picasso,opel zefira,ford c-max.

> I tutaj mam dylemat bo o ile xsare picasso mam dosyc pewna na oku (od znajomego) silnik 2.0HDI - 90

> KM,2004 r za 10tys to zastanawiam sie tez nad powyzszymi zwlaszcza fordem c-max i renault

> scenic II bo troche nowsze konstrukcyjnie. Czy duze sa róznice pomiedzy nimi czy kupic po

> prostu pewna xsare picasso od znajomego.Kwota do wydania do 13 tys.Co jest wazne to to zeby

> siedzenia przednie byly wysoko w scenic i xsara picasso sa dosyc wysoko nie wiem jak w ford

> C-max to wyglada

Jak budżet nie jest do zwiększenia to bierz betoniarkę, czyli picasso. Bardzo wygodne i wdzięczne auto z dobrym silnikiem, cmax czy renuar będzie bardziej skomplikowany, a za te pieniądze ideałem nie będzie co może po zsumowaniu dać spore koszty użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak budżet nie jest do zwiększenia to bierz betoniarkę, czyli picasso. Bardzo wygodne i wdzięczne

> auto z dobrym silnikiem, cmax czy renuar będzie bardziej skomplikowany, a za te pieniądze

> ideałem nie będzie co może po zsumowaniu dać spore koszty użytkowania.

No wlasnie tego sie boje ze cos moze w renault czy fordzie wyskoczyc, no chyba ze naprawde scenic II czy ford c-max jest na wyzszym juz poziomie to bym sie zdecydowal na ryzyko.Tutaj wiem ze w xsarze wszystko na biezaco bylo robione,po wymianie rozrzadu. Praktycznie wsiadac i jechac.Mysle tylko nad ewentualnymi kosztami regeneracji wtryskow w Xsrze Picasso 2.0 ale to starsza konstrukcja wiec chyba duze jak cos nie beda pewnie taniej niz w fordzie i renault

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie tego sie boje ze cos moze w renault czy fordzie wyskoczyc, no chyba ze naprawde scenic

> II czy ford c-max jest na wyzszym juz poziomie to bym sie zdecydowal na ryzyko.Tutaj wiem ze w

> xsarze wszystko na biezaco bylo robione,po wymianie rozrzadu. Praktycznie wsiadac i

> jechac.Mysle tylko nad ewentualnymi kosztami regeneracji wtryskow w Xsrze Picasso 2.0 ale to

> starsza konstrukcja wiec chyba duze jak cos nie beda pewnie taniej niz w fordzie i renault

One nie są na wyższym poziomie, może prowadzenia, wyglądu tak, ale nic poza tym. Jakakolwiek awaria w pikusiu będzie sporo tańsza niż ww. Układ wtryskowy jest bardzo wytrzymały, więc nie sądzę byś go musiał regenerować, a nawet gdyby wyjdzie taniej niż do forda czy reno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> One nie są na wyższym poziomie, może prowadzenia, wyglądu tak, ale nic poza tym. Jakakolwiek awaria

> w pikusiu będzie sporo tańsza niż ww. Układ wtryskowy jest bardzo wytrzymały, więc nie sądzę

> byś go musiał regenerować, a nawet gdyby wyjdzie taniej niż do forda czy reno.

Dzieki za info,wlasnie czytam o tych silnikach i ogólnie je chwala. Ten ktory kupuje ma przebieg 250tys km wiec nie tak zle jak na ropniaka.Znajomy jezdzi nim od 4-5 lat i nie ma z nim zadnych problemow tylko eksploatacja wiec chyba sie zdecyduje smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprzedałem lanosa i zastanawiam sie nad wyborem minivana.

> Ogólnie mysle o renault scenic,xsara picasso,opel zefira,ford c-max.

> I tutaj mam dylemat bo o ile xsare picasso mam dosyc pewna na oku (od znajomego) silnik 2.0HDI - 90

> KM,2004 r za 10tys to zastanawiam sie tez nad powyzszymi zwlaszcza fordem c-max i renault

> scenic II bo troche nowsze konstrukcyjnie. Czy duze sa róznice pomiedzy nimi czy kupic po

> prostu pewna xsare picasso od znajomego.Kwota do wydania do 13 tys.Co jest wazne to to zeby

> siedzenia przednie byly wysoko w scenic i xsara picasso sa dosyc wysoko nie wiem jak w ford

> C-max to wyglada

C-max wszystko fajnie,tylko ta RDZA.

scenic- bardzo fajny samochód,chyba najmniejszy w tej klasie,napewno nie kupiłbym diesla. silniki benzynowe fajnie działają z gazem

opel-nigdy więcej smile.gif

ostatnio kupiłem właśnie Picasso,z zewnątrz paskudny ale fajnie się tym jeździ. silnik 1,8 benzyna,nie jest to bolid f1 ale do normalnej jazdy wystaczy.

Jeśli masz pewną xsarę w tej kasie to się nie zastanawiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ujezdzam Scenica II i jest to dobre wozidlo. Nie sypie się tak jak opowiadają inni, jednak ja mam auto z rodziny i znam je od nowosci. Nie było nigdy uderzona to tez zwiększa jego bezawaryjnosc. Najbardziej podoba mi się wygoda jazdy oraz zabezpieczenie blach przed korozja. 2004r i ani grama rdzy. Ostatnio pomagalem kupić Picasso. Auto nby z tej samej epoki jednak widać ze dużo bardziej przestarzałe. Uważaj na progi, wiele egzemplarzy ma dziury w ich przedniej części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja ujezdzam Scenica II i jest to dobre wozidlo. Nie sypie się tak jak opowiadają inni, jednak ja

> mam auto z rodziny i znam je od nowosci. Nie było nigdy uderzona to tez zwiększ zabezpieczenie blach przed korozja.

> 2004r i ani grama rdzy. Ostatnio pomagalem kupić Picasso. Auto nby z tej samej epoki jednak

> widać ze dużo bardziej przestarzałe. Uważaj na progi, wiele egzemplarzy ma dziury w ich

> przedniej części.

Dzis po jeździe renault i xsara mam cakiem odmienne zdanie odnośnie komfortu jazdy smile.gif Citroen gora smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> z tych to bralbym zafire A.Pojemne auto i masz skladane siedzenia.Szukac benzyny 1.8 i gaz zalozyc

Ale do takiej xary to przepaść w zafirze, trzeszczy wszystko, ciaśniejsza, generalnie taka "taczka", xara też zadu nie urywa i to też taka rodzinna taczka, ale przynajmniej komfortowa. W zafirze tylna kanapa to jak stołek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale do takiej xary to przepaść w zafirze, trzeszczy wszystko, ciaśniejsza, generalnie taka

> "taczka", xara też zadu nie urywa i to też taka rodzinna taczka, ale przynajmniej komfortowa.

> W zafirze tylna kanapa to jak stołek.

Nom, tylna kanapa to tragedia, podobnie jak w Corsie C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.