Skocz do zawartości

Prawo jazdy


teZeT

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się orientuje czy da się zatrzymać procedurę wyrabiania nowego prawa jazdy?

"Stare" odnalazło się po 20 dniach.

Nowego jeszcze nie dostałem - poprosiłem o wysyłkę na swój adres.

Dowodu osobistego nie da się "odwołać".

A jak prawko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś się orientuje czy da się zatrzymać procedurę wyrabiania nowego prawa jazdy?

> "Stare" odnalazło się po 20 dniach.

> Nowego jeszcze nie dostałem - poprosiłem o wysyłkę na swój adres.

> Dowodu osobistego nie da się "odwołać".

> A jak prawko?

Jak już procedura ruszyła i zapłaciłeś za prawko to po co odwoływać niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak już procedura ruszyła i zapłaciłeś za prawko to po co odwoływać

No właśnie. Będziesz miał dwa. Za granicę będziesz brał też stare na wypadek, jakby w jakimś niecywilizowanym kraju, jakiś nadgorliwy stróż prawa chciał Ci zabrać dokument.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gapowe się płaci;)

> ps

> ja zapłaciłem...

> dzisiaj mnie misiaki sciagnely suszarka w olkuszu...

> wiem, ze zawsze tam stoja;), a jednak zaplacilem...

> nie wiem dlaczego akurat przed nimi wzialem sie za wyprzedzanie tira;)

A co to ma pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie. Będziesz miał dwa. Za granicę będziesz brał też stare na wypadek, jakby w jakimś

> niecywilizowanym kraju, jakiś nadgorliwy stróż prawa chciał Ci zabrać dokument.

Mam nadzieję, że to przymrużenie oka było zamierzonym dodatkiem. Bo posiadanie dwóch tego typu dokumentów jest niezgodne z prawem i po otrzymaniu nowego należy oddać stare. nono.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam nadzieję, że to przymrużenie oka było zamierzonym dodatkiem. Bo posiadanie dwóch tego typu

> dokumentów jest niezgodne z prawem i po otrzymaniu nowego należy oddać stare.

A Tobie co się stało? Żona się obraziła, czy kolacji nie dojadł, a może wódka nie zmrożona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Że też cię zacytuję: A co to ma do pytania?

> Poza nabiciem posta oczywiście! Takie teksty syp sobie na HP

To tak jak Twoja odpowiedź na mojego teraz i jak ten pierwszy o łamaniu prawa. Spójrz najpierw na siebie jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To tak jak Twoja odpowiedź na mojego teraz i jak ten pierwszy o łamaniu prawa. Spójrz najpierw na

> siebie jak potrafisz.

Spojrzałem i:

1. Wciąłeś się jak..., bo nie pisałem do twojego posta

2. Ostrzeżenie o łamaniu prawa było jak najbardziej na miejscu, pod postem radzącym "zatrzymać sobie oba dokumenty"

EOT no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wydają innych praw jazdy niż terminowe. Max. 15 lat albo mniej (zaleznie od badań).

nie mieszaj terminowości wynikającej z badań lekarskich, ze zmianami jakie były wprowadzone w zeszłym roku!

Jeżeli lekarz orzeka brak przeciwwskazań do kierowania to badania nadal są bezterminowe, chyba że zajdzie zmiana w stanie zdrowia i ktoś delikwenta skieruje na badania.

Terminowy kartonik PJ wymienia się tak samo jak DO, czyli wniosek przed upływem ważności i nie trzeba robić żadnych badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie mieszaj terminowości wynikającej z badań lekarskich, ze zmianami jakie były wprowadzone w

> zeszłym roku!

> Jeżeli lekarz orzeka brak przeciwwskazań do kierowania to badania nadal są bezterminowe, chyba że

> zajdzie zmiana w stanie zdrowia i ktoś delikwenta skieruje na badania.

> Terminowy kartonik PJ wymienia się tak samo jak DO, czyli wniosek przed upływem ważności i nie

> trzeba robić żadnych badań.

Pytanie brzmi:

Czy termin tej wymiany "kartonika" jest to data wpisana jako "termin ważności dokumentu" czy też w tabelce jako "termin ważności uprawnień" ... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie brzmi:

> Czy termin tej wymiany "kartonika" jest to data wpisana jako "termin ważności dokumentu" czy też w

> tabelce jako "termin ważności uprawnień" ... ??

tego nie wiem, nie widziałem prawka wg nowej ustawy. Opierając się na wyjaśnieniach MSW jest to data ważności dokumentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie brzmi:

> Czy termin tej wymiany "kartonika" jest to data wpisana jako "termin ważności dokumentu" czy też w

> tabelce jako "termin ważności uprawnień" ... ??

Jest napisane :

Quote:

Data ważności prawa jazdy


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.