Skocz do zawartości

Kupujemy PORSZE ...


COffin

Rekomendowane odpowiedzi

> I panaceum na każdą awarię jest Quote:

> -coś nie grało z tym V12 i nawet nie wnikał co, tylko wymienił silnik

powiem Ci tak, znam wiele przypadkow, ze ludzie kupowali caly silnik, gdy cos niewielkiego padało w ich silniku - gdy naprawa tej części kosztowałaby tyle co caly silnik (1500zł) to woleli kupic caly z mniejszym przebiegiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo w ogłoszeniu Miruś napisał, że silnik do starego paździerza ma 80kkm?

Wystarczy, że stary silnik zaczyna palić olej i dymi na niebiesko. Rozbieranie i remontowanie V12 to dosyć czasochłknna i kosztowna zabawa, zdecydowanie taniej jest wymienić na inny. Silnik przyjechał na palecie, gotowy do montarzu, tylko zalać płyny i ewentualnie wymienić świece. JAk coś z silnikiem nie gra, to się go odsyła.

Możesz liczyć jak chcesz, utrzymanie takiego auta nie musi być kosmicznie drogie, choć oczywiście droższe niż kompakta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczy, że stary silnik zaczyna palić olej i dymi na niebiesko. Rozbieranie i remontowanie V12

> to dosyć czasochłknna i kosztowna zabawa, zdecydowanie taniej jest wymienić na inny.

To zależy, może to tylko uszczelniacze

> Silnik

> przyjechał na palecie, gotowy do montarzu, tylko zalać płyny i ewentualnie wymienić świece.

> JAk coś z silnikiem nie gra, to się go odsyła.

> Możesz liczyć jak chcesz, utrzymanie takiego auta nie musi być kosmicznie drogie, choć oczywiście

> droższe niż kompakta.

Odniosłem się do niezidentyfikowanej usterki/nieprawidłowości. Bez poprawnej weryfikacji wymiana silnika jest bez sensu. Np. sonda L padnie, silnik chodzi nierówno. Wymienisz silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> E38 wg wiki było produkowane do 2001 r., czyli najmłodsze auta mają naście lat.

> Skąd się więc biorą te używane silniki "cale z mniejszym przebiegiem"?

Z Niemiec, tam mało jeżdżą, bo nie mają gdzie. Drogi słabe, paliwo drogie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> E38 wg wiki było produkowane do 2001 r., czyli najmłodsze auta mają naście lat.

> Skąd się więc biorą te używane silniki "cale z mniejszym przebiegiem"?

Auto mojej żony po kilkunastu latach będzie miało 60-80kkm. Robi średnio 3,5-4kkm rocznie. 893goodvibes.gif

Ale fakt, że musiałbym miał kupować to nie wiem czy bym tak lekko uwierzył. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto mojej żony po kilkunastu latach będzie miało 60-80kkm. Robi średnio 3,5-4kkm rocznie.

> Ale fakt, że musiałbym miał kupować to nie wiem czy bym tak lekko uwierzył.

Kolego sympatyczny - auto premium (raczej nie do kręcenia się wokół komina), conajmniej kilkanaście lat i przez przypadek akurat to (dawca silnika) rozbite tak szczęśliwie, że silnik cały. Znasz może numery na najbliższego totka? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego sympatyczny - auto premium (raczej nie do kręcenia się wokół komina), conajmniej kilkanaście

> lat i przez przypadek akurat to (dawca silnika) rozbite tak szczęśliwie, że silnik cały. Znasz

> może numery na najbliższego totka?

Ja tak tylko w ramach ciekawostki, że zdarzają się okazje. zlosnik.gif

Co do aut premium, to mam też kolegę, który jeździ BMW750 5l. I w sumie też tylko do roboty jeździ. Kupił jako 2letnie z jakimś symbolicznym przebiegiem ok 30kkm. Tak więc za kilka lat jego betka też będzie miała przebieg jaki niektórzy robią w rok albo dwa.cfaniaczek.gif No i prawdopodobieństwo rozwalenia spore bo jeździ jak wariat. Ale fakt, z poprzedniej to nie wiem czy nawet tylne lampy obie po dzwonie zostały, nie mówiąc o silniku. biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zależy, może to tylko uszczelniacze

> Odniosłem się do niezidentyfikowanej usterki/nieprawidłowości. Bez poprawnej weryfikacji wymiana

> silnika jest bez sensu. Np. sonda L padnie, silnik chodzi nierówno. Wymienisz silnik?

Mocno przesadzasz. Awaria sondy to nie awaria wymagająca rozebrania silnika.

Dyskusja robi się bezsensowana jak cały ten temat.

Większość dużych silników w klasie premium z przebiegiem 400kkm i większym może być w świetnym stanie i jeszcze długo bezawarynie służyć (piszę o silniku, nie o osprzęcie typu sonda L).

Nie każdy chce jeździć małym pierdzikółkiem, sam wole duże sedany i niestety jak na razie wychodzi mi taniej kupowaniu używanych niż nowych o dwia segmenty mniejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I panaceum na każdą awarię jest Quote:

> -coś nie grało z tym V12 i nawet nie wnikał co, tylko wymienił silnik

nie no. ja rozumiem, że V12 do 7er to praktycznie na wagę sprzedają, bo mało kto chce tym jezdzic i ciężko się to czasem naprawia (bo szczyt prostoty to to nie jest z 3 kompami i 2 przepływkami, które w BMW są kapryśne). ale przełożenie takiego kloca to jednak nie jest wymiana bezpiecznika i na bank ktoś sprawdził co się dzieje zanim "wymienił silnik" (kolega doominik pewnie uprościł na potrzebę forum, a tu zaraz śledztwo i palenie czarownic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie no. ja rozumiem, że V12 do 7er to praktycznie na wagę sprzedają, bo mało kto chce tym jezdzic i

> ciężko się to czasem naprawia (bo szczyt prostoty to to nie jest z 3 kompami i 2 przepływkami,

> które w BMW są kapryśne). ale przełożenie takiego kloca to jednak nie jest wymiana

> bezpiecznika i na bank ktoś sprawdził co się dzieje zanim "wymienił silnik" (kolega doominik

> pewnie uprościł na potrzebę forum, a tu zaraz śledztwo i palenie czarownic).

Oczywiście, że uprościem. Nie wiem dokładnie co dolegało temu konkretnemu silnikowi (mogę się dowiedzieć, jak ktoś jest bardzo ciekawy), ale nie chodziło o osprzęt, tylko o sam silnik. Jak pisałem, prościej i taniej było wymienić silnik, niż remontować stary. Akurat te V12 można kupić tanio, bo mało tych aut jeszcze jeździ, trudno to sprzedać i większość sprowadzana jest jako skład części zamiennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.