Skocz do zawartości

Podatkowy problem po zakupie auta.


marew

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega kupil sprowadzone auto. Umowa spisana pomiedzy nim a Holendrem, z pominieciem handlarza. Kolega oplacil co trzeba w Urzedzie Celnym.

Chcial zaplacic podatek i tu zaczely sie schody. Urzednik dokladnie wypytywal skad auto,jak przyjechalo itp itd.

Na koniec stwierdzil, ze jesli zaplaci podatek to zostanie zgloszone oszustwo podatkowe.

O co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega kupil sprowadzone auto. Umowa spisana pomiedzy nim a Holendrem, z pominieciem handlarza.

> Kolega oplacil co trzeba w Urzedzie Celnym.

> Chcial zaplacic podatek i tu zaczely sie schody. Urzednik dokladnie wypytywal skad auto,jak

> przyjechalo itp itd.

> Na koniec stwierdzil, ze jesli zaplaci podatek to zostanie zgloszone oszustwo podatkowe.

> O co tu chodzi?

claps.gifclaps.gifclaps.gifclaps.gifclaps.gif Pogratuluj koledze głupoty i niech poczyta sobie nawet u mnie na blogu o umowie na niemca.

Podobno większość tak robi i to normalne (wg "Jayów"). Teraz dobrze jeszcze jakby się okazało że samochód "lewy", niektórzy chcą być bystrzejsi od innych to niech teraz ponoszą konsekwencje. Wcale mi go nie szkoda i nie uwierzę że nie wiedział...Bo fałszując umowy trzeba być leszczem nad leszcze by nie wiedzieć że podrabianie umów jest karalne. Pisałem już dawno, że idzie ku lepszemu i że takich przypadków co raz więcej. Super i brawo dla urzędasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki on chciał zapłacić podatek?

> PCC płaci się jak kupuje się autko w PL, jak kupił autko na terenie EU poza PL to składa VAT-24,

> płaci 160zł, dostaje VAT-25 i rejestruje.

> Pozdrawiam BAS

Przy VAT 24 pewnie wniknęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale w co?

> Wydaje mi się, że on chciał zapłacić PCC, wpisał że kupił od handlarza a na umowie jest "Niemiec".

> Pozdrawiam BAS

Ale to musiałby znać dokładne dane handlarza. Tak czy inaczej "chcieliście wydymać Freda...teraz Fred wydyma Was" hehe.gif Dokładnie taka sytuacja nastąpiła. Bo w momencie zakupu zaślepienie nie zna granic, i nikt nie zastanawia się a co będzie jak okaże się że kradzione, zezłomowane za granicą i podrobione papiery, zrobiony wałek z zastawem bankowym itd, a potem płacz, jacy to urzędnicy źli bo chcą go oskarżyć o przestępstwo podatkowe smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak wlasnie powiedzial urzednikowi,ze od handlarza

Myślę, że kolega powinien zmienić lekarza.

Jak już się wpakował w wałek, na którym sam nic nie zarobi a może stracić to niech konsekwentnie twierdzi, że kupił tak jak jest na papierze.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę, że kolega powinien zmienić lekarza.

> Jak już się wpakował w wałek, na którym sam nic nie zarobi a może stracić to niech konsekwentnie

> twierdzi, że kupił tak jak jest na papierze.

> Pozdrawiam BAS

Debilizm, bo inaczej nie można tego nazwać, najpierw zmowa z handlarzem, że będą kłamać i podrabiać podpisy, a potem sam się podpierniczył że kupił od handlusa. Takich rozumu nauczą tylko paragrafy...albo i to nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pogratuluj koledze głupoty i niech poczyta sobie nawet u mnie na blogu o umowie na niemca.

> Podobno większość tak robi i to normalne (wg "Jayów").

Ale jak widać sami by do tego nie doszli, a doszli tylko dlatego ze on powiedział ze kupil od handlarza a w papierach miał ze kupil od wlasciciela. Wiec gdyby trzymal się jednej wersji to by nie miał problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to musiałby znać dokładne dane handlarza. Tak czy inaczej "chcieliście wydymać Freda...teraz

> Fred wydyma Was" Dokładnie taka sytuacja nastąpiła. Bo w momencie zakupu zaślepienie nie zna

> granic, i nikt nie zastanawia się a co będzie jak okaże się że kradzione, zezłomowane za

> granicą i podrobione papiery, zrobiony wałek z zastawem bankowym itd, a potem płacz, jacy to

> urzędnicy źli bo chcą go oskarżyć o przestępstwo podatkowe

Nie chcial nikogo wydymac, po prostu nie znal sie. Wczoraj w celnym dowiedzial sie,ze moze miec klopot jak okaze sie, ze z autem cos nie gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jak widać sami by do tego nie doszli, a doszli tylko dlatego ze on powiedział ze kupil od

> handlarza a w papierach miał ze kupil od wlasciciela. Wiec gdyby trzymal się jednej wersji to

> by nie miał problemu.

Nawet o lawete go pytali i z jakiej miejscowosci handlarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet o lawete go pytali i z jakiej miejscowosci handlarz

Masakra.. i wsypal handlarza? Nie wiem na jakim etapie jest to wszystko "zanotowane" co mówił , ale ja bym się już tam nie pokazywał na jego miejscu. Sprawe można bardzo łatwo rozwiązać, ale pytanie wlasnie co oni tam na niego mają zanotowane niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masakra.. i wsypal handlarza? Nie wiem na jakim etapie jest to wszystko "zanotowane" co mówił , ale

> ja bym się już tam nie pokazywał na jego miejscu. Sprawe można bardzo łatwo rozwiązać, ale

> pytanie wlasnie co oni tam na niego mają zanotowane

Nie wiem co zanotowali,ale musi do nich wrocic, bo nie zaplacil Vat 24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> O co tu chodzi?

Kolega chyba był zbyt gadatliwy? Tam nikt o nic nie pyta. Opłacasz przelewem za wydanie zaświadczenia. Składasz wniosek w okienku gdzie siedzi miła Pani, która wie tylko co gdzie wklepać w komputer. Wracasz za 15 minut po odbiór.

Sam się wkopał i teraz nawet nie wiadomo jak bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak Go nigdzie nie odnotowali w US to jedyne rozwiązanie, na przypał

> "tak byłem NL upaliłem się i kupiłem to auto"

Ale o jakim PCC piszesz, weź no roztłumacz?Bo przypał to już zrobił jeden a Ty go pchasz na kolejny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokladnie tak. Jest jeszcze inny sposób, no ale publicznie nie mogę go napisac, bo Akuq czuwa

Mi nic do tego, ja po prostu jestem świadom jak wygląda rynek i cieszą mnie takie posty, bo każdy przyłapany co poniesie konsekwencje będzie miał jakąś nauczkę.

Spokojnie nie mam charakteru kamerkowców by to zgłaszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jak widać sami by do tego nie doszli, a doszli tylko dlatego ze on powiedział ze kupil od

> handlarza a w papierach miał ze kupil od wlasciciela. Wiec gdyby trzymal się jednej wersji to

> by nie miał problemu.

Ale UC bez problemu dochodzi...US akurat przy umowie na niemca to najłatwiejsza droga do przebycia. WK może zakwestionować rejestrację takiego pojazdu i znam takie przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chcial nikogo wydymac, po prostu nie znal sie. Wczoraj w celnym dowiedzial sie,ze moze miec

> klopot jak okaze sie, ze z autem cos nie gra

Nie znał się, że fałszuje umowę?Że podpisuje z kimś kogo nie ma, nie wiadomo czy żyje lub w ogóle istnieje?Co tu się znać?Dodawać do 10 też nie potrafi?We wsi też wszyscy na niego mają kredyty a on spłaca bo się nie zna?Weź nie żartuj sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo?

> Skoro się z kims dogadał w jakiejś sprawie (z handlarzem), to należy dotrzymywać ustaleń.

Co znaczy dogadał?Tak wygląda życie o którym nie raz pisałem. Jak nie zaliczają takich wpadek, to przy kontrolach krzyżowych wpadają bo klienci ich sypią. Ot spotkało się 2 fałszerzy i niestety jeden był bardziej głupszy niż cwańszy i wsypał drugiego i siebie. Zawsze próbowałeś pisać że tak się robi, że to czy tamto, a tak naprawdę niewiele wiesz o panujących przepisach, powielasz niektóre akcje co miały miejsce w okolicach 2000r a teraz są wykrywane bardzo szybko, jesteś taki bajkopisarz forumowy, a niektórzy biorą to za pewnik, skazując się właśnie na takie sytuacje jak ta w wątku.

Blade masz pojęcie o handlu samochodami, bo gdybyś miał, to byś wiedział, że każdy handlus prowadzący DG, nawet komis z kiepską opinią dba o to by jego kwity przed US się zgadzały, by nie władować się na minę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie znał się, że fałszuje umowę?Że podpisuje z kimś kogo nie ma, nie wiadomo czy żyje lub w ogóle

> istnieje?Co tu się znać?Dodawać do 10 też nie potrafi?We wsi też wszyscy na niego mają kredyty

> a on spłaca bo się nie zna?Weź nie żartuj sobie.

Przede wszystkim to ten co na tym chcial zarobic powinien dostac po tylku. Facet sie nie znal, zamotal i popelnil gafe, ale sie nie dziwie, ze zwyklych ludzi potrafi przerastac procedura rejestracji auta. Zamiast to ulatwic i byc frontem do obywatela to komplikuja, a cfaniaki ciagle walki robia oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jestem za, niech jedni i drudzy po dupie dostaną. Dla kilu stów takie kombinacje

Dla tego idioty co się wsypał to pewnie nawet żadne kilka stówek nie zostało, ot pojechał, napalił się na sztrucla, podpisał wszystko co mu podsunął handlusek i tyle. Parę stów to mogło zostać jedynie handluskowi, chociaż i to obecnie to skórka za wyprawkę nie warte bo kosztowałoby go to trochę czasu by przygotować, opłacić i pchnąć na legalu, a tak to się bujnie teraz. Przyjdzie mu urzędas zainteresowany niby samochodem, będzie ta sama sytuacja tylko że ten nie weźmie a spisze protokół i sprawę poda do prokuratury. Git ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jestem za, niech jedni i drudzy po dupie dostaną. Dla kilu stów takie kombinacje

Dlatego jak dzwonię o auto gdzie nie pisze wprost, że po opłatach i wystawia fakturę, to pytam czy umowa z Niemcem. Większość przeważnie wprost mówi, że tak, nawet nie wiedząc z kim rozmawiają. No to pytam dalej, czy może opłacić przynajmniej i wystawić fakturkę, to on że może, ale po co, a to mi drożej wyjdzie, a bo tu trzeba doliczyć. Ale większość koniec końców się zgadza i może sprawę załatwić pozytywnie.

Ale z drugiej strony, jak kupił ten z wątku już na Niemca, to wystarczyło się trzymać że u tego Niemca kupił i tyle. Jak ktoś tak kupuje, bo taniej mu wyjdzie, a potem nie potrafi sprawy doprowadzić do końca i sam na siebie donosi, to już moje pojęcie przechodzi confused.gif Albo taki rozgarnięty, albo taki uczciwy. I jedno, i drugie na zdrowie mu nie wyjdzie, a i handlarz może się na niego potem zdenerwować. Oni słabe nerwy mają grinser006.gif

I z trzeciej strony, to osobiście nie kupiłem i nie kupię na żadnego Niemca. Za bardzo lubię spać spokojnie. Zdarzyło się mi kiedyś odpuścić bardzo fajne auto, no dosłownie ideał, bo handlarz nawet umowy nie chciał spisać, tylko dawał Brief i kluczyki i "pana tu nie było". Handluje do dziś na allegro, tylko w międzyczasie zmienił konto, bo mu ktoś od oszustów nawsadzał, że zapłacił za brak OC karę i auta zarejestrować nie mógł. Teraz czasem pisze widzę, że auto opłacone, więc może nauczył się trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przede wszystkim to ten co na tym chcial zarobic powinien dostac po tylku. Facet sie nie znal,

> zamotal i popelnil gafe, ale sie nie dziwie, ze zwyklych ludzi potrafi przerastac procedura

> rejestracji auta. Zamiast to ulatwic i byc frontem do obywatela to komplikuja, a cfaniaki

> ciagle walki robia

Powinni dostać obaj i tyle w temacie. Nie wie jak kupić?Niech weźmie kogoś co się zna, w każdej wsi jest po paru handlarzy, wystarczy zapytać, wystarczy 1 zapytanie z domu w googla wklepać.

Ja nie znam się na prawie, mam sprawę-idę do prawnika, płacę 150 czy 200 i mam poradę, wiem co dalej. Ostatnio za napisanie pisma za granicą zapłaciłem 1500zł, mogłem oszczędzić i sam napisać po węgiersku, studiując wcześniej prawo tego kraju, ale skoro jest ktoś mądrzejszy ode mnie, to płacę i nie dyskutuję, licząc na porządną poradę z podstawami prawnymi. Jestem chory, nie wiem na co-idę do lekarza itd. Pisanie że się nie znał przy podpisywaniu umowy z kimś wirtualnym to słabe wytłumaczenie.

To o czym pisałeś zmienia się, ale powoli, wielkie molochy urzędowe potrzebują czasu na wdrożenie nowości, ale dobrze działają już bazy UFG, wałkowiczów na vacie nauczyły się urzędy przyszpilać, a od ok 2 lat baaaaardzo wzmożyło się właśnie walczenie z umowami na niemca, WK odmawiają rejestracji, UC prześwietlają przy akcyzie. Idzie ku lepszemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I z trzeciej strony, to osobiście nie kupiłem i nie kupię na żadnego Niemca. Za bardzo lubię spać

> spokojnie. Zdarzyło się mi kiedyś odpuścić bardzo fajne auto, no dosłownie ideał, bo handlarz

> nawet umowy nie chciał spisać, tylko dawał Brief i kluczyki i "pana tu nie było". Handluje do

> dziś na allegro, tylko w międzyczasie zmienił konto, bo mu ktoś od oszustów nawsadzał, że

> zapłacił za brak OC karę i auta zarejestrować nie mógł. Teraz czasem pisze widzę, że auto

> opłacone, więc może nauczył się trochę.

Wielu pcha na niemca mając DG założone, bo im szybciej bo nie trzeba jechać opłacać, czyli większy spokój, ale 1 słowem to debile, bo ten spokój jest bardzo pozorny i "do czasu" np do takiego klienta jak ten z wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wielu pcha na niemca mając DG założone, bo im szybciej bo nie trzeba jechać opłacać, czyli większy

> spokój, ale 1 słowem to debile, bo ten spokój jest bardzo pozorny i "do czasu" np do takiego

> klienta jak ten z wątku.

Ja to wszystko wiem, ale... lód jest śliski. Podobnie jak kiedyś jeden handlarz (kupował ode mnie) chciał, żeby mu wpisać na umowie cenę wyższą niż w rzeczywistości. Ja wiedziałem po co, ale pytam go: co ja z tego będę miał?, to jakoś zabrakło mu argumentów, a nawet na flaszkę dorzucić nie chciał, i zostało wpisane co do grosika jak zapłacił hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powinni dostać obaj i tyle w temacie. Nie wie jak kupić?Niech weźmie kogoś co się zna, w każdej wsi

> jest po paru handlarzy, wystarczy zapytać, wystarczy 1 zapytanie z domu w googla wklepać.

> Ja nie znam się na prawie, mam sprawę-idę do prawnika, płacę 150 czy 200 i mam poradę, wiem co

> dalej.

To co ma zalatwic szary Kowalski powinno byc jak najprostsze dla niego - chyba o to chodzi w przyznym panstwie, nie? Poki co czego by sie czlowiek nie dotknal, to najpierw trzeba 'doktorat' robic.

> To o czym pisałeś zmienia się, ale powoli, wielkie molochy urzędowe potrzebują czasu na wdrożenie

> nowości, ale dobrze działają już bazy UFG, wałkowiczów na vacie nauczyły się urzędy

> przyszpilać, a od ok 2 lat baaaaardzo wzmożyło się właśnie walczenie z umowami na niemca, WK

> odmawiają rejestracji, UC prześwietlają przy akcyzie. Idzie ku lepszemu.

I niech cfaniaczlow nie placacych podatkow ubijaja, tylko zeby uczciwym malym przedsiebiorcom klod pod nogi nie rzucali i z zalozenia jak zlodziei traktowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To co ma zalatwic szary Kowalski powinno byc jak najprostsze dla niego - chyba o to chodzi w

> przyznym panstwie, nie? Poki co czego by sie czlowiek nie dotknal, to najpierw trzeba

> 'doktorat' robic.

I tak i nie. Przecież tu tajemnej wiedzy nie trzeba. Podpisując umowę którą polak podsuwa z niemcem, a niemca nie ma, nigdy nie widzieliśmy itd to chyba samo się nasuwa że coś nie halo?A teraz jaki on biedny poszkodowany i nie wiedział.

> I niech cfaniaczlow nie placacych podatkow ubijaja, tylko zeby uczciwym malym przedsiebiorcom klod

> pod nogi nie rzucali i z zalozenia jak zlodziei traktowali.

Ale ubijają cwaniaczków i to dość ostro od jakiegoś czasu. Znam 3 sprawy handlarzy (wałkowiczów na sporą skalę), jednemu 13mln zł udowodnili, z 1 miejscowości 220 osób zeznaje jako świadkowie, koleś wyszedł z więzienia za poręczeniem i póki co od sprawy do sprawy się buja, prężny komis przepisany na kogoś tam świeci pustkami. A 15 lat temu koleś był panem na mieście, siłka, solarka, cabrio, obwieszony złotem, szastanie kasą wszędzie. Obecnie gołodupiec. Fakt że co się pobawił to jego, ale krótka to droga.

W dobie informatyzacji pewne sprawy są do wyklikania w 30 sek, 15 lat temu zajmowały kupę czasu, lub były nieosiągalne.

Teraz US potrafi do allegrowicza co handluje bez DG wysłać zapytanie o złożenie wyjaśnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.