Skocz do zawartości

Do kiedy butla jest ważna?


patre

Rekomendowane odpowiedzi

> Cześć

> Do butli Stako dostałem "Manufacture and test certificate lpg tank" na którym jest tylko rok

> produkcji 2014, ale bez miesiąca.

> Do kiedy ta butla ma legalizację?

na butli koło wielozaworu powinno być wybita data produkcji tzn miesiąc i rok produkcji wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć

> Do butli Stako dostałem "Manufacture and test certificate lpg tank" na którym jest tylko rok

> produkcji 2014, ale bez miesiąca.

> Do kiedy ta butla ma legalizację?

Powinieneś mieć jeszcze protokół TDT z badania i z decyzją. Tam są wymagane daty. Na poświadczeniu z GZWM mam to na drugiej stronie i na STAKO też chyba tak miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powinieneś mieć jeszcze protokół TDT z badania i z decyzją. Tam są wymagane daty. Na poświadczeniu

> z GZWM mam to na drugiej stronie i na STAKO też chyba tak miałem.

Okazało się, że nie otrzymałem tego dokumentu przy odbiorze samochodu z salonu.

Otrzymałem za to wczoraj mejla z serwisu, że "przed najbliższym okresowym przeglądem technicznym w Stacji Kontroli Pojazdów (rok po dacie pierwszej rejestracji) należy obowiązkowo dokonać legalizacji zbiornika gazu", więc zacząłem sprawdzać o czym piszą i odkryłem, że brakuje mi właśnie protokołu TDT.

I teraz już zupełnie nie ogarniam, że wydali mi samochód bez tego protokołu i tak sobie jeżdżę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jak zrobili homologację instalacji? Przecież tam trzeba wpisać nr protokołu i decyzji TDT.

Też mnie to zastanawia.

Treść mejla z salonu. Przyznam, że po zapoznaniu się z jego treścią zamurowało mnie. Czy ktoś mnie zrobił w balona?

Quote:

Szanowni Państwo

W związku z posiadaniem przez Państwa samochodu (...) wyposażonego w fabryczną instalacje LPG chciałbym poinformować, iż przed najbliższym okresowym przeglądem technicznym w Stacji Kontroli Pojazdów (rok po dacie pierwszej rejestracji) należy obowiązkowo dokonać legalizacji zbiornika gazu. Z uwagi jednak na fakt, iż są Państwo naszymi klientami wszelkie formalności załatwimy bezpłatnie w naszym serwisie. Wydanie niezbędnych dokumentów związane jest zleceniem tego specjalistycznej firmie wskazanej przez Transportowy Dozór Techniczny.

W związku z tym jedynymi możliwymi dniami wizyt w tej sprawie w naszym serwisie są czwartki tj. 18.12 i później od stycznia 2015 w godzinach 8.00-10.00.

Uprzejmie proszę o potwierdzenie mailowo bądź telefonicznie (bezpośrednio do mnie) dogodnego dla Państwa terminu i godziny. Przewidywany czas wizyty na serwisie - 1 godzina. Proszę o zabranie na czas wizyty książeczki serwisowej pojazdu.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też mnie to zastanawia.

> Treść mejla z salonu.

<ciach>

Oni Ci mówią: daliśmy ciała, wydaliśmy samochód bez papierów, które później zgubiliśmy, wyprostujemy sprawę robiąc ponowną legalizację zbiornika i będzie ok.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oni Ci mówią: daliśmy ciała, wydaliśmy samochód bez papierów, które później zgubiliśmy,

> wyprostujemy sprawę robiąc ponowną legalizację zbiornika i będzie ok.

> Pozdrawiam BAS

Niekoniecznie. Atest na zbiornik jest wymagany tylko w PL. Samochody z fabrycznym LPG sprzedawane w innych krajach nie mają obowiązku mieć takiego papierka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niekoniecznie. Atest na zbiornik jest wymagany tylko w PL. Samochody z fabrycznym LPG sprzedawane w

> innych krajach nie mają obowiązku mieć takiego papierka.

A ASO, które wydaje takich samochodów minimum kilka w miesiącu nie wie o tym?

Obstawia, że się zakałapućkali.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.