Skocz do zawartości

odprysk na szybie. POMOCY!


mariusz_ek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki odprysk na szybie. Niestety tak auto kupiłem i nawet nie wiem ile już on czasu jest.

Da się coś z tym zrobić? Zależy mi na tym bardzo, ponieważ szyba jest z ponad 30letniego BMW e24 (seria 6). Szyba jest oryginalna więc nie muszę wspominać, że wolałbym by taka pozostała.

To że sam odprysk można zalać żywicą to wiem. Tylko te cztery pęknięcia wokół...

Dzwoniłem do nordglassa ale oni tam nic nie wiedzą i są nastawieni chyba tylko na pozyskanie klienta. Nie chcę jechać do nich tylko po to by dowiedzieć się, że szyba się nie nadaje. Samochód jest w trakcie remontu.

bdfa1729d2bbc15cgen.jpg

195db293e0c61283gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zmniejsz zdjęcia bo się rozjeżdża forum.

2. Widzę, że jesteś z Legionowa więc podjedź w wolnym czasie do m. Mory pod Wawą do firmy AgaPol Klik naprawiają szyby, ceny mają jak na tą okolicę jedne z lepszych. Powinni pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak poszły pęknięcia, to nic nie zrobisz.

Jesteś w błędzie, teraz mają rozwiązania do takich napraw. Kiedyś odprysk uzupełniali żywicą a pęknięcia kawałeczek dalej nawiercali i wypełniali żeby nie szło dalej, teraz jak to robią nie wiem, ale mają w każdym bądź razie sposoby na zabezpieczenie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesteś w błędzie, teraz mają rozwiązania do takich napraw. Kiedyś odprysk uzupełniali żywicą a

> pęknięcia kawałeczek dalej nawiercali i wypełniali żeby nie szło dalej, teraz jak to robią nie

> wiem, ale mają w każdym bądź razie sposoby na zabezpieczenie tego.

Może są jakieś nowe technologię, ale jeszcze rok temu nikt nie chciał naprawiać, jeżeli "bycze oko" jest większe niż dwuzłotówka, a jeżeli poszły pęknięcia to już w ogóle. Oczywiście, zawsze się znajdzie jakis magik, który zrobi wszystko i "będzie pan zadowolony", ale czy da gwarancję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pęknięcia nawiercają na samych końcach żeby nie szło dalej a całość wypełniają żywicą, ślad będzie ale powinno działać.

Oczywiście nikt Ci nie da 100% gwarancji ale jeżeli chcesz zachować tę szybę to warto spróbować.

U mojego brata były 3 pęknięcia, robili tak jak napisałem wyżej i po jakimś czasie jedno z nich zaczęło pękać dalej, brat podjechał i nawiercili mu nowy otworek bo jak się okazało z tym pierwszym minimalnie nie trafili.

Szyba (ogrzewana) jeździła jeszcze kilka lat a potem auto się sprzedało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Zmniejsz zdjęcia bo się rozjeżdża forum.

> 2. Widzę, że jesteś z Legionowa więc podjedź w wolnym czasie do m. Mory pod Wawą do firmy AgaPol

> Klik naprawiają szyby, ceny mają jak na tą okolicę jedne z lepszych. Powinni pomóc.

Rozmawiałem z tą firmą dzisiaj. Stwierdzili, że naprawa takich odprysków jest możliwa, jednak "SZYBA PO TYLU LATACH JEST BARDZO KRUCHA(SŁOŃCE ,WILGOĆ MRÓZ, CHEMIA SAMOCHODOWA).

NA PEWNO PĘKNIE PODCZAS NAPRAWY DALEJ."

Nie bardzo chce mi się wierzyć, że szkło w ten sposób się starzeje no ale może może coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozmawiałem z tą firmą dzisiaj. Stwierdzili, że naprawa takich odprysków jest możliwa, jednak

> "SZYBA PO TYLU LATACH JEST BARDZO KRUCHA(SŁOŃCE ,WILGOĆ MRÓZ, CHEMIA SAMOCHODOWA).

> NA PEWNO PĘKNIE PODCZAS NAPRAWY DALEJ."

> Nie bardzo chce mi się wierzyć, że szkło w ten sposób się starzeje no ale może może coś w tym jest.

Myślę, że zabezpieczają się w razie niepowodzenia akcji. Na pewno jest szkło słabsze niż nowa, choćby ze względu na naprężenia i drgania przez tyle lat, ale nie dramatyzowałbym. wiele nie ryzykujesz a zyskać możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam pytanie w temacie, mam toyotę 2009 r., przednia szyba jest masakrycznie porysowana od skrobania (wschód Polski, zimy srogie) - dopiero po dłuższym czasie wpadłam na to, że przyda się rozmrażacz. a czy szanowni koledzy podpowiedzą mi, czy jest jakaś opcja wypolerowania wartwy szyby, w której są rysy? pod słońce - zwłaszcza zimą, gdy jest ono nisko - niewiele widać, tak jak i wieczorem, gdy rozmazują się światła pojazdów. proszę o podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam taki odprysk na szybie. Niestety tak auto kupiłem i nawet nie wiem ile już on czasu jest.

> Da się coś z tym zrobić? Zależy mi na tym bardzo, ponieważ szyba jest z ponad 30letniego BMW e24

> (seria 6). Szyba jest oryginalna więc nie muszę wspominać, że wolałbym by taka pozostała.

> To że sam odprysk można zalać żywicą to wiem. Tylko te cztery pęknięcia wokół...

> Dzwoniłem do nordglassa ale oni tam nic nie wiedzą i są nastawieni chyba tylko na pozyskanie

> klienta. Nie chcę jechać do nich tylko po to by dowiedzieć się, że szyba się nie nadaje.

> Samochód jest w trakcie remontu.

W sierpniu miałem podobne pęknięcie, rysa poszła na 1/3 szyby, więc została wymieniona. Tego nie naprawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to ja mam pytanie w temacie, mam toyotę 2009 r., przednia szyba jest masakrycznie porysowana od

> skrobania (wschód Polski, zimy srogie) - dopiero po dłuższym czasie wpadłam na to, że przyda

> się rozmrażacz. a czy szanowni koledzy podpowiedzą mi, czy jest jakaś opcja wypolerowania

> wartwy szyby, w której są rysy? pod słońce - zwłaszcza zimą, gdy jest ono nisko - niewiele

> widać, tak jak i wieczorem, gdy rozmazują się światła pojazdów. proszę o podpowiedzi

Fachowcy twierdzą że polerowanie szyby pogorszy widoczność o zmorku , w deszczu itd. - będą refleksy swietlne i inne cuda...

Dopytywalem o to, bo w aucie mojej kobiety jest ten sam problem... wiec lepiej szybe wymienić waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fachowcy twierdzą że polerowanie szyby pogorszy widoczność o zmorku , w deszczu itd. - będą

> refleksy swietlne i inne cuda...

> Dopytywalem o to, bo w aucie mojej kobiety jest ten sam problem... wiec lepiej szybe wymienić

Do zarysowań od drapaczki można się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fachowcy twierdzą że polerowanie szyby pogorszy widoczność o zmorku , w deszczu itd. - będą

> refleksy swietlne i inne cuda...

do dziś wypolerowałem ok 50 przednich szyb samochodowych- żadnych tego typu efektów zarówno ja jak i klienci nie zauważyli....

oprócz tego ze ok 90 % rys ze skrobaczki zniknęło- uprzedzam taka renowacja nie działa na odpryski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to ja mam pytanie w temacie, mam toyotę 2009 r., przednia szyba jest masakrycznie porysowana od

> skrobania (wschód Polski, zimy srogie) - dopiero po dłuższym czasie wpadłam na to, że przyda

> się rozmrażacz. a czy szanowni koledzy podpowiedzą mi, czy jest jakaś opcja wypolerowania

> wartwy szyby, w której są rysy? pod słońce - zwłaszcza zimą, gdy jest ono nisko - niewiele

> widać, tak jak i wieczorem, gdy rozmazują się światła pojazdów. proszę o podpowiedzi

bez problemu da się wypolerować - czas ok 4-5 godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może są jakieś nowe technologię, ale jeszcze rok temu nikt nie chciał naprawiać, jeżeli "bycze oko"

> jest większe niż dwuzłotówka, a jeżeli poszły pęknięcia to już w ogóle. Oczywiście, zawsze się

> znajdzie jakis magik, który zrobi wszystko i "będzie pan zadowolony", ale czy da gwarancję?

W zeszłym roku naprawiali koledze odprysk jak 5zł i z pęknięciami. Pęknięcia nawiercali i fakt, że zastrzegli,że bez gwarancji. Nic nie ryzykował, bo w razie cos i tak musiałby kupić nową szybę. ale udalo sie i prawie nie widać śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fachowcy twierdzą że polerowanie szyby pogorszy widoczność o zmorku , w deszczu itd. - będą

> refleksy swietlne i inne cuda...

> Dopytywalem o to, bo w aucie mojej kobiety jest ten sam problem... wiec lepiej szybe wymienić

dobrze wypolerowana nie powinna robić problemów,

ale włąśnie zostaje to słwoo dobrze...

bardzo pracochłonny proces

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do dziś wypolerowałem ok 50 przednich szyb samochodowych- żadnych tego typu efektów zarówno ja jak

> i klienci nie zauważyli....

> oprócz tego ze ok 90 % rys ze skrobaczki zniknęło- uprzedzam taka renowacja nie działa na odpryski

odprysków nie mam tylko sznity po skrobaniu frown.gif no więc czy ktoś poleci firmę, najlepiej Podlaskie, która zrobi to fachowo? i jak u was kosztowo to wychodzi? bardziej sie opłaca niż wymiana szyby, która mnie, mówiąc delikatnie, przeraża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobrze wypolerowana nie powinna robić problemów,

> ale włąśnie zostaje to słwoo dobrze...

> bardzo pracochłonny proces

Powiem tak- Najwiecej tu piszą osoby na ten temat które coś od kogoś usłyszały lub w stylu bo "znajomy szwagra wujka stryjka szłyszał ze sie komuś "soczewka" i zmaotowienie zrobiłło".

Takie urban legend pochodzą od warsztatów wymieniajacych szyby- chyba nie musze pisać dlaczego. posobnie jest z odpryskami - "Paaanie nie da się !! -pęknie - no właśnie aby kupić nową szybę. Po co ma się meczyć z polerowaniem praeie cały dzień jak w tym czasie z 5 szyb wymieni - i na robiocie i na szybie zarobi.

Jak pisałem wyzej - naprawdę nie wiem czym należłoby poleorwać ta szybe aby ją uszkodzić w taki sposób. Szyba to naprawdę twardy przeciwnik- dosłownie i w przenośni. ale nie wiem- może poleorwanie piaskiem przez godzinę hehe.gif

ja poleruje telnkiem ceru- jedynie co może isę nie udać to albo zbyt słabo wypolerowana szyba albo np jej pękniecie z powodu małej ilości wody użytej podcas polerowania i jej punktowego przegrzania (przypadek ekstemalny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odprysków nie mam tylko sznity po skrobaniu no więc czy ktoś poleci firmę, najlepiej Podlaskie,

> która zrobi to fachowo? i jak u was kosztowo to wychodzi? bardziej sie opłaca niż wymiana

> szyby, która mnie, mówiąc delikatnie, przeraża?

U mnie koszt wypolerowania takiej szyby to ok 200-250 pln w zalezności od jej stanu- pytaj w firmach detailingowych.

Koszt nowej oryginalnej szyby zapewne wyższy. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem po naprawie. Objeździłem kilku "fachowców" i nikt nie chciał się podjąć naprawy. Dopiero w nordglassie dostałem 50% szansy na uratowanie tego (drugie 50 na to że pęknie podczas naprawy) choć stwierdzili, że normalnie to takie szyby nadają się tylko do wymiany.

Po naprawie wygląda to nawet dobrze. Wiadomo, że nie liczyłem na cuda choć to można nazwać cudem heh

Nie dostałem jednak 100% gwarancji na to że szyba nie poleci dalej. Więc póki co założę tą i w międzyczasie poszukam jakiejś ori używki na zapas.

Tak to teraz wygląda:

6144e74bdb94d433gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam taki odprysk na szybie. Niestety tak auto kupiłem i nawet nie wiem ile już on czasu jest.

> Da się coś z tym zrobić? Zależy mi na tym bardzo, ponieważ szyba jest z ponad 30letniego BMW e24

> (seria 6). Szyba jest oryginalna więc nie muszę wspominać, że wolałbym by taka pozostała.

> To że sam odprysk można zalać żywicą to wiem. Tylko te cztery pęknięcia wokół...

> Dzwoniłem do nordglassa ale oni tam nic nie wiedzą i są nastawieni chyba tylko na pozyskanie

> klienta. Nie chcę jechać do nich tylko po to by dowiedzieć się, że szyba się nie nadaje.

> Samochód jest w trakcie remontu.

Jak nie idzie dalej... no ale w sumie nigdy nie wiadomo. W lanosie, na oryginalnej szybie czołowej mam trochę mniejszy odprysk z mini odgałęzieniami na boki i nie powiększa się od... 11 lat zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę, że nie powinni. W tej chwili jest to z zasadzie nie zauważalne i pod palcem w ogóle nie

> wyczuwalne. Wygląda po prostu trochę jak rozgnieciony robak

Byłoby kiepsko, gdyby pomimo naprawy zabrali dowód crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.