Skocz do zawartości

Jakim sposobem ładnie i równo obciąć dno butli ?


Radauskas

Rekomendowane odpowiedzi

> Chce ładnie obciąć dno z 11-to kilogramowej butli gazowej. Jaką metodą da się to zrobić ?

Taśmą klejącą oraz szlifierką kątową.

Obklejasz taśmą linie cięcia i jedziesz tarczą po linii.

Wcześniej butla musi być wywietrzona ii napełniona wodą lub azotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taśmą klejącą oraz szlifierką kątową.

> Obklejasz taśmą linie cięcia i jedziesz tarczą po linii.

tylko wcześniej wykręcić zawór i zalać wodą niech postoi bo efekty mogą być lepsze niż o północy w Sylwestra grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taśmą klejącą oraz szlifierką kątową.

> Obklejasz taśmą linie cięcia i jedziesz tarczą po linii.

> Wcześniej butla musi być wywietrzona ii napełniona wodą lub azotem.

dokładnie tak robiłem z butlami lpg samochodowymi zlosnik.gifok.gif

calkiem przyjemnie wyszło

288150132-2012-09-2311.48.16_resize.jpg

post-11721-14352527835442_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taśmą klejącą oraz szlifierką kątową.

Co do kątówki to OK - sam bym też jej użył.

Jeśli autor wątku chce mieć idealnie symetryczną/równoległą/prostopadłą linię na obwodzie butli, to wyznaczy ją z pomocą wstęgi/arkusza papieru (może być gazeta, cienka tapeta lub papier pakowy) i rysujemy linię markerem. Następnie cięcie, szlifowanie dla estetów grinser006.gif jakość wykonania to już zależy od umiejętności operatora biglaugh.gif

Co do obrabiarki - mało kto ma taki rozstaw szczęk w futerku - w końcu to już jest słuszne fi... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pojechać do przyjaznego wulkanizatora ze szlifierką. niech założy na maszynę i złapie tak jak felgę za dno, niech włączy obrót i przystawić szlifierkę. będzie piknie.

ew. jeśli tokarz nie będzie miał maszyny na tyle dużej, żeby zmieścić te 300mm nad suportem, to taki sam motyw. niech złapie w uchwyt, włączy napęd i przysawić szlifierkę biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do obrabiarki - mało kto ma taki rozstaw szczęk w futerku - w końcu to już jest słuszne fi...

a po co mu taki rozstaw?

Złapie za zawór, podeprze kłem w koniku i jazda wink.gif

Nie takie rzeczy się robiło zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to pojechać do przyjaznego wulkanizatora ze szlifierką. niech założy na maszynę i złapie tak jak

> felgę za dno, niech włączy obrót i przystawić szlifierkę. będzie piknie.

> ew. jeśli tokarz nie będzie miał maszyny na tyle dużej, żeby zmieścić te 300mm nad suportem, to

> taki sam motyw. niech złapie w uchwyt, włączy napęd i przysawić szlifierkę

bym to samo zrobił na równej powierzchni - szlifierka poziomo na czyms zamocowana i obracać butlę na podłodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej, no racja, nie pomyślałem, że przecież są śfagry ideia.gif

postawić na czymś równym, albo na sliskim i na kawałku tkaniny.

coś na podparcie kątówki odpowiedniej wysokości w zależności od tego, gdzie ma być cięcie. jeden kładzie i trzyma solidne fleksę, a drugi przystawia butlę do tarczy i obraca ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ej, no racja, nie pomyślałem, że przecież są śfagry

> postawić na czymś równym, albo na sliskim i na kawałku tkaniny.

> coś na podparcie kątówki odpowiedniej wysokości w zależności od tego, gdzie ma być cięcie. jeden

> kładzie i trzyma solidne fleksę, a drugi przystawia butlę do tarczy i obraca

do tego wystarczy zrobić ładnie rowek a potem można położyć butlę i dociąć tradycyjnie , jak oba ze sfagrem będziecie w mierę trzeźwi yikes.gif to wyjdzie elegancko bez poprawek ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale fajna zabawka. A mi zalega stara butla

> Tam środkiem zrobiłeś jakąś kratkę z dolotem powietrza, czy palenisko jest od spodu szczelne?

moje jest w miare szczelne ale tam zostają dziury od pływaka/zaworu wiec mozna sobie spokojnie "wyregulować" co akurat Tobie potrzeba- z doświadczenia - jeśli ma stać pod chmurką warto zostawić w najniższym punkcie dziurke na spływ deszczówki .. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie musi mocowac w imaku

W kwestii formalnej. O ile pamięć mnie nie myli, to imak służy do czegoś innego. Mianowicie, do mocowania narzędzia skrawającego, czyli tzw. noża wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chce ładnie obciąć dno z 11-to kilogramowej butli gazowej. Jaką metodą da się to zrobić ?

poszukaj na youtube kolesia o nazwie diresta - ma filmik w ktorym odcina ladnie i rowno beczke (co prawda drewniana) ale idee mozesz spokojnie zaadoptowac do swoich potrzeb.

podlinkowac nei moge bo mam blokade youtuba grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.