Skocz do zawartości

Renowacja felg


cypajak

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam felgi o prawie identycznym wzorku jak tu:

dsc07326.JPG

Rozmiar 15

Są poniklowane i zniszczone

Jak najtaniej je odnowić??

a) polerowanie aluminium - obawiam się, że efekt będzie krótkotrwały i bardzo pracochłonny

b) pomalować "guma w spray"

c) za profesjonalne pomalowanie lakierem u mnie na wsi z wcześniejszym piaskowaniem wołają 300zł

d) spróbować pomalować samodzielnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Posiadam felgi o prawie identycznym wzorku jak tu:

> Rozmiar 15

> Są poniklowane i zniszczone

> Jak najtaniej je odnowić??

> a) polerowanie aluminium - obawiam się, że efekt będzie krótkotrwały i bardzo pracochłonny

baaaaardzo dużo roboty - efekt do pierwszego deszczu

> b) pomalować "guma w spray"

> c) za profesjonalne pomalowanie lakierem u mnie na wsi z wcześniejszym piaskowaniem wołają 300zł

to nie jest drogo - a masz zupełnie nowe felgi

> d) spróbować pomalować samodzielnie

jeśli nie masz odpowiedniego sprzętu i warunków to efekt będzie średni, a to i tak kosztuje - tańsza może być opcja C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Posiadam felgi

> Są poniklowane i zniszczone

> Jak najtaniej je odnowić??

> a) polerowanie aluminium - obawiam się, że efekt będzie krótkotrwały i bardzo pracochłonny

Wypolerowane zabezpieczysz bezbarwnym i efekt będzie długotrwały grinser006.gif

> b) pomalować "guma w spray"

Pojęcia nie mam, o czym piszesz...

> c) za profesjonalne pomalowanie lakierem u mnie na wsi z wcześniejszym piaskowaniem wołają 300zł

Za jedną, czy za kpl? A w sąsiedniej wsi pytałeś? biglaugh.gif

> d) spróbować pomalować samodzielnie

Można. W razie niezadowalających efektów zawsze możesz je później oddać do zakładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ograniczają Cię środki możesz spróbować odnowić je sam - jest to jednak dość czasochłonne zajęcie i naprawdę trzeba poświęcić temu trochę czasu żeby wszystko wyszło jak należy

(Jest to zdecydowanie najtańsze rozwiązanie).

Najbezpieczniej oddać całość do specjalnego zakładu. Na pewno takie rozwiązanie będzie dużo trwalsze, a całą pracę wykonają za Ciebie specjaliści (cena 300zł za komplet wydaje się dość okazyjna).

Guma w Sprayu jest o tyle fajnym rozwiązaniem, że pozwala wrócić do poprzedniego koloru za pociągnięciem ręki. Jest to dość trwałe, ale przy przetarciu pozostaje pomalować całość od nowa (ogólnie całość wychodzi dość drogo).

Podsumowując: Najtańszy sposób - pomalować samemu. Najtrwalszy - Malowanie w profesjonalnym zakładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podłączę do wątku.

W felgach tego typu:

mak_invidia-ice-black.jpg

chciałbym odnowić tylko ten srebrny 'fejs', bo się łuszczy właśnie lakier bezbarwny, którym to jest pokryte. Tam gdzie czarne jest OK.

Ktoś wykonuje taką 'częściową' usługę? Nie chcę malować ponownie proszkowo całych felg w jeden kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja się podłączę do wątku.

> W felgach tego typu:

> chciałbym odnowić tylko ten srebrny 'fejs', bo się łuszczy właśnie lakier bezbarwny, którym to jest

> pokryte. Tam gdzie czarne jest OK.

> Ktoś wykonuje taką 'częściową' usługę? Nie chcę malować ponownie proszkowo całych felg w jeden

> kolor.

Proszkowo to calosc. Inaczej to zostaje lakiernik, ktory sie tego podejmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja się podłączę do wątku.

> W felgach tego typu:

> chciałbym odnowić tylko ten srebrny 'fejs', bo się łuszczy właśnie lakier bezbarwny, którym to jest

> pokryte. Tam gdzie czarne jest OK.

> Ktoś wykonuje taką 'częściową' usługę? Nie chcę malować ponownie proszkowo całych felg w jeden

> kolor.

Na TVN Turbo widziałem jak robili w programie Kup i zrób takie 2-kolorowe felgi.

Najpierw piaskowali, później proszkowo na czarny kolor całą felgę i tokarka CNC zdejmowali lakier z tej srebrnej części. Na koniec oczywiście bezbarwny.

Tu masz link do tej firmy jakiś tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> c) za profesjonalne pomalowanie lakierem u mnie na wsi z wcześniejszym piaskowaniem wołają 300zł

Daj namiar na ten zakład bo będę chyba miał ze 3 komplety do pomalowania na wiosnę.

Często bywam w tej wsi więc sobie podrzucę do pomalowania grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.