Skocz do zawartości

Kanał w garażu w bloku


teZeT

Rekomendowane odpowiedzi

> Weź i pomyśl że nie każdy musi brać kogoś by mu to zrobił. Masz jakies choćby najmniejsze pojęcie o

> cenach robocizny. ?

> Tak sie składa ze akurat ja mam. Właśnie skończyłem stan surowy 300 metrowego domu.

> Kanał w swoim obecnym garażu 20 lat temu robiłem sam. Jeśli ktoś ma czas i chęci to za 1000 zrobi

> Bez problemu.

A co ma piernik do wiatraka? Ekspertem jesteś bo stan surowy domu ukończyłeś? Tak jak pisałem wcześniej, co innego kopać dół w garażu bez podłogi, kopiesz w ziemi i to samemu można zrobić na upartego. A co innego ingerować w konstrukcję zbudowanego bloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weź i pomyśl że nie każdy musi brać kogoś by mu to zrobił. Masz jakies choćby najmniejsze pojęcie o

> cenach robocizny. ?

> Tak sie składa ze akurat ja mam. Właśnie skończyłem stan surowy 300 metrowego domu.

> Kanał w swoim obecnym garażu 20 lat temu robiłem sam. Jeśli ktoś ma czas i chęci to za 1000 zrobi

> Bez problemu.

Nie porownuj budowanego domu do juz istniejacego bloku to 1, a 2 nie wiemy nic o tym bloku, kto nim zarzadza itd.

Nawet gdyby udalo sie koledze dalej zabrnac z tematem to moze okazac sie, ze zarzadca postawi warunki, w ktorych okaze sie, ze sam tego wykonac nie moze.

Nadal twierdze, ze temat jest praktycznie nie do przeskoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W budynku wielorodzinnym innego jeszcze nie widziałem.

To mało widziałeś albo nie pamiętasz że garaż nie musi być w budynku. Przykład pierwszy z brzegu Zatoka czerwonych świń

W Konstancinie mój kumpel mial też garaż należący do spółdzielni ale stojący osobno w skupisku innych garaży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To mało widziałeś albo nie pamiętasz że garaż nie musi być w budynku. Przykład pierwszy z brzegu

> Zatoka czerwonych świń

> W Konstancinie mój kumpel mial też garaż należący do spółdzielni ale stojący osobno w skupisku

> innych garaży

Chodziło raczej o garaz na poziomie "0", pod mieszkaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie porownuj budowanego domu do juz istniejacego bloku to 1, a 2 nie wiemy nic o tym bloku,

Podaję wyliczenie , że za tysiaka da sie to samodzielnie zrobić. A może nie da sie wcale bo to zwykłe podziemne miejsce garażowe w nowym bloku.

Pomijam kwestie formalne ale to przy odrobinie dobrej woli dało by sie pewnie nagiąć. Nie mam zamiaru sie wiecej rozpisywac ale naginanie prawa to czasami niestety smutna konieczność i wiem to z własnego doświadczenia.

btw

Nie każdy musi do takich prac brać ekipę budowlaną. Ja akurat lubię takie rzeczy robić samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodziło raczej o garaz na poziomie "0", pod mieszkaniami.

Garaż czy wymalowane farbą i oznaczone miejsce postojowe w garażu wielostanowiskowym? To 2 różne sprawy.

Ja to zrozumiałem całkowicie odwrotnie. Może dlatego że wiecej mam znajomych z garażami wolno stojącymi w okolicach bloków.

W garażach a raczej ujmując sprawę dokładniej w miejscach postojowych pod mieszkaniami temat jest nie do ruszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podaję wyliczenie , że za tysiaka da sie to samodzielnie zrobić. A może nie da sie wcale bo to

> zwykłe podziemne miejsce garażowe w nowym bloku.

> Pomijam kwestie formalne ale to przy odrobinie dobrej woli dało by sie pewnie nagiąć. Nie mam

> zamiaru sie wiecej rozpisywac ale naginanie prawa to czasami niestety smutna konieczność i

> wiem to z własnego doświadczenia.

> btw

> Nie każdy musi do takich prac brać ekipę budowlaną. Ja akurat lubię takie rzeczy robić

> samodzielnie.

Wystarczy, ze kolega jako mieszkaniec bloku nie posiada sprzetu do kucia betonu, zakladajac brak mozliwosci darmowego pozyczenia, juz Twe obliczenia biora w leb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 10 tysiaków? Bogatemu wszystko wolno. Za taką kasę to zrobi to oficjalnie firma z oficjalnym

> projektem i glazurą w środku

> Samodzielnie wymuruje sie kanał zrobiony z bloczka fundamentowego za jakieś 1000 zł.

Jak tam jest np żelbetowa płyta fundamentowa grubości np 40-50 cm to 1000 zł nie starczy na sprzęt do przebicia się przez to. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze się coś naruszy, bo garaże podziemne w większości przypadków budowane są jak kesony (w

> przypadku dużych powierzchni budowane w sekcjach z hermetyczną dylatacją) - płyta spodnia jest

> zbrojona, więc wykonanie otworu w płycie = nie tylko wykucie betonu i wybranie ziemi, ale też

> wycięcie zbrojeń i rzeźba w "chudziaku", który jest chyba zawsze stosowany jako pierwsza

> warstwa stabilizująca podłoże. Możliwe, że mam dane nie do końca prawdziwe - po prostu w

> związku z usługami, które wykonuję widywałem jedynie takiej właśnie konstrukcji garaże

> podziemne.

Dane masz jak najbardziej prawdziwe zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Garaż czy wymalowane farbą i oznaczone miejsce postojowe w garażu wielostanowiskowym? To 2 różne

> sprawy.

> Ja to zrozumiałem całkowicie odwrotnie. Może dlatego że wiecej mam znajomych z garażami wolno

> stojącymi w okolicach bloków.

> W garażach a raczej ujmując sprawę dokładniej w miejscach postojowych pod mieszkaniami temat jest

> nie do ruszenia.

Napisal "w bloku", wiec wszyscy idziemy w ta strone.

Samo okreslenie czy miejsce postojowe czy garaz pod blokiem tez kazdy moze napisac inacze (mam kumpla majacego pod blokiem garaz z brama (brama dla jego boxu) i obok miejsce postojowe, na 1 mowi garaz, a na 2 miejsce postojowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A liczyłeś to choć? To ma być kanał dla TIRa? Zauważ że garaże w bloku nie są jakieś wielkie wiec

> i kanał będzie mały.

> Mój kanał ma mniej więcej długość Astry o ok metra szerokości.

> Potrzeba na to max w zalżności od wymiarów 400-450 bloczków X 22 bloczki na m2. Bloczek kosztuje

> od 1,7 zł

> Po tyle kupowałem latem bloczek B15

> Jasne. Z tym że wiele z tej logistyki można ogarnąć samemu. Wystarczy chcieć i umieć liczyć.

> Buduję dom wiec mam o tym jakieś pojęcie. Gdybym liczył plus minus to już dawno bym poszedł z

> torbami.

To napisz nam jeszcze jak przebijesz się przez płytę fundamentową... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczy, ze kolega jako mieszkaniec bloku nie posiada sprzetu do kucia betonu, zakladajac brak

> mozliwosci darmowego pozyczenia, juz Twe obliczenia biora w leb.

Szkoda że ów kolega ma tak wąskie grono znajomych...

Nie ma co sie wymieniać argumentami bo każdy z nas ma do tego inne podejście. Ty wiesz swoje, a ja swoje i niech tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To napisz nam jeszcze jak przebijesz się przez płytę fundamentową...

Dlaczego zakładasz że jest płyta?

Ja zakładam ze to garaż wolnostojący ze zwykłą wylewką , tak jak sie robiło za komuny.

Napisałem że w przypadku garażu podziemnego czy innego pod blokiem , temat kopania kanału jest do odpuszczenia.

W garazu budowanym poza blokiem jest realny do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Garaż czy wymalowane farbą i oznaczone miejsce postojowe w garażu wielostanowiskowym? To 2 różne

> sprawy.

> Ja to zrozumiałem całkowicie odwrotnie. Może dlatego że wiecej mam znajomych z garażami wolno

> stojącymi w okolicach bloków.

> W garażach a raczej ujmując sprawę dokładniej w miejscach postojowych pod mieszkaniami temat jest

> nie do ruszenia.

Jeśli jako "garaż w bloku" rozumiesz wolno stojący garaż w pobliżu tego bloku to Twoje wypowiedzi tutaj mają sens.

hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli jako "garaż w bloku" rozumiesz wolno stojący garaż w pobliżu tego bloku to Twoje wypowiedzi

> tutaj mają sens.

Dokładnie tak to rozumiem. ok.gif Inaczej nie widzę możliwości kopania kanału.

Mam garaż "w domu" ale oczywiście nie parkuję auta w salonie bo to garaż stojący obok połączony z "domem" wspólną ścianą i wejściem.

Ale w/g przepisów prawa jest w domu rozumianym jako budynek mieszkalny na który zostało wydane pozwolenie na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wystarczy zgoda zarządu, uchwała czy

> nawet zgoda KAŻDEGO właściciela lokalu w budynku.

> A jak zrobisz na dziko, to będziesz miał niezłą jazdę, jak się nadziejesz na jakieś instalacje

> idące pod posadzką.

Ano właśnie ok.gif Raczej bym ,nawet nie próbował czynić takich kroków ,chyba ,że bierzesz pod uwagę kary idące w tysiące zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kanał w swoim obecnym garażu 20 lat temu robiłem sam. Jeśli ktoś ma czas i chęci to za 1000 zrobi

> Bez problemu.

Za same deski do przykrycia kanału (4cm grube) zapłaciłem coś ok. 200pln!

Do tego (strzelam) 250-300 bloczków po ok. 2,50-2,70 to 700-800pln do tego cement, kątownik na ramę, a gdzie robocizna i transport...

1000pln na materiał nie wystarczy, jeśli chcesz fachowo i solidnie zrobić. Zakładając, że nie będzie podsiąkała woda i nie trzeba będzie profesjonalnego wyizolowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.