Skocz do zawartości

Złomowanie prawie samochodu


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Jest możliwe wyzłomowanie niekompletnego zarejestrowanego auta? A może nie auta a samej gołej karoserii - bez zespołu napędowego, układu kierowniczego, piast, hamulców, wnętrza, szyb...no sama goła blacha? Zaczynam myśleć o budowie szajowozu czy innego buggy na bazie 126p - ale nie chciałbym płacić OC za nieistniejącego malucha....da się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do uzgodnienia na miejscu, max 10zl za kazdy brakujacy kg

Dokładnie "max" jest tutaj słowem kluczowym.

cytując przepis:

W przypadku przyjmowania od właściciela niekompletnego pojazdu wycofanego z eksploatacji opłata, o której mowa w ust. 2, nie może przekraczać wysokości 10 zł za 1 kg brakującej masy pojazdu.

Nie może przekraczać 10zł. Czyli może wynieść 10zł, 9zł, 1zł , 20gr albo zero - za każdy brakujący kilogram.

Zatem zarówno z przepisów, z praktyki, a także biorąc to na zdrowy rozum, stacja demontażu byłaby głupia, gdyby nie przyjęła samej gołej, wypatroszonej (robota odwalona za nich) budy z numerami bez pobierania jakiejkolwiek opłaty.

Przecież to jest dla nich czysty zysk, taką budę mogą wysłać prosto do huty, jest to jakby nie patrzeć czysty surowiec.

Oczywiście zachłanność w pojedynczych przypadkach może spowodować że będą żądać opłaty - ale to do ustalenia.

Po fakcie, że do recyclingu został dostarczony pojazd niekompletny, zostaje ślad w papierach u złomiarza.

Także zaświadczenie ma to w treści - zdaje się. Ale to nie ma żadnego znaczenia.

Za to może mieć znaczenie poniższe:

Przedsiębiorca prowadzący stację demontażu jest obowiązany osiągać poziom odzysku

i recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji w wysokości odpowiednio 85% i 80%

masy pojazdów przyjętych do jego stacji demontażu rocznie

Dla pojazdów wyprodukowanych przed dniem l stycznia 1980 r. poziomy odzysku

i recyklingu, wynoszą odpowiednio 75% i 70%.

Czyli tym bardziej buda goła, jest dla takiej stacji demontazu zbawieniem, a nie ciężarem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę że w przypadku Grzańca i jego części 126p obędzie się bez dopłaty.

ok.gif Mam w okolicy przynajmniej 2 stacje wydające zaświadczenia o złomowaniu pojazdów - w wolnej chwili podjadę i dowiem się na miejscu. Wybiorę tańszą opcję ok.gifwink.gif

Grunt, że jest to możliwe i będzie można pozbyć się opłat ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam w okolicy przynajmniej 2 stacje wydające zaświadczenia o złomowaniu pojazdów - w wolnej

> chwili podjadę i dowiem się na miejscu. Wybiorę tańszą opcję

> Grunt, że jest to możliwe i będzie można pozbyć się opłat

stacje demontażu nie są prowadzone przez idiotów.

oni żyją też ze sprzedaży podzespołów i części. popyt na częsci do 126p raczej już jest znikomy.

oddawałem w listopadzie corsę na złomowanie, kompletną, to jeszcze marudzili że 3drzwiowa i że mało elementów na graty będzie tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> stacje demontażu nie są prowadzone przez idiotów.

> oni żyją też ze sprzedaży podzespołów i części. popyt na częsci do 126p raczej już jest znikomy.

> oddawałem w listopadzie corsę na złomowanie, kompletną, to jeszcze marudzili że 3drzwiowa i że mało

> elementów na graty będzie

OK, ale generalnie widzę, że jest to możliwe, aby oddać niekompletne auto, nawet jak przyjdzie dopłacić jakieś $$. Gorzej by było, gdyby ustawowo jakieś elementy typu napęd czy zawieszenie wymagane. Jak pisałem - zrobię wywiad, gdzie bedzie najtaniej. Jak mi przyjdzie zawieźć żelazo choćby i do W-wy, to też nie będę miał kłopotu wink.gif

EDIT - póki co przeglądam plany i ogłoszenia w poszukiwaniu dawcy. Idzie kupić nawet dawcę bez papierów, choć są obecnie daleko i w opłakanym stanie, ale to akurat kwestia poszukania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK, ale generalnie widzę, że jest to możliwe, aby oddać niekompletne auto, nawet jak przyjdzie

> dopłacić jakieś $$. Gorzej by było, gdyby ustawowo jakieś elementy typu napęd czy zawieszenie

> wymagane. Jak pisałem - zrobię wywiad, gdzie bedzie najtaniej. Jak mi przyjdzie zawieźć żelazo

> choćby i do W-wy, to też nie będę miał kłopotu

> EDIT - póki co przeglądam plany i ogłoszenia w poszukiwaniu dawcy. Idzie kupić nawet dawcę bez

> papierów, choć są obecnie daleko i w opłakanym stanie, ale to akurat kwestia poszukania.

jakbyś miał coś na oku z okolic lublina białej podl to wal, bo jeszcze przez jakiś czas będę na pusto latał w stronę płocka, łomianek to mogę ci przytargać.

sam się kiedyś interesowałem szayowozem, ale nigdy nie znalazłem na to czasu... może z moimi asystentami coś zbudujemy jak trochę podrosną grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.