Skocz do zawartości

Fotelik z przodu


Jerzy

Rekomendowane odpowiedzi

> A jesli technika zawiedzie i mimo ze myślisz ze poducha jest nieaktywna to ta na przekor tobie

> wystrzeli?

To był właśnie powód dla którego nie można było wozić z przodu, ja bym z techniką nie przesadzał, skoro wyłączona to wyłączona.

> Nie lepiej po prostu

> wlaczyc rozsądek i wozić malca z tylu.? Tam jest bezpieczniej niż z przodu...

I tu się nie zgadzam, bo wg mnie przy przewożeniu z tyłu spada bezpieczeństwo czynne, bo kierowca (rodzic, który jedzie sam z dzieckiem) musi się odwracać, zabawiać, podawać zabawki, jedzenie... w efekcie auto pokonuje spore dystanse bez nadzoru... no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła mi do głowy jedna rzecz.

Czy ma ktoś może Focusa II i oryginalną instrukcję obsługi? Pytam, bo to bliźniaczy samochód z V50 i może przewożenie dziecka z przodu jest tylko zależne od polityki danego koncernu...(?)

Jeśli ktoś ma to proszę o info co tam jest napisane w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra, Panowie, to rozwińmy temat, by wyjaśnić sprawę finalnie, a być może i po to, by uniknąć

> tragedii.

> Jednym z moich motoryzacyjnych marzeń jest, żeby mój 2latek mógł jeździć z przodu, ale instrukcja

> mojego Volvo tego zabrania - napisane jest, że aktywna poduszka wyklucza przewożenie dziecka z

> przodu (nie jest co prawda napisane w jakim kierunku, na foto jest fotelik umieszczony tyłem).

> Dodam, że nie mam możliwości jej wyłączenia.

Szwedzi zalecaja, zeby male dzieci wozic tylko tylem do kierunku jazdy, bo tak jest dla nich bezpieczniej

Wiec nie dziwne, ze w instrukcji od Volvo nie znajdziesz propozycji przewozenia dziecka przodem do kierunku jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyszła mi do głowy jedna rzecz.

> Czy ma ktoś może Focusa II i oryginalną instrukcję obsługi? Pytam, bo to bliźniaczy samochód z V50

> i może przewożenie dziecka z przodu jest tylko zależne od polityki danego koncernu...(?)

> Jeśli ktoś ma to proszę o info co tam jest napisane w tej kwestii.

a co w nim bliźniaczego ? płyta podłogowa, piasty kół, el zawieszenia ?

i jaki to ma wpływ na bezpieczeństwo ?

wystarczy że ma poduchę o innych wymiarach czy nieco wyżej/niżej i już wszystko się zmienia hmm.gif

w c-max'ie (to też jakiś tam kuzyn focusa i volvo) można wozić dzieciaka z przodu, ale nie jest zalecane

(o ile dobrze pamiętam, bo nie mam instrukcji pod ręką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyszła mi do głowy jedna rzecz.

> Czy ma ktoś może Focusa II i oryginalną instrukcję obsługi? Pytam, bo to bliźniaczy samochód z V50

> i może przewożenie dziecka z przodu jest tylko zależne od polityki danego koncernu...(?)

w focusie jest obrazek, na ktorym dziecko jest przewozone przodem do kierunku jazdy

obrazek jest przekreslony, znaczy sie, ze tak nie mozna

u mnie poduszki nie da sie wylaczyc, wiec nie wiem co jest narysowane w focusach, w ktorych sie da zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w focusie jest obrazek, na ktorym dziecko jest przewozone przodem do kierunku jazdy

> obrazek jest przekreslony, znaczy sie, ze tak nie mozna

> u mnie poduszki nie da sie wylaczyc, wiec nie wiem co jest narysowane w focusach, w ktorych sie da

przodem czy tyłem ? takie coś ?

20140128,01,Dziecko-w-Fordzie-Focus.jpg

pewnie jest taka sama, z dopiskiem on ?

20140120,01,Dziecko-w-Citroenie-DS3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiec nie dziwne, ze w instrukcji od Volvo nie znajdziesz propozycji przewozenia dziecka przodem do

> kierunku jazdy

Nie znajdę przodem, tyłem, bokiem, bo nie ma możliwości wyłączenia poduszki. Zastanawiam się jak to wygląda w Fordzie - i nie chodzi o naklejki tylko o zapis w instrukcji - Focus mk2 i brak możliwości dezaktywacji airbag'a - co z przewożeniem dziecka z przodu? Czy można przewozić przodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie znajdę przodem, tyłem, bokiem, bo nie ma możliwości wyłączenia poduszki. Zastanawiam się jak to

> wygląda w Fordzie - i nie chodzi o naklejki tylko o zapis w instrukcji - Focus mk2 i brak

> możliwości dezaktywacji airbag'a - co z przewożeniem dziecka z przodu? Czy można przewozić

> przodem?

do poczytania

http://www.ford.pl/Serwis/Instrukcje_obslugi/Wyszukiwarka

o przednim z włączoną poduszką masz dopuszczone od 18kg czyli przodem do kierunku jazdy

z uwagą

Quote:

UF¹ Miejsce nadaje się do stosowania uniwersalnych kategorii zabezpieczeń montowanych

przodem do kierunku jazdy zatwierdzonych dla danej grupy wagowej. Jednak zalecamy przewożenie

dzieci w zatwierdzonych w danym kraju zabezpieczeniach, montowanych na tylnym siedzeniu.


i jeszcze

Quote:

Wskazówka: Montując fotelik dziecięcy na

przednim siedzeniu, zawsze odsuwaj przednie

siedzenie pasażera maksymalnie do tyłu.


i z tego co tu już było dyskutowane to jest to standard w większości aut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie znajdę przodem, tyłem, bokiem, bo nie ma możliwości wyłączenia poduszki.

> Zastanawiam się jak to

> wygląda w Fordzie - i nie chodzi o naklejki tylko o zapis w instrukcji - Focus mk2 i brak

> możliwości dezaktywacji airbag'a - co z przewożeniem dziecka z przodu? Czy można przewozić

> przodem?

http://www.ford.pl/Serwis/Instrukcje_obslugi/Archiwum/Instrukcje_Obslugi_starsze

Code:



http://www.ford.pl/cs/BlobServer?blobtable=MungoBlobs&blobcol=urldata&blobheadervalue1=attachment%3Bfilename%3D"3505pl08_2004.pdf"&blobheadervalue2=abinary%3Bcharset%3DUTF-8&blobheadername1=Content-Disposition&blobheadername2=MDT-Type&blobheader=application%2Fpdf&blobwhere=1214461277541&blobkey=id


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak to wyglada w focusie II

Ale o czym ta dyskusja?

Żadna naklejka ani instrukcja obsługi nie zmieni prawa. Policjant czy prokurator (w razie wypadku z ofiarami) nie będzie rozliczał z zapisów w instrukcji jeżeli zapisy prawa są bardziej rygorystyczne. A w KD stoi wyraźnie:

Art. 45. 1. Zabrania się:

[...]

4) przewożenia w foteliku ochronnym dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego wyposażonego w poduszkę powietrzną dla pasażera;

Nie ważne, czy poduszka jest aktywna. Jest na wyposażeniu - to nie można tyłem do kierunku jazdy.

Jak samochód jest wyposażony w pasy, to jest w nie wyposażony niezależnie od tego, czy są zapięte, czy nie. Tak samo z poduszką - auto jest wyposażone (jak jest) niezależnie od tego, czy jest ona aktywna, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Art. 45. 1. Zabrania się:

Aktualnie ten punkt brzmi tak:

Quote:

Po zmianie:

Art. 45.

2. Kierującemu pojazdem zabrania się:

(...)

4. przewożenia w foteliku bezpieczeństwa dla dziecka lub innym urządzeniu przytrzymującym dla dzieci dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego wyposażonego w aktywną poduszkę powietrzną dla pasażera;


Dodano słowo "aktywną", czyli można zgodnie z prawem wyłączyć poduszkę i posadzić dziecko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aktualnie ten punkt brzmi tak:

> Quote:

> Po zmianie:

> Art. 45.

> 2. Kierującemu pojazdem zabrania się:

> (...)

> 4. przewożenia w foteliku bezpieczeństwa dla dziecka lub innym urządzeniu przytrzymującym dla

> dzieci dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego

> wyposażonego w aktywną poduszkę powietrzną dla pasażera;

> Dodano słowo "aktywną", czyli można zgodnie z prawem wyłączyć poduszkę i posadzić dziecko.

A źródło?

Ja cytowałem ze strony rządowego internetowego systemu aktów prawnych

Opracowano na podstawie: t.j. Dz. U. z 2012 r. poz. 1137, 1448, z 2013 r. poz. 700, 991, 1446, 1611, z 2014 r. poz. 312, 486, 529, 768, 822, 970.

Jaka późniejsza pozycja zmienia KD do brzmienia, które cytujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale o czym ta dyskusja?

> Żadna naklejka ani instrukcja obsługi nie zmieni prawa.

Jakbys przeczytał to byś wiedział.

prawo zostawiliśmy na boku i rozmawiamy o zdrowym rozsądku - czy przewozić dziecko z przodu przodem do kierunku jazdy przy aktywnej poduszce. Różne jest podejście w zależności od marki auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.