Skocz do zawartości

Obróbka CNC.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

> kolega BeeMWe , tylko pisz na PW bo raczej rzadko obecny jest

blush.gif szukam szukam i nie umiem znajść frown.gif

Aż mnie nosi... nosz kurde obdzwoniłem pół świata dzisiaj - niby tak aleee... przyjdx pan w czerwcu, albo e za małe... nosz kurtka jego mama plamiasta angryfire.gif

Wiem, jestem raptusem. ale potrzebuje tego teraz, natychmiast i nie za 2 miesiące, nie potrzebuję wymądrzania się sciana.gif

Potrzebuję zlecić, zapłacić i odebrać. A gdyby jeszcze był to fachowiec który powie - tu a tu błąd konstrukcyjny, lepiej zrobić tak a tak - marzenie.

Co oni wszyscy na wyspy wyjechali czy jak? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie, nie na wyspy, poprostu poszli na emerytury, a mlodych brak

> P.S. sprawdź PW

ok.gif

Szukałem nawet po śladach zakupów takich mniejszych tokareczek - skoro ktoś kupił i wystawił opinię, to pewnie chętnie przyjmie zlecenie ale co Ty, zapomnij sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poszli na emerytury, a mlodych brak

Miałem "przyjemność" obcować z młodym: lokalnie porozwieszał ogłoszenia typu USŁUGI TOCZENIE CNC. Uomatko spineyes.gifjak nie brak oprzyrządowania (wytaczak), to inne przeszkody... pad.gif finalnie temat ogarnął gość z ponad czterdziestoletnim doświadczeniem w branży, na obrabiarce konwencjonalnej - oby żył wiecznie waytogo.gifblagam.gifblagam.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukałem nawet po śladach zakupów takich mniejszych tokareczek - skoro ktoś kupił i wystawił

> opinię, to pewnie chętnie przyjmie zlecenie ale co Ty, zapomnij

daj na pw o co kaman i ten malunek tesh podeślij, na pewno obejrzymy i doradzimy, będziem paczać czy i na kiedy damy radę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem "przyjemność" obcować z młodym: lokalnie porozwieszał ogłoszenia typu USŁUGI TOCZENIE CNC.

> Uomatko jak nie brak oprzyrządowania (wytaczak), to inne przeszkody... finalnie temat

A czy ty myślisz że taki "wytaczak" plus noze do niego to koszt 50 zł ?? Wielu zapewne nie ma czegoś takiego bo i po co ??? Nie każdy musi mieć wszystko a że w twojej okolicy nie bylo takiego to co poradzić ?? Ja też ostatnio mialem do przefrezowania płytke i był problem a byli to starzy doświadczeni tokarze itp. i tak jak uważam wieloletnie doświadczenie nie ma nic do rzeczy smirk.gif

> ogarnął gość z ponad czterdziestoletnim doświadczeniem w branży, na obrabiarce konwencjonalnej

> - oby żył wiecznie

Tia... niech żyje racja. Odpowiem Tobie czemu nie ma młodych a jak są to nie chcą się bawić w takie rzeczy. Koszt nowej obrabiarki to setki tys. zł dobre uzbrojenie kolejne pare dziesiat. Jak ktoś się porywa na takie inwestycje to z góry skreśla pewną grupę klientów w tym takich jak ty wink.gif Dziwne żeby przezbrajać maszyne przez 2 godziny przeprowadzic obrobkę w kolejna godzinę i ścisnac za robote 30 zł, jak by krzykneli 300 to byś zrobił tylko wielkie oczy i podziekowal wink.gif

Nie żebym coś miał do Ciebie tylko tak to w rzeczywistości wgląda oslabiony.gif jest sobie jakis starszy pan który wykupił "swoją" tokareczkę z zakąłdu z którego odchodził i sobie dorabia, z takim na pewno sie dogadasz ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy ty myślisz że taki "wytaczak" plus noze do niego to koszt 50 zł ?? Wielu zapewne nie ma

> czegoś takiego bo i po co ???

No właśnie nie miał, a zanim zdążył (właściwie nie zdążył) użyć, to mu go zmiennik zniszczył... pad.gif

> i tak jak uważam wieloletnie doświadczenie nie ma nic do

> rzeczy

Pewnie, najlepiej dać coś do zrobienia świeżakowi prosto po szkole... zrobi duże oczy icon_eek.gifyikes.gifboje_sie.gif i koniec roboty grinser006.gif bo się będzie uczył na Twoim materiale.

> Koszt nowej obrabiarki to setki tys. zł dobre uzbrojenie kolejne pare dziesiat.

A czy to musi być prywatna maszyna? Ten akurat przypadek dotyczył "pracy po godzinach".

Skoro facet rozkleja ogłoszenia, a następnie zwykłe nacięcie gwintu wewnętrznego w rurce go przerasta, to wybacz, ale nie mogę go polecić, bo to jest dziecinada.

> jest sobie jakis starszy pan

> który wykupił "swoją" tokareczkę z zakąłdu z którego odchodził i sobie dorabia, z takim na

> pewno sie dogadasz

I o to chodzi: nie dostaję orgazmu na widok maszyny CNC, nie muszę mieć certyfikatu NASA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mamy, znamy kogoś z tokarką i/lub frezarką CNC? mam do wykonania 3 elementy...

Próbowałeś w jakiejś szkole?

U mnie w technikum były warsztaty z każdym prawie możliwym sprzętem (od kuźni, przez stolarnię, spawalnię, tokarki, frezarki, itd), a i wykładowcy z chęcią czekali na jakąś prywatę, żeby tylko zrobić coś innego niż zwykłą pokazówkę dla niepokornych panów z zawodówki bądź technikum.

Mogę polecić swoją starą szkołę ZS Michała Konrskiego na Okopowej. Może w tą stronę uderzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Próbowałeś w jakiejś szkole?

> U mnie w technikum były warsztaty z każdym prawie możliwym sprzętem (od kuźni, przez stolarnię,

> spawalnię, tokarki, frezarki, itd), a i wykładowcy z chęcią czekali na jakąś prywatę, żeby

> tylko zrobić coś innego niż zwykłą pokazówkę dla niepokornych panów z zawodówki bądź

> technikum.

> Mogę polecić swoją starą szkołę ZS Michała Konrskiego na Okopowej. Może w tą stronę uderzyć?

Bardzo dobry pomysł ok.gif dzięki smile.gif

Masz jakiś fajny kontakt, do którego można by uderzyć czy lecieć oficjalnie przez sekretariat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo dobry pomysł dzięki

> Masz jakiś fajny kontakt, do którego można by uderzyć czy lecieć oficjalnie przez sekretariat?

Czekaj, bo chyba się pośpieszyłem... Wlazłem na ich strone i nie ma nawet słowa o warsztatach jakie mieli... frown.gif Zrobili za to jakieś kierunki gastronomiczne sick.gif Kurde, a takie zaplecze mieli... buu.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czekaj, bo chyba się pośpieszyłem... Wlazłem na ich strone i nie ma nawet słowa o warsztatach jakie

> mieli... Zrobili za to jakieś kierunki gastronomiczne Kurde, a takie zaplecze mieli...

no właśnie szukałem niewiem.gif ale widziałem samo jedzenie więc zapytałem...

Nawet nie wiesz jak mnei wnerwia to, ze z Polski robi się kraj usługodawców - kelner, audytor, informatyk za 30% pensji, pomoc domowa i pielęgniarka na wynos.

wrrrr....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie szukałem ale widziałem samo jedzenie więc zapytałem...

> Nawet nie wiesz jak mnei wnerwia to, ze z Polski robi się kraj usługodawców - kelner, audytor,

> informatyk za 30% pensji, pomoc domowa i pielęgniarka na wynos.

> wrrrr....

Też mnie to wnerwia...

Pracuje obok ruin VISu... Przejeżdżam obok codziennie i patrze na to co zrobili..

A jeszcze w czasach technikum miałem tam praktyki. Działałem na tokarkach, trochę na montowni, parę suwmiarek wyszło z moich łapek. Teraz wszystko zburzone. sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za duzi i za drodzy

> potrzebuję kolegę co po godzinach opędzluje temat

w uomiankach na armii poznań masz tadzia koło sklepu. pospawał mi tłumik spawarką transformatorową to i wytoczy Ci co trzeba w garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w uomiankach na armii poznań masz tadzia koło sklepu. pospawał mi tłumik spawarką transformatorową

> to i wytoczy Ci co trzeba w garażu

tokarzy jest jak mrówków smile.gif

nie chce toczyć, chce wyciąć, hurtowo mocowań w różnych kształtach z 2mm blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero dziś zqumałem że podany w profilu adres mailowy to w zasadzie nie używana skrzynka.

Jutro pogadam z głownym technologiem, dam znać jak się chłop wypowie. Byłoby fajnie jakbyś do szkicu dorobił jakiś jeszcze rzut albo 3D zlosnik.gif

Ile tego ma być sztuk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy ty myślisz że taki "wytaczak" plus noze do niego to koszt 50 zł ?? Wielu zapewne nie ma

> czegoś takiego bo i po co ??? Nie każdy musi mieć wszystko a że w twojej okolicy nie bylo

> takiego to co poradzić ?? Ja też ostatnio mialem do przefrezowania płytke i był problem a byli

> to starzy doświadczeni tokarze itp. i tak jak uważam wieloletnie doświadczenie nie ma nic do

> rzeczy

> Tia... niech żyje racja. Odpowiem Tobie czemu nie ma młodych a jak są to nie chcą się bawić w

> takie rzeczy. Koszt nowej obrabiarki to setki tys. zł dobre uzbrojenie kolejne pare dziesiat.

> Jak ktoś się porywa na takie inwestycje to z góry skreśla pewną grupę klientów w tym takich

> jak ty Dziwne żeby przezbrajać maszyne przez 2 godziny przeprowadzic obrobkę w kolejna

> godzinę i ścisnac za robote 30 zł, jak by krzykneli 300 to byś zrobił tylko wielkie oczy i

> podziekowal

> Nie żebym coś miał do Ciebie tylko tak to w rzeczywistości wgląda jest sobie jakis starszy pan

> który wykupił "swoją" tokareczkę z zakąłdu z którego odchodził i sobie dorabia, z takim na

> pewno sie dogadasz

no zwłaszcza stary, wyruchany tur tyle kosztuje. No i pytanie z czego on to chciał wyturlać. Zwykłe ST3 czy może coś lepsiejszego, choć o NC czy NZ raczej nie podejrzewam ok.gif

Jeśli z bele czego to żywotność płytek do wykonania jednej sztuki nie ucierpi ok.gif

Na jakimś Haasie albo innym WHD jak zapewne wiesz najszczęściej nie robi się drobnicy w ilości 1 szt. bo nikomu to się nie opłaca. ok.gif Więc sądzę, że Ghandi nie bardzo wiedział czego chce, a że CNC ostatnio modnym określenie jest to se chłopok wsiał cnc i już. Nie oznacza to, że niezbędne jest centrum.

Wiele zakładów w PL używa konwencjonalnych obrabiarek sterowanych manualnie i naprawdę robią cuda na kiju tyle, że a do tych urządzeń zwyczajnie zaczyna brakować ludzi na rynku... nie każdy fachowiec ogarnia temat. NIe każdemu też się chce...

btw: działasz w temacie obróbki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.