Skocz do zawartości

Focus mk2 1.6 100KM


hevimental

Rekomendowane odpowiedzi

Taka sytuacja, znalazłem takie auto, dwóch właścicieli, gaz, na blacie 160tys.

Stan ogólny bardzo dobry, nie widać wycieków, wgnieceń i śladów większych przygód.

Wyposażenie nie powala, el szyby, automatyczna klima, CZ i sterowanie radiem z kierownicy. Cena niecale 15tys do lekkiej negocjacji i jeszcze aktualną gnijącą padaczkę mógłbym zostawić w rozliczeniu bo auto stoi w komisie. Czyli generalnie koszt wyjdzie jakieś 13tys.

Co poczytam w niecie to chwalą zawieszenie i silnik. Niby ocynk, a potrafią korodowac ranty drzwi.

Brać czy nie brać o to jest pytanie. Auto mi się podoba ale się nie "napalam". Obecny zgniłek jeszcze póki co pojeździ mimo że mulher.gif zagościła i coraz bardziej się panoszy.

Nie interesują mnie opinie typu szukaj 1.8 lub 2.0.

Ktoś ma/miał?

Poleca/nie poleca?

Za i przeciw chipsy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie przez różne portale i testerów najbardziej polecany silnik ze względu na mała usterkowość i nie takie najgorsze osiągi (choć ścigant to nie jest), natomiast podobno słabo znosi LPG i tu bym szczególnie uważał... z mulher.gif też podobno nie ma tragedii bo względem mk1 poprawili, ale się zdarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest spora szansa na :

pobór oleju , luz na wale ( wyciera się panewka taka dziwna ) co w konsekwencji ścina czujnik połozenia wału.

Sprawdź czy nie ma tam podkładki już podłozonej pod czujnik.

Temat wału przerabiałem w mkI.

Generalnie forda w gazie bym nie zalecał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie fajne auto.Jeżeli nie szukasz sprintera 270751858-jezyk.gif to daje radę.Spalanie poniżej 9 litrów.Zawieszenie fajnie wybiera nierówności( wielowahacz z tyłu).Nawet sporo miejsca w środku.Rozrząd bezproblemowy.Nie miałem żadnych poważnych problemów.Wymieniłem piastę z przodu,poza tym tylko rzeczy eksploatacyjne.Jestem z foki zadowolony

ed: nie mam gazu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C-max 2009 w rodzinie od nowości, 100kkm, 1.6LPG.

- dobry do turlania, nie lubi obrotów, słabo przyspiesza. Może w Foce robi robotę,

- na pewno pali olej - raz właściciel się zapomniał, ja mu przypomniałem, na bagnecie była susza...

- gazu pali ok. 10, nie słyszałem, żeby były z nim jakieś problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teść takim powozi od nowości (2005). Obecnie około 140 kkm i problemów brak oprócz normalnej eksploatacji. Trochę mu bierze oleju ale jest to zauważalne po szybkiej autostradowej jeździe. Ostatnie wakacje ~2 kkm musiał dolać jakieś 400-500 ml. Po mieście raz na jakiś czas doleje 2-3 setki.

Do normalnej jazdy motor wystarczający - pali koło 9 po mieście. Jest dość głośny powyżej 110 km/h.

Generalnie imo motor godny polecenia ale nie miałem do czynienia z zagazownym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taka sytuacja, znalazłem takie auto, dwóch właścicieli, gaz, na blacie 160tys.

> Stan ogólny bardzo dobry, nie widać wycieków, wgnieceń i śladów większych przygód.

> Wyposażenie nie powala, el szyby, automatyczna klima, CZ i sterowanie radiem z kierownicy. Cena

> niecale 15tys do lekkiej negocjacji i jeszcze aktualną gnijącą padaczkę mógłbym zostawić w

> rozliczeniu bo auto stoi w komisie. Czyli generalnie koszt wyjdzie jakieś 13tys.

> Co poczytam w niecie to chwalą zawieszenie i silnik. Niby ocynk, a potrafią korodowac ranty drzwi.

> Brać czy nie brać o to jest pytanie. Auto mi się podoba ale się nie "napalam". Obecny zgniłek

> jeszcze póki co pojeździ mimo że zagościła i coraz bardziej się panoszy.

> Nie interesują mnie opinie typu szukaj 1.8 lub 2.0.

> Ktoś ma/miał?

> Poleca/nie poleca?

> Za i przeciw

witaj

auto trudne do zabicia , we flotach przebiegi 350-400kkm bez naprawy głównej nie należały do rzadkości ...

ja mam mk1 1,6 z lpg i dopiero 60kkm na gazie a na blacie 200kkm i oleju od wymiany do wymiany bierze ok 1l (na 15kkm), jednak podobno niektóre lubią wypić. z tym nietolerowaniem lpg w fokach to bzdury powielane przez tych co nie mieli ale słyszeli i tych co im sknocili instalację ale tym i lanos nie lubi lpg.

pozdrawiam

ps

zobacz ile taki focus w takim stanie kosztuje w rzeszy a potem poszukaj takiego żeby się opłaciło przywieźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taka sytuacja, znalazłem takie auto, dwóch właścicieli, gaz, na blacie 160tys.

> Stan ogólny bardzo dobry, nie widać wycieków, wgnieceń i śladów większych przygód.

> Wyposażenie nie powala, el szyby, automatyczna klima, CZ i sterowanie radiem z kierownicy. Cena

> niecale 15tys do lekkiej negocjacji i jeszcze aktualną gnijącą padaczkę mógłbym zostawić w

> rozliczeniu bo auto stoi w komisie. Czyli generalnie koszt wyjdzie jakieś 13tys.

> Co poczytam w niecie to chwalą zawieszenie i silnik. Niby ocynk, a potrafią korodowac ranty drzwi.

> Brać czy nie brać o to jest pytanie. Auto mi się podoba ale się nie "napalam". Obecny zgniłek

> jeszcze póki co pojeździ mimo że zagościła i coraz bardziej się panoszy.

> Nie interesują mnie opinie typu szukaj 1.8 lub 2.0.

> Ktoś ma/miał?

> Poleca/nie poleca?

> Za i przeciw

Dowiedz się, czy silnik ma hydrauliczne popychacze zaworów, czy mechaniczne. Jeśli ma mechaniczne, to czy luz zaworowy reguluje się wymieniając płytki w szklankach czy całe szklanki.

Bo to może być właśnie kluczowe odnośnie stwierdzenia "Ford nie lubi gazu".

Dlaczego?

A no dlatego, że podczas pracy na LPG gniazda zaworowe lubią się "sklepywać". Nie ma nic złego w tym zjawisku, ale w konsekwencji zmniejsza się luz między zaworem a popychaczem. Jeśli popychacze są hydrauliczne, to same z siebie skompensują ten mniejszy luz, ale jeśli są mechaniczne, gdy luz się zmniejszy, to trzeba go powiększyć albo wymieniając płytki (dość tania opcja) albo całe popychacze tzw. szklanki (droga opcja). Jest jeszcze opcja że można szklanki przeszlifować, ale trzeba znaleźć magika co to dobrze zrobi i odpowiednią grubość materiały zbierze - ogólnie dużo zabawy.

Zjawisko zklepywania gniazd zaworowych podczas pracy na benzynie występuje w dużo mniejszym stopniu. Jeżdżąc na benzynie w przypadku posiadania mechanicznej regulacji luzu zaworowego bywa i tak że przez 300kkm nie trzeba tego luzu regulować. Jeżdżąc na LPG bywa, że już i po 60kkm na LPG trzeba zrobić korektę luzu zaworowego.

Zjawisko sklepywania dotyczy praktycznie tylko zaworów wydechowych.

Efekt zaniedbania regulacji luzu zaworowego jest tak, że luz zmniejsza się, następnie kasuje i dochodzi do wypalenia gniazd zaworowych, co prowadzi do spadku ciśnienia sprężania na danym cylindrze, a w efekcie niepoprawnej pracy i spadku mocy. Naprawa jest dość kosztowna, bo trzeba ściągać głowicę i docierać albo i nawet szlifować na nowo gniazda zaworowe, aby przywrócić im szczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aj tam

> jezdzilem SC 900cm 39km, uno 1.0 45km do sprawnego przemiswzczania sie wystarczy

Nie no jasne - ja też jestem tego zdania. Wiadomo, że nie jest to zwijacz asfaltu ale do normalnego jeżdżenia jest jak najbardziej ok.

Trochę tym teściowym km zrobiłem i też w fabryce parę kkm najeździłem focusem z tym motorem (tyle, że mkI) i złego słowa nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witaj

> auto trudne do zabicia , we flotach przebiegi 350-400kkm bez naprawy głównej nie należały do

> rzadkości ...

> ja mam mk1 1,6 z lpg i dopiero 60kkm na gazie a na blacie 200kkm i oleju od wymiany do wymiany

> bierze ok 1l (na 15kkm), jednak podobno niektóre lubią wypić. z tym nietolerowaniem lpg w

> fokach to bzdury powielane przez tych co nie mieli ale słyszeli i tych co im sknocili

> instalację ale tym i lanos nie lubi lpg.

> pozdrawiam

> ps

> zobacz ile taki focus w takim stanie kosztuje w rzeszy a potem poszukaj takiego żeby się opłaciło

> przywieźć...

Mój służbowy pali średnio 7,5 - 7,8. Zależy od korków na remontowanej S8 w Warszawie i od tego, czy jadę A2 do roboty luzacko (110-120 km/h) czy też pociskam dozwolone 140. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.