Skocz do zawartości

Czym i jak skleic wanne


kkkaras

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy kacikowicze

Mam wanne akrylowa i niestety pękła na długości około 20cm na łączeniu takich jakby płyt z których jest uformowana. Pęknięcie jest tylko od spodu, wewnątrz jest cała, nic nie przecieka.

Dostałem juz ze sklepu nowa wanne, ale ponieważ stara jest zamontowana dosłownie na wcisk, nie jest możliwe jej wyciągnięcie bez demolki płytek wszędzie dookoła. Zdecydowanie chciałbym tego uniknąć, wiec przyszedł do głowy plan, żeby pęknięcie skleic aby się nie powiekszalo i żeby pozbyć się trzaskow powodowanych peknieciem gdy się na nim stanie.

Czy możecie mi coś w tej sprawie doradzić? Dodatkowo po sklejeniu myślałem o wypełnieniu części miejsca pod peknieciem pianka montażowa żeby bardziej usztywnic newralgiczne miejsce, dobry pomysł czy beznadziejny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Drodzy kacikowicze

> Mam wanne akrylowa i niestety pękła na długości około 20cm na łączeniu takich jakby płyt z których

> jest uformowana. Pęknięcie jest tylko od spodu, wewnątrz jest cała, nic nie przecieka.

> Dostałem juz ze sklepu nowa wanne, ale ponieważ stara jest zamontowana dosłownie na wcisk, nie jest

> możliwe jej wyciągnięcie bez demolki płytek wszędzie dookoła. Zdecydowanie chciałbym tego

> uniknąć, wiec przyszedł do głowy plan, żeby pęknięcie skleic aby się nie powiekszalo i żeby

> pozbyć się trzaskow powodowanych peknieciem gdy się na nim stanie.

> Czy możecie mi coś w tej sprawie doradzić? Dodatkowo po sklejeniu myślałem o wypełnieniu części

> miejsca pod peknieciem pianka montażowa żeby bardziej usztywnic newralgiczne miejsce, dobry

> pomysł czy beznadziejny?

Gładka jest od spodu?

Jak nie to skleić żywicą z tkaniną szklaną.

Jachty się tak klei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>...myślałem o wypełnieniu części

> miejsca pod peknieciem pianka montażowa żeby bardziej usztywnic newralgiczne miejsce, dobry

> pomysł czy beznadziejny?

Lepiej podmuruj na bloczki z BK i zaprawę bo pianka się ugniata i później znowu będzie się ruszać.

Chyba, że miejsce w ogóle nie jest obciążone, gdzieś z boku to i na pianke da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu leczyłem brodzik wysoki.

Warstwa maty na żywicę i potem wypełnienie od spodu pianką montażową niskoprężną.

Tylko pod piankę zrobiona skrzynka drewniana ( nie nakładanie po całej podłodze )

Możesz podstawić jakąś deskę między rusztowanie do pianki a wannę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Drodzy kacikowicze

> Mam wanne akrylowa i niestety pękła na długości około 20cm na łączeniu takich jakby płyt z których

> jest uformowana. Pęknięcie jest tylko od spodu,

wlokno szklane i zywica

albo mata szklana i zywica

mase lat temu mata szklana i zywica naprawialem podloge w syrence - trzymalo jak lysy slepego za brode wiec i tu da rade - dla spokojniejszej glowy podeprzec od spodu jezeli sie da i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak to wyglada.

> Jak sie klei mata szklana i zywice?

Czarno to widzę... hmm.gif żywica dała by radę, gdyby wanna była na czas klejenia do góry dnem. W takiej pozycji, jak na foto, trudno będzie wtłoczyć żywicę do szpary oink.gif że już o jakimś nadlewie nie wspomnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czarno to widzę... żywica dała by radę, gdyby wanna była na czas klejenia do góry dnem. W takiej

> pozycji, jak na foto, trudno będzie wtłoczyć żywicę do szpary że już o jakimś nadlewie nie

> wspomnę...

Niestety będzie spływać. Po kilku godzinach wszystko wykapie.

Albo trzeba grzać żeby szybko wiązała ale wtedy jest na początku jeszcze rzadsza albo nakładać dużo cienkich warstw, albo jakąś Poxiliną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Po dokładnym przyjzeniu się wannie, okazało się ze prawie całe dno pękło na długości około 1m. Tak więc nie udało się bez demolki, stara wanna została wyciagnieta a nowa pokleilismy żywica według porad, tak na wszelki wypadek. Jutro będę montowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Po dokładnym przyjzeniu się wannie, okazało się ze prawie całe

> dno pękło na długości około 1m. Tak więc nie udało się bez demolki, stara wanna została

> wyciagnieta a nowa pokleilismy żywica według porad, tak na wszelki wypadek. Jutro będę

> montowal.

Nóżki oprzyj na czymś twardym a nie na drewnie. Ja dodatkowo podparłem podmurówką z cegieł na środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nóżki oprzyj na czymś twardym a nie na drewnie. Ja dodatkowo podparłem podmurówką z cegieł na

> środku.

Kiedyś widziałem specjalne podkłady pod wannę z polistyrenu. Otulały dno oraz część ścian wanny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to nośnik styropianowy do wanny, produkuje je np. - schedpol

Wanna dobrej jakości, właściwie nie ma szans pęknąć. Tak na przyszłość z tanich a bardzo dobrej jakości wanien polecam firmę POLIMAT - przez 3 lata jak pracowałem w hurtowni sanitarnej mieliśmy tylko 1 reklamacje na wannę tej firmy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.