Skocz do zawartości

Dylemat zamiany auta


Tre-Bor

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy zamienili byście samochód na 2 lata starszy ale większy?

> Mam mały dylemat czy dobrze bym zrobił.

> Kuzyn chce sprzedać swoją Mazdę 6 2.0 NoPb automat przebieg 150kkm. Jest pierwszym właścicielem,

> auto salonowe, bezwypadkowe i zadbane.

> Obecnie jeżdżę Astrą IV 1.4 100 KM +LPG, też jestem I wł i kupiłem ją w salonie, Przebieg 82kkm.

> Za Mazdą przemawia większy komfort oraz przyspieszenie, które w Astrze praktycznie nie istnieje.

> Minusem jest prawie dwukrotnie większy przebieg i wyższe opłaty oraz brak LPG.

oczywiście TAK.

przy zachowaniu zdrowego rozsądku.

Po astrze, każde auto będzie niebiańskim rydwanem zlosnik.gif

3 tyg tym jeździłem icon_rolleyes.gif (pożyczony)

Powodzenia !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oczywiście TAK.

> przy zachowaniu zdrowego rozsądku.

> Po astrze, każde auto będzie niebiańskim rydwanem

> 3 tyg tym jeździłem (pożyczony)

> Powodzenia !!

gdzie widzisz rozsadek w przesiadaniu sie z auta ktorym jezdzisz od nowosci na starsze i z 2-krotnie wiekszym przebiegiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> manual ma moze jakis tam sens w sportowym aucie, ale do codziennej jazdy? tylko automat,

> manual jest dla masochistow

A co to za problem bieg zmienić? Nie róbmy z tego jakiegoś wielkiego wysiłku hehe.gif Jak ktoś rzeczywiście decyduje się na automat, bo sprawia mu ból wciskanie sprzęgła i machanie lewarkiem to tylko utwierdza mnie to w przekonaniu, że nie wziął manuala, bo nie jest w pełni sprawny/ zdrowy.

Jak ktoś kupuje automat, bo ma taki kaprys to nie rozumiem tego, ale jego wybór- niech samochód służy ok.gif

Natomiast mówienie, że manual jest dla masochistów jest tak samo jak moje gadanie, że automat dla inwalidów- mocno przesadzone oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezdziles Astra J 1.4 100KM?

zolw czy nie, to jednak 80tys km ktore zrobil sam kontra 150tys km od jakby nie patrzec obcej osoby, bo co z tego ze kuzyn, jak na z rodzina najlepiej wychodzi sie na zdjeciach, a nie w interesach

ja po prostu mam samochod z 80tys przebiegu i wiem ze kazda zamiana na inne uzywane auto bedzie stratą, bo mam auto w idealnym stanie i na pewno takiego nie kupie

no chyba ze mu sie Opel psuje, no to niech go pogoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co to za problem bieg zmienić? Nie róbmy z tego jakiegoś wielkiego wysiłku Jak ktoś

> rzeczywiście decyduje się na automat, bo sprawia mu ból wciskanie sprzęgła i machanie

> lewarkiem to tylko utwierdza mnie to w przekonaniu, że nie wziął manuala, bo nie jest w pełni

> sprawny/ zdrowy.

> Jak ktoś kupuje automat, bo ma taki kaprys to nie rozumiem tego, ale jego wybór- niech samochód

> służy

> Natomiast mówienie, że manual jest dla masochistów jest tak samo jak moje gadanie, że automat dla

> inwalidów- mocno przesadzone

jak juz pisalem, roznica jest taka ze automatem jezdze i automatem i manualem, Ty miales okazje sprobowac automatu kiedys raz wink.gif

ciagle wachlowanie biegami w miejskiej jezdzie to nie przyjemnosc tylko obowiazek .. autmat jest wybawieniem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak juz pisalem, roznica jest taka ze automatem jezdze i automatem i manualem...

Też jeżdżę na co dzień z ASB i ręczną. Uważam, że automaty są dla użytkowników aut. Bezmyślne, zaprogramowane, głupie. Byle wyręczyć kierowcę.

Skrzynie ręczne dla motofanów, którzy chcą świadomie prowadzić a nie być wiezionym.

Dlatego nigdy więcej automatu. Mam tylko dlatego, że tego auta nie ma w wersji ze skrzynią ręczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też jeżdżę na co dzień z ASB i ręczną. Uważam, że automaty są dla użytkowników aut. Bezmyślne,

> zaprogramowane, głupie. Byle wyręczyć kierowcę.

> Skrzynie ręczne dla motofanów, którzy chcą świadomie prowadzić a nie być wiezionym.

> Dlatego nigdy więcej automatu. Mam tylko dlatego, że tego auta nie ma w wersji ze skrzynią ręczną.

Jak stoisz w korku to co to za świadome prowadzenie? 1, 2 metry do przodu, stop i luz. I tak przez godzinę. Może z przerwami na przejechanie 50 metrów. Jaką tu trzeba mieć świadomość prowadzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też jeżdżę na co dzień z ASB i ręczną. Uważam, że automaty są dla użytkowników aut. Bezmyślne,

> zaprogramowane, głupie. Byle wyręczyć kierowcę.

> Skrzynie ręczne dla motofanów, którzy chcą świadomie prowadzić a nie być wiezionym.

> Dlatego nigdy więcej automatu. Mam tylko dlatego, że tego auta nie ma w wersji ze skrzynią ręczną.

zapewne kazdemu w/g potrzeb, ale jak dla mnie frajdą jest samo jechanie i polykanie klometrow, a nie koniecznosc mielenia skrzynia. moze po prostu mam uraz, bo w Fiacie mam 6-biegowa i w miescie musze sie narobic zeby jechac .. w Jeepie wciskan tylko jeden pedal i dzieje sie rzecz niebywala - on jedzie ! grinser006.gif jako fan motoryzacji cenie tez wygode, nie potrzebuje majtac biegami aby swiadomie prowadzic auto .. juz pomijajac fakt, ze zmienianie biegow to nie prowadzenie, to po prostu zmienianie biegow wink.gif

co innego gdyby samochod mial cos takiego, wtedy chetnie pobawil bym sie w zmiane biegow bo byla by to czysta przyjemnosc

WGPCND.jpg

PS. a automat z lopatkami przy kierownicy jest wystarczajaco swiadomy dla motofana? smile.gif bo takiego tez bym chcial miec... ale tradycyjne auto z manualem ... nie dziekuje , koeljne bedzie z automatem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> PS. a automat z lopatkami przy kierownicy jest wystarczajaco swiadomy dla motofana?

Mam, nijak ma się do ręcznej zmiany.

Z automatyczną skrzynią jest jak z automatyczna sekretarką.

Dlatego wolę tradycyjną. Skrzynię, sekretarkę, klimatyzację, szufelkę, identyfikację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> Mam, nijak ma się do ręcznej zmiany.

> Z automatyczną skrzynią jest jak z automatyczna sekretarką.

> Dlatego wolę tradycyjną. Skrzynię, sekretarkę, klimatyzację, szufelkę, identyfikację...

A czy bierzesz pod uwage fakt, ze moze po prostu masz kiepska skrzynie? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy bierzesz pod uwage fakt, ze moze po prostu masz kiepska skrzynie?

Na pewno jest kiepska ale to nic nie zmienia. Choćby była najlepsza, nie czyta w moich myślach. Jest ograniczona do programu, który jej ktoś zadał. I nawet adaptacja jest tylko programem. Także nie potrafi odczytywać myśli.

W automatycznych skrzyniach najgorsze jest to, że są automatyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na pewno jest kiepska ale to nic nie zmienia. Choćby była najlepsza, nie czyta w moich myślach.

> Jest ograniczona do programu, który jej ktoś zadał. I nawet adaptacja jest tylko programem.

> Także nie potrafi odczytywać myśli.

> W automatycznych skrzyniach najgorsze jest to, że są automatyczne.

odpowiem pod Twoim postem, ale myślę o kilkunastu ostatnich wpisach

dźwignia ręcznej zmiany jest do wytrzymania, nie jest to największy problem, ale pedał sprzęgła, to dozowanie, to zestopniowanie manuala w dieslach w których na 1-nce tylko ruszasz, i po 2 metrach zmieniasz na 2-gi bieg, te dojeżdżawki w korkach to jest masakra !!!

manualne, nożne sprzęgło to jest tak prehistoryczne rozwiązanie, że tylko odpalanie Moskwicza na korbę może się z tym równać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.