Skocz do zawartości

T-roll


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

No, wreszcie ukończony smile.gif

Przedstawiam wam T-roll'a wink.gif wózek do parkowania/manewrowania motocyklami w ciasnych garażach, czy gdzie tam trzeba przestawiać motocykle smile.gif

Ten model obsługuje moto do 300 kg ok.gif wersja na cięższe maszyny w trakcie dłubania smile.gif

Projekt od A-Z mój i mojego ojca smile.gif

dzisiaj odebrałem polakierowane (oczywiście proszkowo) elementy.

Małe, proste a gęba mi się cieszy smile.gif Cieszy mnie tymbardziej, że jest to nasz pierwszy wspólny projekt smile.gif

288272122-t-roll.jpg

post-9193-14352529000636_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na skrojony pod wybrany motocykl.

Trzeba by na to najechać, tylne koło na podstawek, pochylamy moto na kosę, która również ma przygotowane miejsce na podstawku...

Tylko co z przednim kołem - pozostaje na "gruncie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba by na to najechać, tylne koło na podstawek, pochylamy moto na kosę, która również ma

> przygotowane miejsce na podstawku...

> Tylko co z przednim kołem - pozostaje na "gruncie?

Podobnie widzę działanie podstawki. Chociaż może niech konstruktor potwierdzi wink.gif

Przednim kołem sobie kierujesz.

W sumie to wolałbym taką podstawę pod całe moto bo wydaje mi się, że na tej obrót w miejscu, o 180 stopni jest ciężki do zrealizowania.

Niekoniecznie skrojone pod konkretne moto - wystarczy, że tylną rynnę można odsuwać/przysuwać i już dopasujesz pod swojego sprzęta smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie to wolałbym taką podstawę pod całe moto bo wydaje mi się, że na tej obrót w miejscu, o 180 stopni jest ciężki do zrealizowania.

Ja swojego na stopce okręcam blush.gif

Czasem na drodze jak nikt nie widzi zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Ale mój ma ino 185 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja swojego na stopce okręcam

Mi się też zdarza - właśnie w garażu.

Ale nie lubię tego robić bo boję się, że mocowanie stopki się jakąś w ten sposób wyrabia zlosnik.gif

> Ale mój ma ino 185 kg

Mój podobnie ok.gif Na upartego - można go wziąć pod pachę i schować w domu hehe.gif

Taki wózek byłby całkiem fajny - ale jak wspominałem - wolałbym, żeby pakować na niego motocykl razem z przednim kołem (oczywiście potrzeby byłby też jakiś hamulec).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobnie widzę działanie podstawki. Chociaż może niech konstruktor potwierdzi

> Przednim kołem sobie kierujesz.

> W sumie to wolałbym taką podstawę pod całe moto bo wydaje mi się, że na tej obrót w miejscu, o 180

> stopni jest ciężki do zrealizowania.

> Niekoniecznie skrojone pod konkretne moto - wystarczy, że tylną rynnę można odsuwać/przysuwać i już

> dopasujesz pod swojego sprzęta

I dokładnie tak się to odbywa. Mam też w przygotowaniu wózek z podstawka na przednie koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I dokładnie tak się to odbywa. Mam też w przygotowaniu wózek z podstawka na przednie koło.

Kółka są z hamulcami?

Jeśli nie może warto by było o nich pomyśleć.

Ew. inna wersja - "stacja dokująca" (w postaci dziury w podstawce, przez którą można by przełożyć pręt(y) mocujące całość do podłoża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kółka są z hamulcami?

> Jeśli nie może warto by było o nich pomyśleć.

> Ew. inna wersja - "stacja dokująca" (w postaci dziury w podstawce, przez którą można by przełożyć

> pręt(y) mocujące całość do podłoża?

Wszystkie koła są z hamulcami ok.gif oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No, wreszcie ukończony

> Przedstawiam wam T-roll'a wózek do parkowania/manewrowania motocyklami w ciasnych garażach, czy

> gdzie tam trzeba przestawiać motocykle

> Ten model obsługuje moto do 300 kg wersja na cięższe maszyny w trakcie dłubania

> Projekt od A-Z mój i mojego ojca

> dzisiaj odebrałem polakierowane (oczywiście proszkowo) elementy.

> Małe, proste a gęba mi się cieszy Cieszy mnie tymbardziej, że jest to nasz pierwszy wspólny

> projekt

dwa tematy:

1. ile za to?

2. lapa ze stopna na nozke powinna byc regulowana na dlugosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2. lapa ze stopna na nozke powinna byc regulowana na dlugosc

Na długość to na pewno jest.

Ja się tylko zastanawiam czy nie będzie problemu z szerokością (w senie takim, czy jakieś motocykle nie mają punktu podporu dużo bardziej w bok?)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na długość to na pewno jest.

> Ja się tylko zastanawiam czy nie będzie problemu z szerokością (w senie takim, czy jakieś motocykle

> nie mają punktu podporu dużo bardziej w bok?)...

dajesz ten wysiegnik na przegubie i bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dwa tematy:

> 1. ile za to?

> 2. lapa ze stopna na nozke powinna byc regulowana na dlugosc

Jest regulowana ok.gif

na giełdzie motocyklowej widzialem wózek, który ma robić to samo ale o zupełnie innej konstrukcji i pan sobie winszowal za to 900 pln.

Mysle ze mój nie powinien być droższy niż te 750 plna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dajesz ten wysiegnik na przegubie i bedzie ok

Nie ma takiej potrzeby smile.gif tylny wózek jest na tyle szeroki ze nie musisz parkować moto idealnie prosto. To nie ma żadnego znaczenia. Na tym właśnie polega piękno i prostota tej konstrukcji.

Każdy przegub to podwyższenie kosztu i osłabienie konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na giełdzie motocyklowej widzialem wózek, który ma robić to samo ale o zupełnie innej konstrukcji i

> pan sobie winszowal za to 900 pln.

> Mysle ze mój nie powinien być droższy niż te 750 plna.

No to trochę drożej niż inne produkty tego typu:

http://allegro.pl/wozek-motocyklowy-podstawka-pod-kolo-i-kose-rampa-i5140596096.html

To co linkował RSSSS

Tu już konkret

http://allegro.pl/stojak-transporter-motocyklowy-wozek-polski-50-i5033126319.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest regulowana

> na giełdzie motocyklowej widzialem wózek, który ma robić to samo ale o zupełnie innej konstrukcji i

> pan sobie winszowal za to 900 pln.

> Mysle ze mój nie powinien być droższy niż te 750 plna.

ten jest bardzo drogi

tej klasy to koszt do 400 zł

DSC_2884.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ten jest bardzo drogi

> tej klasy to koszt do 400 zł

ciekawe, ciekawe.

Tyle że tam paskudny drapak, nie malowany nie nic, pfe wink.gif

Pomyslimy nad ceną, jednak poniżej kosztów produkcji na pewno zejść nie mogę.

Niemiaszki proponują 160 eur, tu widzę na rynku u nas dziwne dziwności...

A odwrócę pytanie - a ile dasz wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to trochę drożej niż inne produkty tego typu:

> http://allegro.pl/wozek-motocyklowy-podstawka-pod-kolo-i-kose-rampa-i5140596096.html

> To co linkował RSSSS

> Tu już konkret

> http://allegro.pl/stojak-transporter-motocyklowy-wozek-polski-50-i5033126319.html

Wiesz, sugerowałem się tym co mi Niemiec oferuje, ale widze ze na rynek polski cena musi być nieco nizsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ciekawe, ciekawe.

> Tyle że tam paskudny drapak, nie malowany nie nic, pfe

> Pomyslimy nad ceną, jednak poniżej kosztów produkcji na pewno zejść nie mogę.

> Niemiaszki proponują 160 eur, tu widzę na rynku u nas dziwne dziwności...

> A odwrócę pytanie - a ile dasz

mysle, ze cena w granicach 350 do 400 zł jest akceptowalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mysle, ze cena w granicach 350 do 400 zł jest akceptowalna

póki co to by po kosztach było... ale pomyśli się. Jak niemiaszek zamówi to poleci partia towaru do niemcowa a jak nie to pomyslimy o polskim rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> póki co to by po kosztach było... ale pomyśli się. Jak niemiaszek zamówi to poleci partia towaru do

> niemcowa a jak nie to pomyslimy o polskim rynku.

nie lakieruj proszkowo, polerka albo oklejenie jakas okladzina gumowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No, wreszcie ukończony

> Przedstawiam wam T-roll'a wózek do parkowania/manewrowania motocyklami w ciasnych garażach, czy

> gdzie tam trzeba przestawiać motocykle

> Ten model obsługuje moto do 300 kg wersja na cięższe maszyny w trakcie dłubania

> Projekt od A-Z mój i mojego ojca

> dzisiaj odebrałem polakierowane (oczywiście proszkowo) elementy.

> Małe, proste a gęba mi się cieszy Cieszy mnie tymbardziej, że jest to nasz pierwszy wspólny

> projekt

dwa lata temu kupilem cos podobnego pod centralke za 50E w Polo albo Louisie (nie pamietam dokladnie) w Manncheim. W polsce za podobne wolali po 350-400pln smile.gif

Fajnie ze zrobiliscie, ale obawiam sie ze do maszynowego/wielkoseryjnego giecia to moze sie wam nie udac konkurowac cenowo. Nie mniej jednak zycze powodzenia wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie lakieruj proszkowo, polerka albo oklejenie jakas okladzina gumowa

nie będę robił kupy, daj spokój no.gif ma być porządnie ok.gif najwyżej poszukam innych podwykonawców. Tu jednak trzeba wycinania w stali plazmą, giętary, spawania, piaskowania i lakieru dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dwa lata temu kupilem cos podobnego pod centralke za 50E w Polo albo Louisie (nie pamietam

> dokladnie) w Manncheim. W polsce za podobne wolali po 350-400pln

> Fajnie ze zrobiliscie, ale obawiam sie ze do maszynowego/wielkoseryjnego giecia to moze sie wam nie

> udac konkurowac cenowo. Nie mniej jednak zycze powodzenia

e tam takie to szybko idzie i da sie zrobić w tej cenie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No, wreszcie ukończony

> Przedstawiam wam T-roll'a wózek do parkowania/manewrowania motocyklami w ciasnych garażach, czy

> gdzie tam trzeba przestawiać motocykle

> Ten model obsługuje moto do 300 kg wersja na cięższe maszyny w trakcie dłubania

> Projekt od A-Z mój i mojego ojca

> dzisiaj odebrałem polakierowane (oczywiście proszkowo) elementy.

> Małe, proste a gęba mi się cieszy Cieszy mnie tymbardziej, że jest to nasz pierwszy wspólny

> projekt

Podobne do tego, ale poręczniejsze. Choć do moto, któe parkuje się mocno pochylone to pewnie podstawka pod nóżkę zdecydowanie za krótka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobne do tego, ale poręczniejsze. Choć do moto, któe parkuje się mocno pochylone to pewnie

> podstawka pod nóżkę zdecydowanie za krótka.

Czekam na większe moto zeby pokazać w czym polega trick mojego rozwiązania smile.gif nie ma potrzeby tak komplikować konstrukcji - wystarczy ją... przemyślec wink.gif

Testowałem na moim bzyczku i jest dobrze smile.gif

no i u mnie wystarczy odkręcic dyszel i... masz podstawke pod centralkę smile.gif pochył motocykla nie ma znaczenia przy moim wózku smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czekam na większe moto zeby pokazać w czym polega trick mojego rozwiązania nie ma potrzeby tak

> komplikować konstrukcji - wystarczy ją... przemyślec

> Testowałem na moim bzyczku i jest dobrze

> no i u mnie wystarczy odkręcic dyszel i... masz podstawke pod centralkę pochył motocykla nie ma

> znaczenia przy moim wózku

Tomio pakuj sie na motór, ja pakuje sie na swoj i lecimy do Ghandiego na zrobienie fotorelacjo-testu tego rozwiazania... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tomio pakuj sie na motór, ja pakuje sie na swoj i lecimy do Ghandiego na zrobienie

> fotorelacjo-testu tego rozwiazania...

obecny wózek to max 300 kg jeśli mieścicie się wlimicie to zapraszam, najlepiej w niedzielę ok.gif bo jutro jakaś gówniana pogoda ma być frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> obecny wózek to max 300 kg jeśli mieścicie się wlimicie to zapraszam, najlepiej w niedzielę bo

> jutro jakaś gówniana pogoda ma być

O. Mam od żony dyspensę na niedzielę, to może i ja podjadę. Będzie relacja z targania trampiszona z niestandardową kosą ok.gif

Tylko, że ja najpierw jadę w piachy i błota i jeszcze nie wiem, o której wylatam frown.gif No chyba, że kolejność zamienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O. Mam od żony dyspensę na niedzielę, to może i ja podjadę. Będzie relacja z targania trampiszona z

> niestandardową kosą

> Tylko, że ja najpierw jadę w piachy i błota i jeszcze nie wiem, o której wylatam No chyba, że

> kolejność zamienię.

Spoko. Ja i tak dopiero po południu będę wolny wiec luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spoko. Ja i tak dopiero po południu będę wolny wiec luz.

No to super! Znając mnie i mojego kumpla, to będziem się wygłupiać od cirka 14:00 Z reguły zajmuje nam do 2 godzin.

Jeśli nie zmieniłeś numeru telefonu, to kontakt mam ok.gif (numer sprzed 2 lat?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tomio pakuj sie na motór, ja pakuje sie na swoj i lecimy do Ghandiego na zrobienie

> fotorelacjo-testu tego rozwiazania...

Stary, ja dopiero w poniedziałek pierwszą jazdę mam hehe.gif A motór dziś pojechał do chłopaków z ISM na przygotowanie do sezonu. Najwcześniej pod koniec miesiąca mojego rumaka dosiądę a to i tak tylko żeby po dzielnicy się pobujać, bo lejcy nie będę jeszcze miał. frown.gif

A sam wózeczek zacny i fajnie, że taki nieduży. Draga waży coś koło 290kg więc się załapie chyba zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie będę robił kupy, daj spokój ma być porządnie najwyżej poszukam innych podwykonawców. Tu

> jednak trzeba wycinania w stali plazmą, giętary, spawania, piaskowania i lakieru dobrego.

nie siara tylko ten lakier sie poobija od moto, chociaz ta czesc od stopki guma pociagnij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to super! Znając mnie i mojego kumpla, to będziem się wygłupiać od cirka 14:00 Z reguły zajmuje

> nam do 2 godzin.

> Jeśli nie zmieniłeś numeru telefonu, to kontakt mam (numer sprzed 2 lat?)

Tak, ten numer mam od 1999 roku ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie siara tylko ten lakier sie poobija od moto, chociaz ta czesc od stopki guma pociagnij

w miejscu gdzie wchodzi łapa juz jest wklejone gumowanie ok.gif tak miało byc od początku, tylko ze w robocie poskręcałem trola grinser006.gif nie moglem sie opanować grinser006.gif

Jesli chłopaki dojada to zobaczymy jak będzie. wózek testowałem na Hondzie CB 600, BMW mojego ojca.(jakis turystyk, boxer 1300)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ale wiecie co dla mnie to to troszkę przerost nad formą albo ja nie kumam po co to.

Uwierzcie mi ja motocykl parkuje w garażu obok samochodu mając zaledwie 20 - 30 cm miejsca na manewrowanie. Skoro mam wyprowadzić auto garażu wjechać na jakiś dziwny wózek i wtedy manewrować to jest jakaś pomyłka. Ani to nie oszczędza czasu ani nie jest pomocne w postawieniu maszyny.

sorry ale to dla jakiś frajerów jest - bez obrazy.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie ale wiecie co dla mnie to to troszkę przerost nad formą albo ja nie kumam po co to.

> Uwierzcie mi ja motocykl parkuje w garażu obok samochodu mając zaledwie 20 - 30 cm miejsca na

> manewrowanie. Skoro mam wyprowadzić auto garażu wjechać na jakiś dziwny wózek i wtedy

> manewrować to jest jakaś pomyłka. Ani to nie oszczędza czasu ani nie jest pomocne w

> postawieniu maszyny.

> sorry ale to dla jakiś frajerów jest - bez obrazy.

> pozdr

dla ciebie i dla mnie pewnie troche przerost. ale moja mulher.gif nie jest w stanie ruszyc i przesunac 220kilogramowego konia w miejscu - bo jest wsuniety rownolegle we wneke na styk niemalze, wiec zebym nie musial dymac za kazdym razem do garazu kiedy Ona bedzie sobie chciala pojezdzic to postawilem motocykl na takim wozku i mam swiety spokoj - sama sobie go wyciaga i wstawia na miejsce smile.gif Troche sie umeczy, bo nawet przesunac kloca jest ciezko, ale napewno znacznie latwiej niz miala by drzec centralka po betonie... natomiast wstawiania motocykla z powrotem we wneke w jej wykonaniu sobie zupelnie nie wyobrazam.

Inna sprawa ze wczesniej sie za kazdym razem uszarpalem zeby kloca wcisnac w jego miejsce parkingowe, a teraz paluszkiem go wsuwam wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie ale wiecie co dla mnie to to troszkę przerost nad formą albo ja nie kumam po co to.

> Uwierzcie mi ja motocykl parkuje w garażu obok samochodu mając zaledwie 20 - 30 cm miejsca na

> manewrowanie. Skoro mam wyprowadzić auto garażu wjechać na jakiś dziwny wózek i wtedy

> manewrować to jest jakaś pomyłka. Ani to nie oszczędza czasu ani nie jest pomocne w

> postawieniu maszyny.

> sorry ale to dla jakiś frajerów jest - bez obrazy.

> pozdr

Wiesz, można używać baby do tłuczenia betonu, można używać młota pneumatycznego ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie ale wiecie co dla mnie to to troszkę przerost nad formą albo ja nie kumam po co to.

> Uwierzcie mi ja motocykl parkuje w garażu obok samochodu mając zaledwie 20 - 30 cm miejsca na

> manewrowanie. Skoro mam wyprowadzić auto garażu wjechać na jakiś dziwny wózek i wtedy

> manewrować to jest jakaś pomyłka. Ani to nie oszczędza czasu ani nie jest pomocne w

> postawieniu maszyny.

> sorry ale to dla jakiś frajerów jest - bez obrazy.

> pozdr

1. nie wszyscy parkuja wzdluz, niektorzy stawiaja moto w poprzek w dziurze

2. nie wszyscy maja sile przepychac moto, na 2oo jezdza rowniez kobiety

3. po co sie szarpac jak mozna sobie ulatwic zycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.