Skocz do zawartości

dziwne stuki


kadinho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki kłopot, problem...nie wiem jak to opisać, ale spróbuję.

W łikend zjeżdżałem ze stromej góry, serpentyny w okolicach Wisły i przy zjeździe dało się słyszeć wyraźnie jakieś stuki. Słyszałem je już kiedyś, także przy stromym zjeździe. Odgłos mechaniczny, nie z silnika, wydaje mi się, że gdzieś ze spodu. Miałem wrażenie, że ciut zanikał przy zakrętach, ale sam teraz nie jestem pewien. Słyszalny tylko właśnie w takich miejscach. Przy łagodnym zjeździe, na prostej, pod górę - nie słychać nic. Akurat kiedyś jechałem z kumplem i mówił, że może to łożysko kierunkowe czy coś?? screwy.gif.

W tą sobotę zjazd był długi, dało się słyszeć stuki wyraźnie bardzo, troszkę się nawet przestraszyłem. Ale zjechaliśmy i cisza.

Coś się dzieje, ale nie wiem za bardzo co...

Czy ktoś miał coś podobnego i jaki element może kończyć swój żywot w Stilonie?

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrobić się od starości mogly :

lizaki, poduszki, na pol osiach sprawdz czy nie masz otarć, tzn czy drążek nie wyrobil krechy ( siadniete poduszki pod obciążeniem)

2 sprawdz stan przegobow ( czy manszety nie sa podziurawione)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wyrobić się od starości mogly :

> lizaki, poduszki, na pol osiach sprawdz czy nie masz otarć, tzn czy drążek nie wyrobil krechy (

> siadniete poduszki pod obciążeniem)

> 2 sprawdz stan przegobow ( czy manszety nie sa podziurawione)

czy to poważna sprawa może być, czy mogę jeszcze pojeździć? w tym tygodniu autko mi potrzebne trochę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic poważnego, ja miałem podobnie, ale u mnie stukało na nierównościach - krawężnik, studzienka, nawet minimalne zagięcie asfaltu i tylko przy prędkości parkingowej.... w sumie po pół roku od pierwszego stuku tak się nasiliło że odwiedziłem ASO bo ja już pomysłów nie miałem... w 5min znaleźli nie dokręconą śrubę na tulei podłużnej wahacza facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podjadę do mechanika żeby zerknął. To jakoś łatwo namierzyć jest? te cięgna mogły się poluzować,

> jakieś tulejki wytrzeć?

Namierzyć łatwo, gorzej z odkręceniem śruby centralnej bo potrafi się zapiec. A oberwać się mogła guma i wtedy może metalicznie stukać gdy silnik się poruszy w jedną ze stron w zależności z której strony oberwałaby się guma.

Ale powodów może być dużo to jedna z możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> raczej silnik ci nie odpadnie

niech lepiej zostanie tam gdzie jest wink.gif.

Byłem u mechanika na kanale, poduszki ok, nic tam nie stuka, nic innego nie wypatrzył specjalnie niepokojącego.

Jedyne co zwróciło moją uwagę, to gdy szarpnął wydechem mocno, dało się słyszeć podobny stuk, ale czy to było to samo..hmm.

I ten hałas wtedy dochodził od przodu, chyba, że w środku inaczej słychać? Albo go przenosi na przód auta?

Trudno mi w okolicy znaleźć stromy zjazd podobnej długości, żeby to słuchem namierzyć..

Coś musi ciążyć przy zjeździe, tak by to wychodziło screwy.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.