Skocz do zawartości

[Kupuj auto z AK] Do miasta max 10k


button

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam kupno auta na dojazdy do pracy (codziennie 2x18km przez całe miasto).

Chciałbym żeby auto było mocno niezawodne, bo nie mam czasu bawić się w warsztaty mechaników etc.

Zależy mi na niskich kosztach eksploatacji oraz taniej jeździe czyli chyba wychodzi LPG

Fajnie jakby miało klimę

Doradzicie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daichatsu Cuore, silnik 1.0 pali w mieście max 5l (warunki zimowe, potwierdzone użytkowaniem)... technicznie w większości yaris itp... o resztę to pytaj kolegę joki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Daichatsu Cuore, silnik 1.0 pali w mieście max 5l (warunki zimowe, potwierdzone użytkowaniem)...

> technicznie w większości yaris itp... o resztę to pytaj kolegę joki

Obawiam się trochę kultury pracy 3cylindrowego silnika, a raczej braku tejże smile.gif

Poza tym wygląda sensownie, choć ofert na portalach jest niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obawiam się trochę kultury pracy 3cylindrowego silnika, a raczej braku tejże

> Poza tym wygląda sensownie, choć ofert na portalach jest niewiele.

jakaś fabia 1.4, corsa c, fiesta, innym mówiąc segment b + LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozważam kupno auta na dojazdy do pracy (codziennie 2x18km przez całe miasto).

> Chciałbym żeby auto było mocno niezawodne, bo nie mam czasu bawić się w warsztaty mechaników etc.

> Zależy mi na niskich kosztach eksploatacji oraz taniej jeździe czyli chyba wychodzi LPG

> Fajnie jakby miało klimę

> Doradzicie coś?

Mocno niezawodne to będzie jak kupisz z pewnego źródła i będziesz miał odrobinę szczęścia. Ja osobiście poszukał bym przykładowo jakiegoś Clio za 5-7 tys , a resztę pieniędzy trzymał na czarną godzinę. Wbrew obiegowym opinią Renault nie jest marką psującą się jakoś nadzwyczajnie. Starsze konstrukcje z mniejszą ilością elektroniki i silnikami Pb są bardzo żywotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy mi na niskich kosztach eksploatacji oraz taniej jeździe czyli chyba wychodzi LPG

Problem będzie taki, że trudno będzie w tej kategorii znaleźć auto z LPG, które nie będzie zajechane - nie po to zakłada się LPG, żeby jeździć 10 kkm rocznie. No i niestety PL praktyka jest taka, że często LPG zakładają "oszczędni", którzy też oszczędzają na eksploatacji samochodu - więc może być w nim dużo "drut & trytrytka technology".

Przy opcji z dokładaniem LPG - musisz kupić auto za 7,5k i włożyć do niego LPG za 2,5k - dość duża inwestycja w stare auto.

Szukałbym czegoś popularnego - Fabia, Corsa - co się tanio i łatwo gazuje i naprawia, odpuściłbym sobie wynalazki (Daihatsu) - bo ewentualny serwis będzie udręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problem będzie taki, że trudno będzie w tej kategorii znaleźć auto z LPG, które nie będzie

> zajechane - nie po to zakłada się LPG, żeby jeździć 10 kkm rocznie. No i niestety PL praktyka

> jest taka, że często LPG zakładają "oszczędni", którzy też oszczędzają na eksploatacji

> samochodu - więc może być w nim dużo "drut & trytrytka technology".

Jak czytam takie teorie to mi ręce opadają. mlot.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak czytam takie teorie to mi ręce opadają.

Niestety, trochę aut z LPG wystawionych do sprzedaży oglądałem. Luźno latające pod maską elementy osprzętu silnika to nie rzadkość.

Odgłosy przy odpalaniu - potrząsanie wiadra ze śrubami daje łagodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety, trochę aut z LPG wystawionych do sprzedaży oglądałem. Luźno latające pod maską elementy

> osprzętu silnika to nie rzadkość.

> Odgłosy przy odpalaniu - potrząsanie wiadra ze śrubami daje łagodniejsze.

Ale chyba nie powiesz że auta bez LPG są w lepszym stanie niż te z LPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale chyba nie powiesz że auta bez LPG są w lepszym stanie niż te z LPG?

Idzie mi o co innego - jeśli szuka auta z LPG, to ma 10 kpln na auto. Jeśli szuka auta bez LPG i będzie sam zakładał - to ma na auto 7-7,5 kpln i 2,5 na LPG, więc to auto będzie znacznie starsze. Dodatkowo dochodzi wątpliwość, czy pakowanie 2,5 kpln w auto za 7,5 kpln to rozsądny ruch. Instalacja LPG nie zwiększa znacząco ceny auta używanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety, trochę aut z LPG wystawionych do sprzedaży oglądałem. Luźno latające pod maską elementy

> osprzętu silnika to nie rzadkość.

> Odgłosy przy odpalaniu - potrząsanie wiadra ze śrubami daje łagodniejsze.

ja oglądałem troche aut z silnikami benzynowymi i diesla które wyglądały tak jak wspomniane przez Ciebie - pewnie tez oszczedni nimi jezdzili...

to ze ktos jest fleja nie wiąze sie z tym ze jezdzi autem z LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiele, bo to wciąż w polsce mało popularna marka... a 3 cylindry pracują bardzo kulturalnie i (mowa o generacji po 2007r, czyli VIII) 70KM w tak lekkim aucie spisuje się znakomicie... spalanie realne (auto bez klimy) nie przekroczyło w cyklu miejskim (15km do pracy) mojemu ojcu 4,8 l/100, w trasie jakieś 4...

ps. 2008 rok za 7600 tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Idzie mi o co innego - jeśli szuka auta z LPG, to ma 10 kpln na auto. Jeśli szuka auta bez LPG i

> będzie sam zakładał - to ma na auto 7-7,5 kpln i 2,5 na LPG, więc to auto będzie znacznie

> starsze. Dodatkowo dochodzi wątpliwość, czy pakowanie 2,5 kpln w auto za 7,5 kpln to rozsądny

> ruch. Instalacja LPG nie zwiększa znacząco ceny auta używanego.

popatrz na ogłoszenia, auta z lpg i bez lpg sa praktycznie na tym samym pułapie cenowym, mozna wybierac do woli badz juz lpg badz bez...

stan techniczny?? teoria jakoby inwestycja w auto konczy sie po założeniu lpg jest bzdurna

czy pakowanie w auto za 7,5 tys instalki lpg ma sens ??

za 7,5 mozna kupic stos świeżą pande albo starego strucla w którego bedziesz non stop wkładał kase nie koniecznie z powodu instalki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak czytam takie teorie to mi ręce opadają.

Dlaczego ? Myślisz, że wszyscy robią tak jak być może Ty czyli dbają ? Osobiście nie kupię samochodu z LPG jeśli już to wolę kupić PB i założyć LPG. Na co patrzy przeciętny Polak chcąc założyć LPG ? Na cenę i nic więcej. Oczywiście można się oszukiwać, że tania instalacja jest równie dobra jak droższa.....bo jest tania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozważam kupno auta na dojazdy do pracy (codziennie 2x18km przez całe miasto).

> Chciałbym żeby auto było mocno niezawodne, bo nie mam czasu bawić się w warsztaty mechaników etc.

> Zależy mi na niskich kosztach eksploatacji oraz taniej jeździe czyli chyba wychodzi LPG

> Fajnie jakby miało klimę

> Doradzicie coś?

Ja polecę Hyundaia Getza - żona miała przez 2 lata i po początkowym pakiecie startowym nie zepsuło się w aucie nic... a nie sorry żarówka jedna H4 się przepaliła smile.gif.

Silnik 1.3 można śmiało zagazować. Z ciekawostek - przy sprzedaży auto poszło jeszcze z oryginalnym akumulatorem (10 lat).

Szczerze polecam bo to dość fajne auto i wg mojego odczucia przednia część kabiny wydaje się większa niż jest w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sądzisz, że znalezienie używanego i niezajechanego diesla jest proste? A może ludzie kupują

> diesel'a bo tak fajnie warczy i dymi?

Diesla z góry odrzucam - ropa droga, niska kultura pracy, wolno się nagrzewa, słabo się spisuje na krótkich odcinkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Daichatsu Cuore, silnik 1.0 pali w mieście max 5l (warunki zimowe, potwierdzone użytkowaniem)...

> technicznie w większości yaris itp... o resztę to pytaj kolegę joki

Z tym: "w większości Yaris" to lekka przesada. wink.gif

Niemniej sprawdza się doskonale. Moja od trzech lat jeździ codziennie 25km w jedną stronę. Jak dotąd całkowicie bezawaryjnie.

Tylko olej filtry, klocki hamulcowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.