Skocz do zawartości

Wbicie LPG do dowodu - zgodność dat


Tilok

Rekomendowane odpowiedzi

> Pytanie jak w temacie. Czy WK nie powinien poprawić daty badania technicznego?

powinni dać badania na rok

i trzeba tego samemu pilnować bo mi pani w nowym aucie nie skreśliła daty i badanie miałem do 2017 grinser006.gif

może i można by było olać ale w razie czego to pierwszym powodem do uznania winy był by brak ważności badania technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedz na przegląd po roku czyli w 04.2015r, jak nie pojedziesz to w razie szkody z OC/AC mogą nie wypłacić jak się dopatrzą że nie było ważnego przeglądu

A dlaczego 04.2015 a nie 15.11.2015 (rok po montażu instalacji)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie powinienes pojechac przed 15.11.2015 (max rok po montazu)

Jak zamontowalem gaz i poszedłem do urzedu, to pani okienku dopiero jak juz odchodziłem sie zastanowiła, że powinna mi skrócić przeglad i jeszcze potwierdzala z dwoma kolezankami.

I informowala mnie tak jakby sie spodziewala, ze ja pobije jak mi skróci przeglad.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dlaczego 04.2015 a nie 15.11.2015 (rok po montażu instalacji)?

robisz przegląd samochodu i lpg na stacji diagnostycznej, co do przegladu gwarancyjnego instalacji możesz jechać ale nie musisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> robisz przegląd samochodu i lpg na stacji diagnostycznej, co do przegladu gwarancyjnego instalacji możesz jechać ale nie musisz

Skoro data montażu instalacji gazowej to 15.11.2014 a wbicie do DR 18.03.2015 to dlaczego na przegląd techniczny do SKP mam jechać 04.2015 spineyes.gif skoro rok od montażu mija 15.11.2015 grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo w 04.2014r miałeś ostatni przegląd rejestracyjny

ale dostał wtedy na 2 lata, Wiec kolejny rejestracyjny ma 04.2016.

Gaz skraca mu do 11.2015, bo był montowany 11.2014 i przy gazie robisz co roku od montażu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd powinien być 11.2015

Ja kupiłem nowe auto w marcu 2010r, a pierwszy przegląd powinien być w marcu 2013, LPG założone w lipcu 2010 i wbite w dowód ale WK nie wykreślił przeglądu i tak jeździłem do marca 2013. W grudniu 2011 roku miałem rutynowa kontrolę policji i busted.gif stwierdził że powinienem zrobić przegląd w lipcu 2011 roku. Rok po zamontowaniu LPG. Nie zostałem ukarany, a nawet na koniec policjant stwierdził że on na moim miejscu by jeździł tak do marca 2013r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przegląd powinien być 11.2015

> Ja kupiłem nowe auto w marcu 2010r, a pierwszy przegląd powinien być w marcu 2013, LPG założone w

> lipcu 2010 i wbite w dowód ale WK nie wykreślił przeglądu i tak jeździłem do marca 2013. W

> grudniu 2011 roku miałem rutynowa kontrolę policji i stwierdził że powinienem zrobić

> przegląd w lipcu 2011 roku. Rok po zamontowaniu LPG. Nie zostałem ukarany, a nawet na koniec

> policjant stwierdził że on na moim miejscu by jeździł tak do marca 2013r

Formalnie nawet jak nowe auto to gaz skraca ważność badania do roku. A to że ludzie w urzędach są omylni to norma i zawsze parę sztuk zostanie przeoczonych. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> policjant stwierdził że on na moim miejscu by jeździł tak do marca 2013r

wszystko pięknie, a jak byś w między czasie miał kolizje / wypadek i pierwsze co robi ubezpieczyciel podczas procesu likwidacji szkody to życzy sobie okazania aktualnych badań technicznych.

Auto jeździ w takim przypadku 2 lata bez aktualnych badań technicznych, co jest doskonałym powodem wydania decyzji o odmowie wypłaty odszkodowania.

ale co się nie robi żeby przyoszczędzić 160zł/rok icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na badanie techniczne samochodu z instalacją gazową należy oprócz dowodu rejestracyjnego pojazdu zabrać ze sobą protokół badania zbiornika gazowego przez dozór techniczny. Bywa, że jest on podpięty do książki gwarancyjnej instalacji gazowej. Protokołu dozorowego zbiornika nie należy mylić z wyciągiem ze świadectwa homologacji montażu instalacji gazowej. U mnie w Łodzi najlepiej i najszybciej robią w Okręgowych Stacjach Kontroli http://damal.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Pytanie jak w temacie. Czy WK nie powinien poprawić daty badania technicznego?

Powinien.

Mi w 1 aucie nie poprawili, rejestrujac 2 zapytalem i naprawili swoj blad.

W sumie stracilem 1 rubryke, bo na badanie i tak stawic sie trzeba mimo bledu WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.