Skocz do zawartości

jaka wiertarko-wkretarka do domowego uzytku?


exor

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje do zakupu urzadzenie jak w temacie.

Na akumulator.

Wyrob spory.

Nie wiem czy brac 18V czy styka 14 ?

Zastosowanie totalnie domowe i majsterkowe.

Moze jakas szafka do skrecenia, moze ogrodzenie.

Na pewno dwa akumulatory w komplecie - raczej wygodna rzecz?

Czego tam uzywacie i co polecacie a czym raczej nie interesowac sie?

Dzieki za wskazowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poszukuje do zakupu urzadzenie jak w temacie.

> Na akumulator.

> Wyrob spory.

> Nie wiem czy brac 18V czy styka 14 ?

> Zastosowanie totalnie domowe i majsterkowe.

> Moze jakas szafka do skrecenia, moze ogrodzenie.

> Na pewno dwa akumulatory w komplecie - raczej wygodna rzecz?

> Czego tam uzywacie i co polecacie a czym raczej nie interesowac sie?

> Dzieki za wskazowki.

na 230V, bo te bezprzewodowe to przy okazjonalnym uzytkowaniu i nie pilnowaniu ladowania to dosc (rok) padna i bedziesz musial albo dokupic nowe aku (koszt nowej wkretarki z aku) albo przerobic na przewodowa, a czasami nie jest to takie proste (duze prady - nawet pod 20A przy 12V)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poszukuje do zakupu urzadzenie jak w temacie.

> Na akumulator.

> Wyrob spory.

> Nie wiem czy brac 18V czy styka 14 ?

> Zastosowanie totalnie domowe i majsterkowe.

> Moze jakas szafka do skrecenia, moze ogrodzenie.

> Na pewno dwa akumulatory w komplecie - raczej wygodna rzecz?

> Czego tam uzywacie i co polecacie a czym raczej nie interesowac sie?

> Dzieki za wskazowki.

http://forum.autokacik.pl/showflat.php?C...1&fpart=all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poszukuje do zakupu urzadzenie jak w temacie.

> Na akumulator.

> Wyrob spory.

> Nie wiem czy brac 18V czy styka 14 ?

> Zastosowanie totalnie domowe i majsterkowe.

> Moze jakas szafka do skrecenia, moze ogrodzenie.

> Na pewno dwa akumulatory w komplecie - raczej wygodna rzecz?

> Czego tam uzywacie i co polecacie a czym raczej nie interesowac sie?

> Dzieki za wskazowki.

Ja używam Macallister 12v bez udaru z Castoramy od ponad 4 lat. Praca dzień w dzień (nie chce się popsuć) zlosnik.gif . Zajmuję się zawodowo montażem mebli u Klienta, dodatkowo poskręcała i powierciła mega dużo mebli w domu, na ogrodzie i moim sklepie. Bardzo polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1996, na bazarze kupiłem za 200zł taką:

BOSCH-PSR-12-VES-2_54666ff98e18f.jpg

Przy jej pomocy zbudowałem dom, zamontowałem niezliczone ilości anten, przewierciłem niezliczone ilości ścian, desek, metalowych konstrukcji, wkręciłem tysiące wkrętów.

Działa do dzisiaj chociaż akumulator wystarcza już co najwyżej na kilka minut a na pierwszym biegu trzeba dobrze docisnąć przełącznik bo tryb nie zawsze zaskakuje.

Tylko, że nigdzie już takiej nie kupisz.

Podejrzewam, że dzisiejszy, niebieski odpowiednik powinien podobnie wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy brac 18V czy styka 14 ?

> Zastosowanie totalnie domowe i majsterkowe.

> Moze jakas szafka do skrecenia, moze ogrodzenie.

do skrecania szafek wystarczy najslabsza, do ogrodzenia 10.8V. I tak wszystko od 10.8V w gore ma takie same nastawy sprzegla (maks moment obrotowy, poki sprzeglo nie pusci). Wyzszy moment (ponad 20Nm, ktore daje 10.8V wkretarka Parkside z Lidla) potrzebny jest przy wierceniu i przydaje sie np. przy dluzszym mieszaniu b. gestej farby czy kleju (parkside daje rade, ale czuc wechem, ze sie nieco meczy - 18V nawet nie zajeczy)

> Na pewno dwa akumulatory w komplecie - raczej wygodna rzecz?

przydaje sie, jesli nie mozesz miec przestojow w firmie, ale do domowego skrecania szafek 1 accu wystarcza spokojnie - laduje ponizej godzinki, w razie czego wrzucasz rano przed kawa do ladowarki i zanim zjesz sniadanie, masz gotowe narzedzie

> Czego tam uzywacie i co polecacie a czym raczej nie interesowac sie?

> Dzieki za wskazowki.

Mam Parkside'a 10.8V z Lidla (150zl), uzywalem czerwonego Meeca 18V z Juli (199zl), Makity 12V (nie wiem, ale ze 3x drozsza od reszty) i Parkside'a 18V (222zl) - wszystkie sa ok. Do firmy celowalbym w Metabo, ale do domu do 200-250zl wystarczy az nadto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na pewno dwa akumulatory w komplecie - raczej wygodna rzecz?

do domu jeden aku litowy wystarczy w zupełności ważniejsze IMHO żeby ładowarka była procesorowa - czyt. automatycznie kończyła ładowanie.

Przy dwóch aku będziesz musiał pamiętać o ich doładowywaniu i zamienianiu bo inaczej, któryś szybciej padnie.

Mam Parkside'a 10,8V z Lidla, kupiona bo się sprawdziła u kumpla wokół domu i generalnie chwalone ich narzędzia są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na 230V, bo te bezprzewodowe to przy okazjonalnym uzytkowaniu i nie pilnowaniu ladowania to dosc

> (rok) padna i bedziesz musial albo dokupic nowe aku (koszt nowej wkretarki z aku) albo

> przerobic na przewodowa, a czasami nie jest to takie proste (duze prady - nawet pod 20A przy

> 12V)

bez przesady, te czasy na szczęście minęły. Najczęściej aku mordowali sami użytkownicy przeładowując na prymitywnych ładowarkach.

Teraz aku są lepsze, ładowarki same odcinają ładowanie, tylko najtańszy sprzęt jest na ogniwach NiCd.

Znajomy ze 4-5lat temu kupił przed remontem jakieś Hitachi, przeżyło jego remont i składanie mebli, potem przeleżało kilka lat używane od wielkiego dzwona, przeżyło remont u mnie i nie wykazuje nadal problemów z aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu masz rację, najszybciej mi zdechły akumulatory wkrętarki z dwoma zestawami. Własnie dlatego, że

> był problem z utrzymywaniem ich naladowania, szczególnie uwzględniając samorozładowanie, przy

> uzywaniu sporadycznym.

No właśnie czy te z Lidla są w stanie wytrzymac bardzo rzadkie używanie - np. 2-3 razy po pare minut w miesiacu ? I jak długo wtedy pociągnie akumulator? Zakładamy,ze po skończonej pracy ładujemy profilaktycznie akumulator do pełna i lezy wtedy dość długo nie używany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie czy te z Lidla są w stanie wytrzymac bardzo rzadkie używanie - np. 2-3 razy po pare

> minut w miesiacu ? I jak długo wtedy pociągnie akumulator? Zakładamy,ze po skończonej pracy

> ładujemy profilaktycznie akumulator do pełna i lezy wtedy dość długo nie używany .

wytrzyma, tylko raczej bez doładowywania po pracy. Litowe aku do przechowywania powinny mieć ok 50-60% naładowania.

Moja ma wskaźnik więc orientacyjnie poziom naładowania sprawdzić można. Zawsze możesz kupić kulkę do polerowania auta i co jakiś czas się pobawić wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wytrzyma, tylko raczej bez doładowywania po pracy. Litowe aku do przechowywania powinny mieć ok

> 50-60% naładowania.

> Moja ma wskaźnik więc orientacyjnie poziom naładowania sprawdzić można. Zawsze możesz kupić kulkę

> do polerowania auta i co jakiś czas się pobawić

To na Twoją odpowiedzialnośc jak następnym razem będą w Lidlu to kupie sobie.

Przy okazji spytam czy jest sens posiadania takich mikro wkrętarek na 3.6V ? Nadaje się to do czegoś oprócz wkręcania małych śróbeki niewielkich wkrętów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To na Twoją odpowiedzialnośc jak następnym razem będą w Lidlu to kupie sobie.

hehe ok.gif w razie 'W' jest 3.lata gwary wink.gif

Ja mam http://bit.ly/1Cn7G3n i póki co daje radę.

> Przy okazji spytam czy jest sens posiadania takich mikro wkrętarek na 3.6V ? Nadaje się to do

> czegoś oprócz wkręcania małych śróbeki niewielkich wkrętów ?

IMHO nie, tym bardziej że w 'dużych' masz ustawienia momentu i softstart więc spokojnie można wolno i delikatnie wkręcać.

Jedyna zaleta to wielkość i poręczność, ale znowu przy małych, kolbowych aku poręczność klasycznych znacznie wzrosła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hehe w razie 'W' jest 3.lata gwary

> Ja mam http://bit.ly/1Cn7G3n i póki co daje radę.

> IMHO nie, tym bardziej że w 'dużych' masz ustawienia momentu i softstart więc spokojnie można wolno

> i delikatnie wkręcać.

> Jedyna zaleta to wielkość i poręczność, ale znowu przy małych, kolbowych aku poręczność klasycznych

> znacznie wzrosła.

Podziękował pięknie za informacje i wyjaśnienia.

Pozostaje teraz czekać na ofertę Lidla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Były Kolego w ofercie.Były.U mnie juz w poniedziałek nie było ani jednej sztuki

oooszok, to widać miałem szczęście, że swoją kupiłem jeszcze w godzinach wieczornych ok.gif Z tego, co widzę, to co ok. dwa miesiące udostępniają taki sprzęt, a że idzie wiosna, to może będzie częściej, żeby było czym przy płotach popracować grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to tę 18tkę też w końcu teraz kupiłeś ? myślałem, że na oglądaniu się zatrzymałeś

w koncu wzialem - zbliża sie czas na taras i ogrodzenie, wiec bedzie potrzeba, a koszt niewielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.