Skocz do zawartości

Kosiara


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

> tyle ze nie trzeba kupowac kosiarki hondy bo sa w chorych pieniadzach lepiej kupic cos innego

> markowego na silniku hondy bo potwierdzam silniki znakomite i cichsze niz inne ale niestety

> bardzo wrazliwe na zanieczyszczenia w paliwie

Kosiarka Hondy to nie tylko silnik. To także niesamowity napęd z płynną regulacją prędkości, podwójny nóż oraz superlekka obudowa z ich podobno niezniszczalnego plastiku. Dzięki temu całość jest lekka i wygodna w obsłudze. Brałem pod uwagę kupienie Toro z silnikiem Hondy, ale cena była niewiele mniejsza, obudowa była ze stali, nóż jeden a napęd szarpał.

Aha, silnik B&S jest świetny - miałem kosiarkę z tym silnikiem i 7 lat chodziła bez żadnych problemów, zapalała od 1 szarpnięcia. Jedyny problem jaki zauważyłem to spore zużycie paliwa - Honda pali mniej-więcej 3 razy mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aha, silnik B&S jest świetny - miałem kosiarkę z tym silnikiem i 7 lat chodziła bez żadnych problemów, zapalała od 1 szarpnięcia. Jedyny problem jaki zauważyłem to spore zużycie paliwa - Honda pali mniej-więcej 3 razy mniej.

No właśnie to jest fakt - NAC ma "swoje" silniki firmy cinkcionk - ale ZTCW jest to kopia jakiegoś silnika Hondy i faktycznie skopiowane są nieźle, bo też ten chińszczak spalanie ma naprawdę malutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie wiem, mam taką już 4 lata i chodzi. Do koszenia ma 1500 m2, zdarzają się kamienie. Do tej

> pory nie skrzywiło noża, wszystko działa. Jeszcze nic się nie zepsuło. Czy tak działa sprzęt

> budżetowy?

Ja używam Huskvarny od 2004 roku, czyli już 10 sezonów - jakieś 1500kmw trawnika. Nie pamiętam modelu, ale szrokość bodajże 56, kosz 70l. Z wyjątkiem świec nic nie wymieniane i żyje nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kosiarka Hondy to nie tylko silnik. To także niesamowity napęd z płynną regulacją prędkości,

> podwójny nóż oraz superlekka obudowa z ich podobno niezniszczalnego plastiku. Dzięki temu

> całość jest lekka i wygodna w obsłudze. Brałem pod uwagę kupienie Toro z silnikiem Hondy, ale

> cena była niewiele mniejsza, obudowa była ze stali, nóż jeden a napęd szarpał.

> Aha, silnik B&S jest świetny - miałem kosiarkę z tym silnikiem i 7 lat chodziła bez żadnych

> problemów, zapalała od 1 szarpnięcia. Jedyny problem jaki zauważyłem to spore zużycie paliwa -

> Honda pali mniej-więcej 3 razy mniej.

naped ok fajny ale na trawie i tak masz zawsze uslizg kol wiec moim zdaniem nie warto przeplacac, jesli chodzi o ten ich niby niezniszczalny plastik to potrafi sie polamac i nie ma tego jak naprawic a metal co najwyzej sie wygnie. toro to naprawde dobre kosiarki ale pod warunkiem ze pochodza z serii pro wtedy sa nie do zniszczenia no i na alu korpusie, w polaczeniu z silnikiem kawasaki i sprzeglem noza, najlepsze sprzety jakie istnieja, niestety wada jest spora cena bo kolo 6kpln (mimo wszystko pare sztuk juz sprzedalem)

siloniki BS sa trwale ale maja niska kulture pracy no i fakt klienci skarza sie ze wiecej pala niz hondy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie to jest fakt - NAC ma "swoje" silniki firmy cinkcionk - ale ZTCW jest to kopia jakiegoś

> silnika Hondy i faktycznie skopiowane są nieźle, bo też ten chińszczak spalanie ma naprawdę

> malutkie.

te silniki nawet pół hondy nie widzialy szmelc taki ze np potrafia sie rozkrecac korby w silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> naped ok fajny ale na trawie i tak masz zawsze uslizg kol wiec moim zdaniem nie warto przeplacac,

Nie wyobrazam sobie koszenia bez napędu. Zreszta naped napędowi nie równy - poprzednia miała na przód i było jak mówisz - poślizg i czasem trzeba było ja i tak pchać bo koła nie ciągnęły. Honda ma na tył i idzie jak burza nawet po mokrej trawie - kosze jedna ręka, a w drugiej trzymam butelkę z piwem.

> jesli chodzi o ten ich niby niezniszczalny plastik to potrafi sie polamac i nie ma tego jak

> naprawic a metal co najwyzej sie wygnie.

U nas jest gwarancja do końca życia - nawet jak sie za 20 lat połamie to dostanę nowy za darmo.

> toro to naprawde dobre kosiarki ale pod warunkiem ze

> pochodza z serii pro wtedy sa nie do zniszczenia no i na alu korpusie, w polaczeniu z

> silnikiem kawasaki i sprzeglem noza, najlepsze sprzety jakie istnieja, niestety wada jest

> spora cena bo kolo 6kpln (mimo wszystko pare sztuk juz sprzedalem)

No właśnie to był mój problem - Toro nie było jakoś znacząco tańsze od Hondy a miało mniej bajerow, jechało gorzej i wydawało sie mniej porządnie zrobione. Różnica w cenie była dosłownie $50

> siloniki BS sa trwale ale maja niska kulture pracy no i fakt klienci skarza sie ze wiecej pala niz

> hondy

To prawda, mój rzucał sie ostro, szarpał, ale nie palił nawet kropelki oleju po 7 latach. Teraz służy u kogo innego i z tego co wiem nadal działa (11 lat!). A kosiarka była jakaś tania, firmy Murray.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wyobrazam sobie koszenia bez napędu. Zreszta naped napędowi nie równy - poprzednia miała na

> przód i było jak mówisz - poślizg i czasem trzeba było ja i tak pchać bo koła nie ciągnęły.

> Honda ma na tył i idzie jak burza nawet po mokrej trawie - kosze jedna ręka, a w drugiej

> trzymam butelkę z piwem.

tez nie wyobrazam sobie bez napedu zwlaszcza na tyl jest najlepiej bo im wiecej trawy w koszu tym wieksza przyczepnosc, chociaz zastanawiam ise nad zmiana kosiarki na stge multiclip (bo od dwoch sezonow tylko mulczuje) ciekawe jak to bedzie jezdzic bo tam FWD jest z testow w serwisie wychodzi mi ze slabo ale nie mialem jeszcze do czynienia z na w warunkach polowych

> U nas jest gwarancja do końca życia - nawet jak sie za 20 lat połamie to dostanę nowy za darmo.

frajnie u nas sie wypina gwarant na wszystko prawie

> No właśnie to był mój problem - Toro nie było jakoś znacząco tańsze od Hondy a miało mniej bajerow,

> jechało gorzej i wydawało sie mniej porządnie zrobione. Różnica w cenie była dosłownie $50

> To prawda, mój rzucał sie ostro, szarpał, ale nie palił nawet kropelki oleju po 7 latach. Teraz

> służy u kogo innego i z tego co wiem nadal działa (11 lat!). A kosiarka była jakaś tania,

> firmy Murray.

i bedzie dzialac jeszcze co najmniej 5lat te stare silniki to nie to co kiedys. mialem okazje rozbierac dwa identyczne wydawalo by sie silniki BS 650 dolnozaworowa, jeden z przed 10 lat a drugi roczny, w nowym tlok byl polowe mniejszy (tz srednica byla ta sama ale "miesa" bylo mniej), w nowym zebatki do napedu walka rozrzadu byly plastikowe a w starej metalowe, ogolnie ten nowszy silnik nie wytrzyma juz 10l jak stary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> te silniki nawet pół hondy nie widzialy szmelc taki ze np potrafia sie rozkrecac korby w silniku

To może one są z silnikami Renault powiązane jakoś hmm.gif

A w sumie - podrzuciłeś link "do siebie" a tam są m.in. kosiarki Stiga z chyba identycznym jak w NAC-ach, chińskim silnikiem... Różnica jest jedna - jakieś 350 złotych drożej za naklejkę Stiga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i chłodziarki z piwem

No to jako Nr 1 .

P.S. Do brzegów mam takie coś - rewelacja - http://www.gardena.com/pl/lawn-care/accu...rawnika-zestaw/

P.S.2 Ja w nastepną niedziele zaczynam i piwo na pewno będzie z chłodziarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to jako Nr 1 .

> P.S. Do brzegów mam takie coś - rewelacja -

> http://www.gardena.com/pl/lawn-care/accu...rawnika-zestaw/

> P.S.2 Ja w nastepną niedziele zaczynam i piwo na pewno będzie z chłodziarki.

Mam coś podobnego yaya.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to jako Nr 1 .

> P.S. Do brzegów mam takie coś - rewelacja -

> http://www.gardena.com/pl/lawn-care/accu...rawnika-zestaw/

> P.S.2 Ja w nastepną niedziele zaczynam i piwo na pewno będzie z chłodziarki.

Chodzi mi o cos takiego:

http://www.gertens.com/cart/media/catalo..._sidewalk_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.