Skocz do zawartości

korzeń + podłoga


Olas1

Rekomendowane odpowiedzi

W moim pięknym szeregowym garaży zaczęła pękać podłoga... dopiero potem skumałem, że tuż obok rośnie wiekie drzewo, które zapewne przez dziesiątki lat pięknie, powoli szukało ujścia dla swoich cholernych korzeni.

Jest jakiś sposób coby ów korzeń przestał to robić? Rozmowa z drzewem pewnie nie przyniesie efektu. Ściąć drzwewa też raczej nie dam rady... skuć beton i potraktować korzeń siekierą czy jak? cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W moim pięknym szeregowym garaży zaczęła pękać podłoga... dopiero potem skumałem, że tuż obok

> rośnie wiekie drzewo, które zapewne przez dziesiątki lat pięknie, powoli szukało ujścia dla

> swoich cholernych korzeni.

> Jest jakiś sposób coby ów korzeń przestał to robić? Rozmowa z drzewem pewnie nie przyniesie efektu.

> Ściąć drzwewa też raczej nie dam rady... skuć beton i potraktować korzeń siekierą czy jak?

Obkopać fundament, korzeń udydolić, założyć papę przeciwkorzeniową.

A w środku albo odkopać i wywalić korzeń i zalać wylewkę, lub się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to na chwasty, a nie 10 metrowe drzewa

skoro podnosi wylewkę musi być blisko powierzchni... propozycja brzmi jeśli się da odkopać obok ściany garażu pi razy oko na wyskokości pęknięcia, korzeń powinien być przy powierzchni... siekiera i zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skoro podnosi wylewkę musi być blisko powierzchni... propozycja brzmi jeśli się da odkopać obok

> ściany garażu pi razy oko na wyskokości pęknięcia, korzeń powinien być przy powierzchni...

> siekiera i

Ludzie patrzą... zaraz mnie ktoś podkabluje, że trawnik depczę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do tego działa na częcie zielone. Trzeba by było polać po liściach

Niekoniecznie. Randap i jego tańsze odpowiedniki (Tajfun, Huragan lub cokolwiek w GSie na bazie składników) znakomicie działa wlany w nawiercone w pniu otwory. Sprawdzona na 1 akacji i kilkunastu karczach po (od korzeni odbijały odrosty i musiałem pniaki uśmiercić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ludzie patrzą... zaraz mnie ktoś podkabluje, że trawnik depczę

A kto jest właścicielem gruntu, na którym to drzewo rośnie ?

Problem powinien być zgłoszony właścicielowi/administratorowi terenu w celu rozwiązania. Jeśli Ty nim jesteś udaj się do właściwego Wydziału Ochrony Środowiska po pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A kto jest właścicielem gruntu, na którym to drzewo rośnie ?

> Problem powinien być zgłoszony właścicielowi/administratorowi terenu w celu rozwiązania. Jeśli Ty

> nim jesteś udaj się do właściwego Wydziału Ochrony Środowiska po pomoc.

w sumie racja... spytam w spółdzielni ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> A kto jest właścicielem gruntu, na którym to drzewo rośnie ?

> Problem powinien być zgłoszony właścicielowi/administratorowi terenu w celu rozwiązania. Jeśli Ty

> nim jesteś udaj się do właściwego Wydziału Ochrony Środowiska po pomoc.

No i byłem w spółdzielni...

Załatwiają wycinkę drzewa i naprawią podłogę smile.gif

W szoku jestem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W moim pięknym szeregowym garaży zaczęła pękać podłoga... dopiero potem skumałem, że tuż obok

> rośnie wiekie drzewo, które zapewne przez dziesiątki lat pięknie, powoli szukało ujścia dla

> swoich cholernych korzeni.

> Jest jakiś sposób coby ów korzeń przestał to robić? Rozmowa z drzewem pewnie nie przyniesie efektu.

> Ściąć drzwewa też raczej nie dam rady... skuć beton i potraktować korzeń siekierą czy jak?

Ty lepiej ten korzeń zostaw w spokoju. Ja za młodu tak zrobiłem z takim fajnym drzewkiem, też korzeń przeszkadzał w kanalizie, no to co... siekiera i heja. Na drugi dzień drzewo pokłoniło się do samej ziemi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty lepiej ten korzeń zostaw w spokoju. Ja za młodu tak zrobiłem z takim fajnym drzewkiem, też

> korzeń przeszkadzał w kanalizie, no to co... siekiera i heja. Na drugi dzień drzewo pokłoniło

> się do samej ziemi...

To chyba koledzeni by nie przeszkadzalo, aby nie polozylo sie na jego garazu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.