Skocz do zawartości

Dziwne wskazania dotyczące spalania


lorak06073

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam mały problem w moim Stilo 1.9 JTD 115. Jestem kilka dni po czyszczeniu czujnika doładowania i zaworu EGR. Otóż dziś jadąc sobie autem włączyłem podgląd na chwilowe spalanie, wrzuciłem sobie na luz i co się ukazało moim oczom. Stilo według wskazań komputera pali niewiele mniej na luzie niż podczas normalnej jazdy. Natomiast dojeżdżając do około granicy 20 km/h też na luzie chwilowe spalanie doskakuje do nawet 10 l/100km. Czy może ktoś miał jakieś podobne spostrzeżenia. Dodam, że prędzej tego nie było. Zawsze na luzie pokazywał około 2 l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, tylko ecu zbiera info ze wszystkiego tzn, powietrze, cisnienie na szynie CR,predkosc pojazdu itp itd ? jak sytacja z obrtotami kiedy wzucisz na luz? stabilnie czy lekko faluja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obroty są stabilne. Zaraz po zrzuceniu na luz stabilizują się. Auto normalnie się zbiera, nie kopci. Ogólnie wszystko jest z nim okej. Nie zaczynał bym tego wątku gdybym takie wskazania miał od samego początku użytkowania auta. Natomiast zauważyłem to dopiero wczoraj. Prędzej na luzie pokazywało 2 l/100 i może wzrosło o 0,1 l/100 jak wcisnąłem hamulec ale to raczej normalne. Czyli co zignorować?? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obroty są stabilne. Zaraz po zrzuceniu na luz stabilizują się. Auto normalnie się zbiera, nie

> kopci. Ogólnie wszystko jest z nim okej. Nie zaczynał bym tego wątku gdybym takie wskazania

> miał od samego początku użytkowania auta. Natomiast zauważyłem to dopiero wczoraj. Prędzej na

> luzie pokazywało 2 l/100 i może wzrosło o 0,1 l/100 jak wcisnąłem hamulec ale to raczej

> normalne. Czyli co zignorować??

Juz nie mam stilonka w swojej stajni ale z tego co pamietam to kazde wrzucenie na luz przy dojezdzie do swiatel nie robilo na nim wrazenia jesli chodzi o zmiane wskazan. A wrecz potrafilo wzrastac. Natomiast dojezdzanie na biegu bez gazu - odcinalo paliwo i wskazalo minimum czyli w tym przypadku 2.0.

Wg mnie problemu nie ma. Temat do zignorowania. Sila sugestii bo zaczales na to patrzec wink.gif Tak ma byc. Nie kombinuj grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Mam mały problem w moim Stilo 1.9 JTD 115. Jestem kilka dni po czyszczeniu czujnika doładowania i

> zaworu EGR. Otóż dziś jadąc sobie autem włączyłem podgląd na chwilowe spalanie, wrzuciłem

> sobie na luz i co się ukazało moim oczom. Stilo według wskazań komputera pali niewiele mniej

> na luzie niż podczas normalnej jazdy. Natomiast dojeżdżając do około granicy 20 km/h też na

> luzie chwilowe spalanie doskakuje do nawet 10 l/100km. Czy może ktoś miał jakieś podobne

> spostrzeżenia. Dodam, że prędzej tego nie było. Zawsze na luzie pokazywał około 2 l/100km

To jest normalne i u mnie też to jest. Po prostu komp nie ma opcji zmiany wskazań spalania na l/h i dlatego przy prędkości kilku km/h pokazuje takie herezje wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg mnie problemu nie ma. Temat do zignorowania. Sila sugestii bo zaczales na to patrzec Tak ma

> byc. Nie kombinuj

W takim razie zamykamy temat. Dzięki serdeczne wszystkim za poświęcony czas smile.gif

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podbiję temat żeby nie zakładać nowego.

Sytuacja jadę załóżmy na 3jce 2,5k rpm i puszczam gaz, spalanie chwilowe nie spada od razu na 2,0 l tylko stopniowo niechętnie po około 0,3-0,5l i żeby doszło do tych 2,0l to na prawdę trzeba długo się "toczyć".

I pytanie czy tak ma być czy od razu powinno wskoczyć na te 2,0 l? Pytam bo w każdym praktycznie co jeździłem to od razu wskakuje na 0,0 czy też 2,0 we fiacie.

EDIT: silnik 1.9 JTD 115km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.05.2015 o 13:46, lorak06073 napisał:

Natomiast dojeżdżając do około granicy 20 km/h też na luzie chwilowe spalanie doskakuje do nawet 10 l/100km. Czy może ktoś miał jakieś podobne spostrzeżenia?

 Ja miałem. Było to o tyle dziwne, że jechałem wtedy z górki. Przestałem się już jednak chwilowym spalaniem przejmować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "spalanie chwilowe" obliczane jest na podstawie parametrów odczytywanych przez ECU. Prędkość pojazdu+tempteratury+ciśnienie paliwa+obroty silnika+dawki korekcyjne= spalanie chwilowe.

 

Wszystko to jest obliczane na podstawie algorytmu który został wgrany w ECU. Nigdy nie będziesz miał tak jak sobie myślisz że z chwilowego np~12l spadnie ci w sekunde na 2.0l ... ECU odświeża to co ileś sekund dlatego ci to spada po jakiejś chwili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.